راه اندازی Google Bard اتحادیه اروپا به دلیل نگرانی از حفظ حریم خصوصی به تعویق افتاد

برنامه گوگل برای راه اندازی چت ربات هوش مصنوعی خود با نام Bard در اروپا با یک مانع قانونی مواجه شده است.

به گفته کمیسیون حفاظت از داده های ایرلند، گوگل جزئیات کافی در مورد خط مشی های حریم خصوصی داده های Bard ارائه نکرده است، که باعث به تعویق افتادن اولین کار در اتحادیه اروپا شد.

راه اندازی Bard’s توسط پرسش های مربوط به حریم خصوصی داده ها متوقف شد

کمیسیون اعلام کرد که اطلاعات ارائه شده توسط گوگل در مورد حفاظت از حریم خصوصی شهروندان اتحادیه اروپا توسط ابزار هوش مصنوعی جدید آن ناکافی است.

این کمبود، راه‌اندازی بارد در اتحادیه اروپا را که برای این هفته برنامه‌ریزی شده بود، به تعویق انداخت.

تنظیم کننده ایرلندی درخواست ارزیابی عمیق از انطباق بارد با قوانین حفاظت از داده اتحادیه اروپا را دارد.

Google مشمول بررسی‌های مداوم رویه‌های حفظ حریم خصوصی خواهد بود که با سایر آژانس‌های حفاظت از داده‌های اروپایی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

چارچوب قانونی اتحادیه اروپا برای سیستم های هوش مصنوعی

اتحادیه اروپا به طور فعال سیستم های هوش مصنوعی را تنظیم می کند و ایمنی، شفافیت و عدم تبعیض را در اولویت قرار می دهد.

اولین چارچوب نظارتی برای هوش مصنوعی پیشنهاد شده توسط اتحادیه اروپا، معروف به قانون هوش مصنوعی، در مسیر تبدیل شدن به قانون جامع برتر جهان در زمینه هوش مصنوعی است.

این قانون پیشنهادی، سیستم‌های هوش مصنوعی را بر اساس ریسک آن‌ها برای کاربران دسته‌بندی می‌کند و بر این اساس سطوح مقررات را تعیین می‌کند.

قانون هوش مصنوعی سیستم‌های هوش مصنوعی مانند بارد گوگل و سایر مدل‌های هوش مصنوعی مولد را ملزم می‌کند تا الزامات شفافیت را برآورده کنند.

مطالب پیشنهادی  Google پیوندهای شخص ثالث را در قطعه های ویژه و آخرین اخبار بازاریابی دیجیتال اضافه می کند [PODCAST]

اینها شامل افشای محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، اطمینان از اینکه مدل محتوای غیرقانونی تولید نمی کند، و انتشار خلاصه داده های دارای حق چاپ برای آموزش است.

تاثیر قانون هوش مصنوعی بر استقرار هوش مصنوعی

انتظار می رود قانون هوش مصنوعی که توسط اعضای پارلمان اروپا (MEPs) در 14 ژوئن تصویب شد، بر استقرار سیستم های هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا تأثیر بگذارد.

مذاکرات درباره شکل نهایی این قانون اکنون با کشورهای اتحادیه اروپا در شورا آغاز خواهد شد که قصد دارند تا پایان سال به توافق برسند.

الزامات سختگیرانه این قانون قرار است آینده فناوری هوش مصنوعی در اتحادیه اروپا را شکل دهد.

همانطور که بارد گوگل نشان داد، شرکت های فناوری که به دنبال راه اندازی ابزارهای هوش مصنوعی در سراسر جهان هستند باید به این قوانین در حال تحول توجه زیادی داشته باشند.

تعهد گوگل به استقرار هوش مصنوعی مسئولانه

علیرغم شکست، گوگل همچنان متعهد به گسترش در دسترس بودن Bard است.

یکی از سخنگویان گوگل اعلام کرد:

ما در ماه مه گفتیم که می‌خواهیم بارد را به طور گسترده‌تری از جمله در اتحادیه اروپا در دسترس قرار دهیم و پس از تعامل با کارشناسان، تنظیم‌کننده‌ها و سیاست‌گذاران، این کار را مسئولانه انجام خواهیم داد.»

Google’s Bard، رقیب ChatGPT OpenAI و Bing Chat مایکروسافت، از ماه مارس در 180 کشور از جمله ایالات متحده و بریتانیا عرضه شده است.

با این حال، گوگل هنوز در کشورهای اتحادیه اروپا راه اندازی نشده است، جایی که مقررات سختگیرانه حفظ حریم خصوصی ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT را به دلیل سوء استفاده از داده ها و فقدان الگوریتم منطبق با قانونی مورد بررسی قرار داده است.

مطالب پیشنهادی  کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

به طور خلاصه

به تعویق انداختن راه اندازی Google’s Bard در اتحادیه اروپا تنها یک شکست برای گوگل نیست. این پیامی به تمام شرکت های فناوری است که حریم خصوصی داده ها را جدی بگیرند.

معرفی قانون هوش مصنوعی در صدد تشدید مقررات بر روی سیستم‌های هوش مصنوعی است و شرکت‌ها را ملزم می‌کند تعهد خود را به شفافیت و حفظ حریم خصوصی نشان دهند.


منابع: Politico، پارلمان اروپا

تصویر ویژه: Iljanaresvara Studio/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور