دسترسی ChatGPT در میان بزرگسالان ایالات متحده محدود است، تحقیقات Pew نشان می دهد

علیرغم تبلیغات در مورد ربات چت هوش مصنوعی (AI) ChatGPT، بیشتر آمریکایی ها ناآشنا هستند و پیش بینی نمی کنند که این موضوع بر شغل آنها تأثیر بگذارد.

یک تحلیل اخیر از مرکز تحقیقات پیو نشان داد که 18% از بزرگسالان ایالات متحده از ChatGPT استفاده کرده اند، اگرچه آگاهی بیشتر است.

در اینجا نگاهی دقیق تر به نتایج نظرسنجی انجام شده در جولای 2023 است.

پذیرش ChatGPT

تقریبا 24% آمریکایی هایی که از ChatGPT آگاه هستند از آن استفاده کرده اند. میزان پذیرش با سن، تحصیلات و جنسیت متفاوت است.

افراد جوان‌تر و تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی بیشتر از افراد مسن‌تر و آنهایی که فقط تحصیلات دبیرستانی دارند از ChatGPT استفاده می‌کنند.

مردانی که از ChatGPT آگاه هستند بیشتر از زنان از آن استفاده می کنند.

ChatGPT در درجه اول برای سرگرمی استفاده می شود (20% کاربران) و یادگیری (19% از کاربران)، در حالی که 16% کاربران شاغل از آن برای کارهای کاری استفاده کرده اند.

تاثیر پیش بینی شده بر صنایع مختلف

پاسخ دهندگان نظرسنجی پیش بینی می کنند که فناوری چت بات مانند ChatGPT می تواند بر مشاغلی که به طور سنتی در برابر اتوماسیون ایمن تلقی می شوند تأثیر بگذارد.

بیش از نیمی از کسانی که از ChatGPT آگاه هستند معتقدند که این موضوع عمدتاً بر مهندسین نرم افزار تأثیر می گذارد.56%، طراحان گرافیک (54%و روزنامه نگاران (52%) طی دو دهه آینده.

با این حال، تعداد کمتری از پاسخ دهندگان تأثیر قابل توجهی را بر معلمان پیش بینی می کنند.44%) و وکلا (31%).

مطالب پیشنهادی  Google Insights کنسول جستجو را راه اندازی می کند

فقط 12% پیش بینی تاثیر قابل توجهی از چت بات ها در بخش مهمان نوازی و خدمات.

اکثر کارگران آمریکایی احساس می کنند شغلشان امن است

علیرغم پیش‌بینی‌هایی که در بخش آخر مرور کردیم، فقط برخی از پاسخ‌دهندگان معتقدند که چت‌بات‌ها بر شغل‌شان تأثیر می‌گذارند.

دور و بر 19% بزرگسالان شاغل آگاه از ChatGPT معتقدند که تأثیر قابل توجهی خواهد داشت، 36% پیش بینی تاثیر جزئی، و 27% انتظار هیچ تاثیری را نداشته باشید

در میان افراد بزرگسال شاغل که از ChatGPT آگاه هستند، افراد 30 تا 49 ساله بیشترین احتمال را دارند که پیش‌بینی کنند که چت بات‌ها بر شغل‌شان تأثیر می‌گذارند، همانطور که آن‌هایی که تحصیلات رسمی بیشتری دارند.

دیدگاه‌ها برحسب صنعت متفاوت است و دیدگاه‌های مربوط به اطلاعات و فناوری به احتمال زیاد تأثیر قابل‌توجهی را پیش‌بینی می‌کنند.

تقریبا 15% از بزرگسالان شاغل آگاه از ChatGPT معتقدند که چت ربات ها برای کارشان بسیار مفید خواهند بود.

نگرانی های نظارتی

همانطور که چت بات ها تکامل می یابند، بحث بر سر مقررات مناسب دولتی افزایش می یابد.

اکثر کسانی که از ChatGPT آگاه هستند (66%) بیشتر نگران این هستند که دولت به اندازه کافی استفاده از چت بات را تنظیم نکند، در حالی که 31% ترس از تنظیم بیش از حد

دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان این نگرانی را در مورد قانون‌گذاری ناقص دارند، اگرچه در میان دموکرات‌ها شایع‌تر است. دموکرات ها موافق مقررات بیشتری هستند 75% در مقایسه با 59% جمهوری خواهان

به طور خلاصه

در حالی که «انقلاب ربات‌ها» ممکن است سرفصل خبرها باشد، یک آمریکایی معمولی از این پیشرفت در هوش مصنوعی مولد نگران نیست.

مطالب پیشنهادی  گزارش: هیچ چیز به فروش 100000 تلفنی (1) در هند نمی رسد

تصویر ویژه: PixieMe/Shutterstock

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور