دسترسی و استفاده از API ها: اختلال در API در اقتصاد دیجیتال

تصویر
ipgeolocation عکس پروفایل هکر ظهر

@موقعیت مکانیموقعیت مکانی

IP Geolocation API و پایگاه داده جستجوی دقیق IP

در اقتصاد دیجیتال ، بقا و پیشرفت متکی به توانایی شرکت در انطباق با فضای دیجیتال است. در قلب استراتژی اکثر شرکت های دیجیتالی موفق ، API ها – رابط های برنامه نویسی نرم افزار – وجود دارند که تجارب موبایل را افزایش می دهند ، شرکت ها را به صورت آنلاین متصل می کنند و مدل های تجاری پلت فرم را فعال می کنند.

ایده “اقتصاد API” برای یک دهه و طی سالهای گذشته وجود داشته است. شرکت های مستقر در سراسر صنایع از API ها به عنوان کلیدی برای باز کردن قفل تحولات دیجیتالی خود استفاده کرده اند. امروز ، API ها در اکثر برنامه های وب در پشت صحنه در سکوت اجرا می شوند – اگر قبلاً از سرویس تاکسی آنلاین ، وب سایت جستجوی پرواز یا برچسب گذاری جغرافیایی اینستاگرام استفاده کرده اید ، با API تعامل کرده اید.

همزمان با افزایش انتظارات برای تجربه های کاربر بی دردسر ، شرکت ها به طور فزاینده ای به API ها روی می آورند تا ارزش مشتریان خود را افزایش دهند. برای استفاده موفقیت آمیز از API ها برای افزایش عملکرد محصول خود ، ابتدا باید بفهمید که این محصولات چیست و چگونه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده کنید.

API ها چیست؟

API نرم افزاری است که برنامه های نرم افزاری را قادر می سازد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. آنها می توانند به صورت داخلی ، برای ادغام داده ها بین سرورها ، یا به صورت خارجی ، به عنوان …