راه حل های گواهی SASE چگونه اعتماد و انعطاف پذیری را ایجاد می کنند | دانش مرکز داده

شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای از معماری SASE (Secure Access Service Edge) استفاده می‌کنند تا امنیت را افزایش داده و عملیات‌ها را با سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال خود ساده‌تر کنند. ظهور سریع SASE در حال تغییر روشی است که شرکت ها از داده ها و کاربران خود محافظت می کنند.

SASE شبکه و امنیت را به یک پلت فرم یکپارچه و بومی ابری همگرا می کند که اتصال و کنترل دسترسی را در محیط های توزیع شده ساده می کند. با ترکیب این توابع، SASE به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق یک سرویس یکپارچه، کاربران، دستگاه‌ها و شبکه‌ها را از هر نقطه‌ای به هم متصل و ایمن کنند. این رویکرد هزینه و تلاش لازم برای حفظ زیرساخت های پیچیده را کاهش می دهد.

دید متمرکز، کنترل و اجرای خط مشی SASE مدیریت کارآمد، مقابله با تهدیدات نوظهور و کاهش سطوح حمله احتمالی را ممکن می سازد. علاوه بر این، مدل تحویل مبتنی بر ابر عملکرد، مقیاس‌پذیری و قابلیت اطمینان خدمات شبکه و امنیت را بهبود می‌بخشد. SASE با ساده‌سازی زیرساخت‌ها و عملیات، تجربیات دسترسی بی‌نظیر و ایمن را در محیط‌های سازمانی ترکیبی امروزی ارائه می‌کند.

همانطور که پذیرش SASE همچنان در حال رشد است، برای شرکت ها مهم است که خدمات و راه حل های SASE تایید شده را انتخاب کنند.

SASE: پارادایم جدیدی برای امنیت شبکه

اتخاذ رویکرد امنیتی و شبکه یکپارچه SASE پارادایم های امنیتی سنتی را به چالش می کشد و می تواند تغییر در دیدگاه سازمان را ضروری کند. علاوه بر این، ترکیبی از راه‌حل‌های فروشندگان مختلف در بخش‌های مختلف اغلب منجر به تفکر از هم گسیخته و عدم تطابق مهارت‌ها بین تیم‌ها می‌شود. برای غلبه بر این چالش ها، ادغام شدید عملیات شبکه و امنیتی و ایجاد زبان مشترکی که همکاری قوی بین این تیم ها را تقویت می کند، برای موفقیت SASE ضروری است.

در این زمینه، نقش استانداردها کلیدی است. تکامل مداوم و تعریف مجدد اصطلاحات، سردرگمی قابل توجهی را در بازار ایجاد کرده است. استانداردهای SASE اصطلاحات مشترک، ویژگی های سرویس و چارچوب خدمات را تعریف می کنند. استانداردها چشم انداز راه حل های SASE را ساده می کند و مشتریان را قادر می سازد تا مقایسه های ساده تری بین پیشنهادات SASE انجام دهند.

استانداردهای SASE همچنین طیف گسترده ای از مدل های استقرار را در خود جای می دهند. ارائه دهندگان امنیت ابری می توانند به آسانی پیاده سازی های خود را با استانداردهای SASE هماهنگ کنند و ارائه دهندگان خدمات نیز می توانند همین کار را انجام دهند. این استانداردها آنها را قادر می سازد تا فروشندگان SD-WAN و SSE (Secure Service Edge)/ZTNA (دسترسی به شبکه اعتماد صفر) را برای ایجاد یک پیشنهاد جامع SASE انتخاب کنند. این انعطاف‌پذیری خریداران را قادر می‌سازد تا راه‌حلی را انتخاب کنند که به طور مؤثر با نیازهای سازمانی خاص آنها هماهنگ باشد.

ادامه این مقاله را در مورد محاسبات شبکه بخوانید