درختان پراکنده مرکل: مدل حالت جدید برای قابلیت همکاری Lisk

تصویر
عکس پروفایل Lisk Hacker Noon

@لیسکخطر

ما توسعه دهندگان را با یک کیت توسعه نرم افزار برای برنامه های بلاک چین که در جاوا اسکریپت نوشته شده است ، تقویت می کنیم.

این پست وبلاگ بخشی از مجموعه پست های وبلاگ قابلیت همکاری است که به جنبه های مختلف راه حل تعامل Lisk نگاهی دقیق تر دارد. در این پست وبلاگ ، یکی از سنگ بناهای همکاری پذیری خطر را معرفی می کنیم: مدل حالت زنجیره ای با قابلیت همکاری.

برای انجام این کار ، ابتدا در مورد درختان پراکنده Merkle ، که به پروتکل Lisk معرفی شده اند صحبت خواهیم کرد LIP 0039.

درختان پراکنده مرکل از خویشاوندان شیک درختان معمولی مرکل هستند. اگر با درختان مرکل آشنایی ندارید ، پیشنهاد می کنیم ابتدا پست قبلی وبلاگ من را بخوانید ، زیرا به شما مفاهیم بسیاری را معرفی می کند که در اینجا مورد بحث قرار می گیرد.

در مرحله بعد ، من مدل حالت ، درخت حالت و رابط جدید فروشگاه را ارائه می دهم ، در نهایت بر آنچه که از نظر توسعه دهنده هنگام استفاده از قابلیت همکاری در SDK جدید تغییر می کند ، متمرکز می شوم.

ماه گذشته در Lisk.js 2021 ، تیم تحقیق راه حل تعامل Lisk را به طور کامل رونمایی و ارائه کرد. Lisk.js یک رویداد سالانه است که در آن توسعه دهندگان می توانند نحوه توسعه برنامه بلاک چین با استفاده از Lisk SDK را بیاموزند و آخرین اخبار را در مورد پروتکل Lisk دریافت کنند. مدت کوتاهی پس از Lisk.js 2021 ، همه LIP های اصلی قابلیت همکاری برای تحقیق منتشر شدند …