درک اقتصاد میم | هکر ظهر

تصویر
عکس پروفایل Gennaro Hacker Noon

@gcuofanoجنارو

جنارو بنیانگذار FourWeekMBA است که منبع اصلی نوآوری در مدل کسب و کار است.

اوایل سال 2021 بود که گروهی از سرمایه گذاران خصوصی از طریق یک انجمن Reddit به نام WallStreetBets در برابر صندوق های سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری که چند فروش آجر و ملات را با فروش کوتاه (شرط بندی بر روی نقطه ضعف) انجام دادند ، روی آوردند.

نماد این “انقلاب دیجیتال” با GameStop آغاز شد. از آنجا که تجارت مبتنی بر جامعه در حال حل شدن بود ، سرمایه گذاری سنتی با نگاه خوبی به آن نگاه نمی کرد.

در چند کلمه ، با شروع از هیئت مدیره WallStreetBets ، سرمایه گذاران خصوصی همه توافق کردند که GameStop را با آنچه بعدا “دست الماس” نامید خریداری کنند (سرمایه گذاران خصوصی آماده بودند که موقعیت خود را حفظ کنند حتی اگر این به معنای از دست دادن کل پول باشد).

آنها از GameStop شروع به کار کردند ، که شایعه شده بودجه های کلان هدیج با استفاده از چگونگی تأثیر همه گیر بر تجارت ، کوتاه می شود.

در طی چند روز ، برخی از این صندوق های تامینی ، که تاکنون سازندگان بازار بودند ، مجبور شدند موقعیت های خود را ببندند و میلیاردها دلار از سهام خود را بسوزانند.

با بازرگانی بیشتر معاملات و افزایش خسارت این صندوق های تامینی ، سیستم عامل هایی مانند Robinhood معاملات سهام سهام GameStop را محدود کردند و مطالبات نقدینگی را ادعا کردند. از آنجا ، سرمایه گذاری های میم همچنین به افشای …