رئیس رقابت اتحادیه اروپا هشدار داد: تامین تراشه هوش مصنوعی انویدیا یک “گلوگاه بزرگ” است

(بلومبرگ) — مارگرت وستاگر، رئیس رقابت اتحادیه اروپا نسبت به “گلوگاه بزرگ” در هوش مصنوعی Nvidia Corporation هشدار داد. چیپس عرضه کنند، اما گفت که سازمان های نگهبان هنوز تصمیم خود را در مورد اینکه، اگر کاری، در مورد آن انجام دهند، تصمیم می گیرند.

او در سفر به سنگاپور به بلومبرگ گفت: «ما از آنها سؤالاتی پرسیده‌ایم، اما این واقعاً مقدماتی است. این «نمی‌توان» تا به حال «برچسب اقدام نظارتی بودن را علامت بزند».

انویدیا از زمان تبدیل شدن به بزرگترین ذینفع از رونق هزینه های هوش مصنوعی، توجه رگولاتورها را به خود جلب کرده است. واحدهای پردازش گرافیکی آن – یا GPU – توسط اپراتورهای مرکز داده به دلیل توانایی آنها در خرد کردن حجم عظیمی از اطلاعات مورد نیاز برای توسعه مورد توجه قرار گرفته است. هوش مصنوعی مدل ها.

تراشه‌ها به یکی از داغ‌ترین کالاها در دنیای فناوری تبدیل شده‌اند و ارائه‌دهندگان رایانش ابری برای دسترسی به آنها با یکدیگر رقابت می‌کنند. بر اساس برآوردها، واحدهای پردازش پرتقاضای H100 انویدیا به آن‌ها کمک کرده است تا بیش از 80 درصد از رقبای خود یعنی Intel و Advanced Micro Devices کسب کنند.

با وجود عرضه وستاگر گفت که بازارهای ثانویه در عرضه تراشه‌های هوش مصنوعی می‌توانند به ایجاد نوآوری و رقابت منصفانه کمک کنند.

اما او گفت که شرکت هایی که غالب هستند ممکن است در آینده با محدودیت های خاصی در رفتار خود مواجه شوند.

مربوط:تراشه های مرکز داده در سال 2024: روندها و انتشارات برتر

او گفت: “اگر شما چنین موقعیت مسلطی در بازار دارید، کارهایی وجود دارد که نمی توانید انجام دهید و یک شرکت کوچک می تواند انجام دهد.” اما به غیر از این، تا زمانی که به تجارت خود بپردازید و به آن احترام بگذارید، خوب هستید.


Source link