دیدگاه عمیق تر در مورد هوش مصنوعی – چرا یک تغییر پارادایم مورد نیاز است

هوش مصنوعی یکی از داغ ترین و بحث برانگیزترین موضوعات مورد بحث در جامعه فناوری است. بیشتر بر این باورند که خیلی سریع و بدون نظر واقعی مردم پیشرفت کرده است. کاربران Stack Overflow از این که پاسخ‌هایشان خواهد بود خشمگین هستند برای آموزش ChatGPT استفاده می شود بدون رضایت، از طریق توافق API.

ایلان ماسک که در ساختن ChatGPT نقش داشته است نیز معتقد است که این یکی از بزرگترین تهدیدات وجودی برای بشریت است. از سوی دیگر، بسیاری از مدیران کسب‌وکار معتقدند که این فقط یک تغییر پارادایم است و در نهایت نقش‌های بیشتری ایجاد می‌کند و انسان‌ها را برای خلاقیت بیشتر آزاد می‌کند.

در هیچ نقطه ای از تاریخ تا به حال پیشرفت تکنولوژی منجر به ایجاد مشاغل کمتر شده است، اما بهتر است آن را برای توده ها توضیح دهید. ظاهراً افراد زیادی از فیلم‌هایی که Skynet زنده می‌شود و سیاره را تصاحب می‌کند، سرنخ می‌گیرند.

حقیقت جایی در وسط نهفته است و چشم اندازهای عمیق تری وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد. هوش مصنوعی در درجه اول یک مسئله وجودی است که با سبک زندگی روزمره ما مرتبط است.

نقش واقعی هوش مصنوعی در نظم عمومی نادرست

مشکل به خودی خود هوش مصنوعی نیست. مشکل در واقع این است که انسان ها به طور کلی چگونه به زندگی خود برخورد می کنند. یک نگرش جهانی وجود دارد که هدف از زندگی این است که تا آنجا که ممکن است پول دربیاورید و یک کار مولد باشید…

Source link