در حالی که ایالات متحده و چین برای تسلط بر بازار رقابت می کنند، جنگ جهانی قیمت خودروهای برقی نزدیک است

بازار خودروهای برقی (EV) در عرصه جهانی در حال گرم شدن است و ایالات متحده و چین برای یک جنگ قیمتی دیگر آماده می شوند. در حالی که غول های خودروسازی ایالات متحده قیمت ها را کاهش می دهند، چین در حال مذاکره سخت برای راه اندازی فروشگاه در اروپا است. در واقع، رقابت معلق EV در اروپا می تواند به معنای از دست دادن شغل در آینده باشد.

به گفته آژانس بین‌المللی انرژی، از نظر زیست‌محیطی، سال 2030 سال مهمی خواهد بود، زیرا تقاضای جهانی برای سوخت فسیلی تا آن زمان به اوج خود خواهد رسید، زیرا تعداد بیشتری از خودروهای الکتریکی وارد جاده‌ها می‌شوند و اقتصاد چین به سمت انرژی پاک‌تر متمایل می‌شود. در همین حال، بحث در مورد اینکه چگونه خودروهای برقی واقعاً مؤثر خواهند بود هنوز ادامه دارد.

سال گذشته، جنرال موتورز، خودروساز آمریکایی، کادیلاک لیریک برقی لوکس خود را در فرانسه عرضه کرد، که بازار خود را در اروپا پس از بازگشت در سال گذشته گسترش داد و آزمایشی را انجام داد که آیا فروش فقط آنلاین خریداران ثروتمند خودرو را جذب می‌کند یا خیر.

در ایالات متحده، سال گذشته، تسلا قیمت دو خودروی برقی الکتریکی خود را کاهش داد، زیرا رئیس و مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک متوجه شد که کاهش قیمت در سایر مدل‌ها باعث افزایش تقاضا شده است. کاهش قیمت ها، یکی از تعدیل های متعدد در سال گذشته، از 4 تا 9 درصد متغیر بود. در ماه دسامبر، ماسک از کامیون نیمه الکتریکی جدید تسلا رونمایی کرد که به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در بزرگراه با قدرت باتری سه برابر بیشتر از همتایان دیزلی خود بود.

ماشین…

Source link