راه حل آزمایشی UNDP و DFINITY برای تأمین مالی MSME

برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) همکاری با بنیاد DFINITY را اعلام کرده است. این همکاری که در 3 ژوئیه 2024 فاش شد، با هدف استفاده از فناوری بلاک چین برای اجرای ابتکار Universal Trusted Credentials (UTC) است.

ابتکار UTC، که در ابتدا با همکاری مقامات پولی سنگاپور (MAS) راه اندازی شد، به دنبال ایجاد چارچوبی است که دسترسی مالی داخلی را برای شرکت های کوچک، کوچک و متوسط ​​(MSME) بهبود بخشد. با اجرای این سیستم در چندین کشور، هدف این پروژه تسهیل تامین مالی تجارت فرامرزی از طریق افزایش اعتماد به داده های ارائه شده توسط این مشاغل است.

مارکوس نتو، دستیار دبیرکل سازمان ملل متحد و مدیر دفتر سیاست و پشتیبانی برنامه، از UNDP، بر اهمیت این مشارکت تاکید کرد. نتو اظهار داشت: «این همکاری گامی مهم در تلاش‌های ما برای پیشبرد گنجاندن دیجیتال و توانمندسازی اقتصادی برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​است که از کامبوج شروع می‌شود.

فناوری بلاک چین در هسته اصلی

بنیاد DFINITY که به دلیل توسعه بلاک چین کامپیوتر اینترنتی شناخته شده است، نقشی کلیدی در این ابتکار خواهد داشت. این بنیاد قصد دارد از پلتفرم‌های محاسباتی غیرمتمرکز و راه‌حل‌های هویت دیجیتال خود برای توسعه و آزمایش نمونه اولیه آزمایشی UTC در کامبوج استفاده کند.

آ…

Source link