در اینجا بهترین و بدترین کشورها برای کار از راه دور هستند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – وقتی نوبت به انتخاب بهترین مقاصد کاری از راه دور می رسد، ممکن است ابتدا مکان های گرمسیری و کم هزینه مانند بالی یا بانکوک به ذهن خطور کند. در واقع کشورهای اروپایی تسلط دارند.

بر اساس گزارش شرکت نرم‌افزار امنیت سایبری NordLayer، آلمان رتبه اول را برای کار از راه دور دارد و پس از آن دانمارک و ایالات متحده قرار دارند. کشورهای اروپایی باقی مانده 10 کشور برتر را تشکیل می دهند، به جز سنگاپور که در رتبه نهم قرار دارد.

Juta Gurinaviciute، مدیر ارشد فناوری در NordLayer می‌گوید: «روند واضح است – از زمان آغاز کووید-19، کار از راه دور یا ترکیبی حتی در شرکت‌هایی که قبلاً اهمیت تعاملات رودررو را تبلیغ می‌کردند، اجتناب‌ناپذیر شده است.

رتبه بندی 66 کشور بر اساس چهار معیار کلیدی است: امنیت سایبری؛ شرایط اقتصادی و اجتماعی از جمله مراقبت های بهداشتی و تسلط به زبان انگلیسی؛ زیرساخت های دیجیتال و فیزیکی و پاسخ کووید-19. این شرکت گفت که “کمترین ایده آل” کشور برای کار از راه دور، الجزایر است.

طبق گفته NordLayer، برای امنیت سایبری، کشورهای اروپایی، به ویژه کشورهای کوچکتر مانند لیتوانی، استونی و اسلواکی امن ترین هستند.

در زمینه دسترسی دیجیتال، کره جنوبی که رتبه یازدهم را در مجموع دارد، سریع ترین اینترنت را دارد در حالی که اسرائیل در رتبه 37 مقرون به صرفه ترین است.