راهنمای تامین مالی مرکز داده: بهترین روش ها برای بهترین معاملات | دانش مرکز داده

تامین مالی هر نوع سرمایه گذاری تجاری می تواند پیچیده باشد – بسیار بیشتر از، برای مثال، تامین مالی خرید یک خانه. اما از بسیاری جهات، تامین مالی مرکز داده وقتی پای پیچیدگی به میان می‌آید، کار را به خود جلب می‌کند.

رویکردهای متعددی برای ساختاردهی تامین مالی مرکز داده وجود دارد، و اگر می‌خواهید از دست دادن فرصت‌های مالی ویژه مانند مشوق‌های پایداری جلوگیری کنید، باید متغیرهای زیادی را در نظر بگیرید.

با در نظر گرفتن این واقعیت، بیایید اصول اساسی تامین مالی مرکز داده، از جمله نحوه عملکرد آن، مزایا و معایب استراتژی های مختلف تامین مالی، و بهترین شیوه ها برای دستیابی به بهترین معامله تامین مالی برای یک مرکز داده جدید را مورد بحث قرار دهیم.

تامین مالی مرکز داده چیست؟

تامین مالی مرکز داده فرآیند دریافت بودجه است که معمولاً به صورت یک یا چند وام برای حمایت از خرید، ساخت یا توسعه یک مرکز داده است.

علاوه بر این، معاملات تامین مالی مرکز داده اغلب به پرداخت هزینه دارایی ها و تجهیزاتی که کسب و کارها قصد دارند در مرکز داده نصب کنند کمک می کند.

پیچیدگی های تامین مالی مرکز داده

در نگاه اول، گرفتن وام برای یک مرکز داده ممکن است دشوارتر از دریافت هر نوع وام تجاری دیگری به نظر نرسد. شما متوجه می شوید که چقدر پول نیاز دارید، یک وام دهنده پیدا کنید، سرمایه گذاری خود را توجیه کنید، و پول را دریافت کنید، درست است؟

خب لازم نیست به چند دلیل، تامین مالی مرکز داده می‌تواند بسیار مشکل باشد:

  • ساختارهای مالی متفاوت: وام دهندگان مختلف ممکن است بخواهند رویکردهای متفاوتی برای تامین مالی مراکز داده اتخاذ کنند. برخی ممکن است یک مرکز داده جدید را اساساً به عنوان یک سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ببینند و از ساختار وام تجاری املاک و مستغلات استفاده کنند. دیگران ممکن است آن را به عنوان یک وام شرکتی یا یک وام اهرمی ببینند. هر ساختار تامین مالی پیامدهای متفاوتی برای نرخ بهره، طول عمر وام و سهولت دریافت منابع مالی دارد.
  • وام‌های بسته‌بندی شده در مقابل وام‌های بدون بسته: گاهی اوقات، معاملات تامین مالی مرکز داده، هم تسهیلات فیزیکی و هم تجهیزات فناوری اطلاعاتی را که باید در داخل آن اجرا شود، پوشش می‌دهند. دیگران ممکن است هر نوع دارایی را به وام ها و معاملات مختلف تقسیم کنند. باز هم، رویکردی که یک وام دهنده خاص اتخاذ می کند می تواند بر شرایط وام تأثیر بگذارد.
  • جدول زمانی پروژه طولانی و هزینه های متفاوت: ساخت یک مرکز داده جدید معمولاً حداقل یک سال طول می کشد و گاهی اوقات به دلیل اختلالاتی مانند مشکلات زنجیره تأمین، بسیار بیشتر طول می کشد. از آنجا، ممکن است ماه‌های بیشتری طول بکشد تا تجهیزات فناوری اطلاعات نصب شود و مرکز داده کاملاً آنلاین باشد. این جدول زمانی طولانی به این معنی است که هزینه های پروژه احتمالاً متفاوت است، بنابراین تغییر شرایط تأمین مالی پس از تضمین وام اصلی ضروری است.
  • تغییر نیازها و اولویت ها: جدول زمانی طولانی ساخت مرکز داده همچنین ممکن است به این معنی باشد که برنامه‌های یک کسب‌وکار برای مرکز داده و بازدهی که از سرمایه‌گذاری‌اش انتظار دارد، می‌تواند قبل از راه‌اندازی و راه‌اندازی تسهیلات تغییر کند. در برخی موارد، این ممکن است منجر به درخواست‌هایی برای اصلاح شرایط تامین مالی یا دریافت بودجه اضافی برای پوشش هزینه‌هایی شود که در ابتدا در پروژه گنجانده نشده‌اند.

به طور خلاصه، تامین مالی یک پروژه مرکز داده چالش برانگیز است، زیرا استانداردسازی یا سازگاری زیادی در رویکرد وام دهندگان به درخواست‌های تامین مالی مرکز داده یا نحوه اجرای پروژه‌ها وجود ندارد.

این عوامل دریافت وام برای یک مرکز داده را پیچیده تر از قرض گرفتن پول برای سایر انواع سرمایه گذاری های تجاری می کند.

بهترین روش ها برای پروژه های تامین مالی مرکز داده

هیچ راه ساده ای برای دور زدن این پیچیدگی ها وجود ندارد. اما برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند از بهترین معاملات مالی برای پروژه مرکز داده اطمینان حاصل کنند، باید مراحلی را در نظر گرفت.

در اطراف برای وام دهندگان خرید کنید

صحبت با چندین وام دهنده معمولا بهترین روش هنگام دریافت هر نوع وام است، زیرا بانک های مختلف ممکن است شرایط متفاوتی را ارائه دهند. اما این امر به ویژه برای تامین مالی مرکز داده مهم است زیرا ممکن است متوجه شوید که برخی از وام دهندگان به طور اساسی به پروژه های کلی متفاوت از دیگران برخورد می کنند.

مجدداً، وام‌دهنده‌ای که می‌خواهد مرکز داده شما را به عنوان یک نوع سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در نظر بگیرد، ممکن است با شرایط تأمین مالی کاملاً متفاوت از شرایطی که به عنوان مثال آن را به عنوان یک وام اهرمی می‌نگرد، به میز مذاکره بیاید. اما اگر با اولین وام دهنده ای که مایل به ارائه پول به شما است به جلو حرکت کنید، ممکن است طیف کامل گزینه های موجود را ندانید.

وام های متعدد را در نظر بگیرید

تامین مالی تمام جنبه های پروژه مرکز داده – خرید املاک، هزینه های ساخت و ساز و هزینه های تجهیزات فناوری اطلاعات – با یک وام ساده تر است. در برخی موارد، ممکن است منجر به کاهش هزینه های کلی وام نیز شود، زیرا وام دهندگان مایلند مشوق های بیشتری را به مشاغلی که به دنبال وام های با ارزش بالاتر هستند ارائه دهند.

با این حال، اگر وام گیرندگان منابع مالی خود را به وام های متعدد تقسیم کنند، اغلب اوقات نیز این اتفاق می افتد که مجموع هزینه های استقراض کمتر می شود. این رویکرد همچنین برنامه بازپرداخت وام را انعطاف پذیرتر می کند. ممکن است بخواهید هزینه تجهیزات فناوری اطلاعات را تنها در چند سال پس بدهید، برای مثال، در حالی که برنامه بازپرداخت طولانی‌تری برای هزینه‌های املاک و مستغلات دارید.

مشوق های مالی را نادیده نگیرید

کسب‌وکارها ممکن است بتوانند از مشوق‌های مالی مختلف در هنگام تأمین مالی پروژه مرکز داده بهره ببرند. به عنوان مثال، بسیاری از ایالت ها برای مراکز داده، به ویژه آنهایی که در فناوری های پایدار سرمایه گذاری می کنند، معافیت های مالیاتی ارائه می دهند. این مشوق‌ها مستقیماً به کاهش هزینه‌های استقراض ترجمه نمی‌شوند، اما می‌توانند برخی از هزینه‌های مرکز داده را جبران کنند و مقدار پولی که کسب‌وکارها برای استقراض نیاز دارند را کاهش دهند.

برای بلند مدت برنامه ریزی کنید

به دلیل زمان‌بندی طولانی و اولویت‌های در حال تحول مرتبط با پروژه‌های مرکز داده، شرایط تامین مالی را به عنوان پیش‌فرض تلقی نکنید. زمانی که پروژه ای در حال انجام است، گاهی اوقات لازم است دوباره درباره یک وام مذاکره کنید، یا بودجه اضافی دریافت کنید.

قبل از گرفتن وام از وام دهندگان در مورد انعطاف پذیری آنها در این زمینه بپرسید و از اینکه در صورت تغییر نیازهای مالی شما از آنها بخواهید به میز معامله بازگردند نترسید. بیشتر وام دهندگان ترجیح می دهند وام اصلی را تغییر دهند تا اینکه پروژه ای با شکست مواجه شود زیرا، برای مثال، هزینه های ساخت و ساز بالاتر از حد انتظار بوده و تامین مالی اولیه دیگر کافی نیست.

مشقت را بنویس

اگرچه هیچ ترفند واحدی برای ساده‌سازی تامین مالی مرکز داده وجود ندارد، اما گام‌های زیادی وجود دارد که کسب‌وکارها می‌توانند برای اطمینان از دریافت بودجه مورد نیاز خود با بهترین شرایط انجام دهند. وام های مرکز داده ذاتاً پیچیده تر از انواع دیگر وام های تجاری هستند و انجام تکالیف برای دریافت بهترین معامله مهم است.