دستگاه های انتقال داده شکاف سرعت اینترنت را پر می کنند | دانش مرکز داده

فضای ابری نحوه عملکرد کسب و کارها را به شدت تغییر داده است و به سازمان ها آزادی و انعطاف تقریباً نامحدودی برای جابجایی و دسترسی به داده ها در هر کجا که تجارت می کنند، می دهد. با این حال، انتقال داده‌ها بین محیط‌های ابری/چند ابری و زیرساخت‌های داخلی آنقدرها هم که به نظر می‌رسد آسان نیست. برنامه های مدرن امروزی توسط مجموعه داده هایی که در برخی موارد به صدها ترابایت افزایش یافته اند، تامین می شوند. انتقال این داده ها با استفاده از خدمات سنتی – حتی با سرعت آنلاین سریع – ماه ها طول می کشد.

در نتیجه، دستگاه‌های انتقال داده با کارایی بالا و ظرفیت بالا، نقش کلیدی در محیط‌های فناوری اطلاعات سازمانی ایفا می‌کنند – به‌ویژه در زمینه‌های فشرده داده مانند تحقیق، نفت و گاز و تولید فیلم. در این صنایع که مقادیر زیادی داده یا محتوا در مکان‌های دورافتاده جمع‌آوری یا تولید می‌شوند، نیاز واقعی به روش‌های جایگزین برای فعال کردن جابجایی داده‌ها در داخل، خارج و در میان زیرساخت‌های ابری و درون محل وجود دارد.

وقتی سرعت اینترنت به اندازه کافی سریع نیست

دستگاه های انتقال داده نتیجه موفقیت ارائه دهندگان خدمات ابری (CSP) برای ترغیب مشتریان سازمانی به انتقال بیشتر یا تمام داده های خود به فضای ابری هستند و سرمایه گذاری های هنگفتی برای آپلود مقادیر زیادی داده در محیط های ابری انجام شد.

بر اساس IDC، در سال 2023 نزدیک به 70 درصد از کل داده های ذخیره شده در مراکز داده سازمانی در فضای ابری ذخیره می شود. (IDC، Worldwide Global StorageSphere Forecast، 2023-2027، Doc #US50673423، می 2023). ظهور دنیای چند ابری این مشکل را بیش از پیش تشدید کرده است. مقادیر زیادی از داده ها باید آزادانه بین محیط های ابری و مراکز داده در محل جریان داشته باشند تا نیازهای چابکی را برآورده کنند. در واقع، CSP ها این الزام تجاری جدید را تشخیص داده اند و بسیاری از آنها هزینه خروج را دریافت نکرده اند. اما با ادامه رشد ظرفیت‌ها، توانایی انتقال سریع داده‌ها بین محیط‌ها از طریق زیرساخت آنلاین در حال حاضر پایدار نیست و می‌تواند یک بازدارنده اصلی تجارت باشد.

علاوه بر این، برنامه های کاربردی داده فشرده امروزی در تحقیق، تولید ویدئو و یادگیری ماشینی، زمینه بازی را تغییر داده است. این برنامه‌ها اکنون با پتابایت داده نیرو می‌گیرند و سرعت اینترنت و شبکه به اندازه کافی برای انتقال سریع این حجم عظیم از داده‌ها کافی نیست.

نیاز به دستگاه های انتقال داده بهتر

دستگاه‌های جدید انتقال داده با ظرفیت بالا، مانند وسترن دیجیتال Ultrastar® Transporter جدید، راه‌حلی ارائه می‌دهند که به سازمان‌ها اجازه می‌دهد مجموعه‌های داده بزرگ را روی یک پلتفرم ذخیره‌سازی پر از درایوهای SSD NVMe با کارایی بالا بارگذاری کنند و به صورت فیزیکی آن را به مرکز داده دیگری منتقل کنند. می تواند در کسری از زمانی که برای انتقال از طریق اینترنت لازم است بارگذاری شود. اساساً، این راه‌حل‌ها به‌عنوان بزرگ‌ترین درایوهای انگشت شست در جهان عمل می‌کنند – ظرفیت بزرگی را در فضایی مستحکم و متحرک فراهم می‌کنند.

این نوع راه حل برای انتقال ظرفیت های بزرگ داده به ابر، از ابر و بین محیط های ابری ایده آل است. این دستگاه‌ها همچنین می‌توانند در موارد لبه‌ای که حجم زیادی از داده‌ها در مکان‌های دورافتاده در لبه شبکه تولید می‌شوند – مانند ایستگاه تحقیقاتی، سکوی نفت یا فیلم‌برداری مکان، استفاده شوند. به عنوان مثال، انتقال پتابایت داده های سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) از یک سکوی نفتی فراساحلی از طریق اینترنت ماهواره ای ماه ها طول می کشد. در عوض، منطقی است که اطلاعات را به صورت فیزیکی بر روی یک راه حل انتقال داده بارگیری کنید و آن را به صورت فیزیکی به یک مرکز داده خصوصی یا ابری منتقل کنید، جایی که داده ها می توانند در عرض چند روز منتقل شوند.

اما همه دستگاه های انتقال داده یکسان ایجاد نمی شوند. در اینجا سه ​​چیز وجود دارد که باید در راه حل به دنبال آنها باشید:

1. عملکرد بالا، ظرفیت بالا

مهمترین ویژگی هایی که باید در نظر بگیرید این است که چقدر داده می توانید در سیستم انتقال داده ذخیره کنید و با چه سرعتی می توانید آن را روشن و خاموش کنید. هیچ‌کس نمی‌خواهد به روزهایی برگردد که مدیران جعبه‌ها و جعبه‌های نوار و سایر رسانه‌های ذخیره‌سازی خارجی را در صندوق عقب خودروهایشان حمل می‌کردند. خوشبختانه، برخی از سیستم های انتقال داده، مانند وسترن دیجیتال Ultrastar Transporter، ظرفیتی تا 368 ترابایت دارند.1 ذخیره سازی NVMe و شامل قابلیت های بازیابی داده است که می تواند انتقال داده ها را به 100 ترابایت در ساعت فعال کند.

2. ناهمواری

یک فاکتور فرم ناهموار و ردپای نیز بسیار مهم است. دستگاه انتقال داده برای مقاومت در برابر سختی های خدمات حمل و نقل باید آزمایش شوک و سقوط انجام شود. هیچ چیز بدتر از ارسال حجم زیادی از داده های با ارزش در سراسر کشور نیست که به دلیل آسیب دیدگی دستگاه، داده ها قابل خواندن نباشد. همچنین، به دنبال راه‌حلی باشید که بتوان آن را در رک سرور برای انتقال آسان داده‌ها نصب کرد و همچنین می‌توان آن را در یک محفظه سخت چرخانده و از ضربه‌ها و شرایط محیطی سخت محافظت کرد.

حمل و نقل Ultrastar وسترن دیجیتال با یک کیف مقاوم با چرخ برای حمل و نقل ایمن و آسان عرضه می شود. همچنین شامل یک کیت ریلی است زیرا در صورت نیاز دستگاه قابل نصب روی قفسه است.

3. امنیت

هر زمانی که داده‌ها از مرکز داده شما خارج می‌شوند – چه از طریق اینترنت باشد یا از در خارج شود – باید مطمئن شوید که ایمن است. البته داده‌ها باید رمزگذاری شوند، اما همچنین به دنبال ویژگی‌های امنیتی دیگر مانند پورت‌های ایمن فیزیکی، بسته‌بندی بدون برچسب، طراحی شده برای انطباق با قانون FIPS 140-2 سطح 2 و قرارداد تجاری (TAA) باشید.

از ابتکارات تحرک داده پشتیبانی کنید

راه‌حل‌های سریع و با ظرفیت عظیم انتقال داده در حال تبدیل شدن به یک رسانه حیاتی برای ابتکارات مدرن انتقال داده است. وقتی سرعت آنلاین به اندازه کافی سریع نیست، انتقال فیزیکی داده ها در محفظه های ذخیره سازی سخت شده گزینه کارآمدتری می شود. به جای صرف هفته یا ماه برای انتقال 100 ترابایت، بارگیری داده ها بر روی یک راه حل حمل و نقل می تواند زمان مورد نیاز برای انتقال حجم عظیم داده را به چند روز کاهش دهد. فقط مطمئن شوید که راه حلی دارید که می تواند سفر را بدون به خطر انداختن داده های شما مدیریت کند.

1 یک ترابایت (TB) برابر با یک تریلیون بایت است. ظرفیت واقعی کاربر ممکن است به دلیل محیط عملیاتی کمتر باشد.

اسکات همیلتون مدیر ارشد مدیریت محصول وسترن دیجیتال است.