درباره آن اعلامیه های روزانه موسسات مالی در حال خرید بیت کوین هیجان زده نشوید

اغلب گفته می شود که اعداد دروغ نمی گویند، اما در واقعیت، حتی اگر خود اعداد دروغ نگویند، همه چیز به نحوه تفسیر شما بستگی دارد. به این نمودار نگاهی بیندازید.

937 موسسه مالی گزارش دادند که در سه ماهه اول 2024 ETF های نقدی بیت کوین را خریداری کرده اند. در مقایسه، ETF های طلا تنها 95 موسسه مالی را در مدت مشابه جذب کردند، تقریبا 10 برابر کمتر.

اینفلوئنسرهای بیت کوین به شما خواهند گفت که تنها زمانی می توانید صعودی باشید که این را ببینید. اگر فقط از منظر سفته بازی به بیت کوین نگاه کنید، مطمئناً شما را خوش بین خواهد کرد. شما فکر می کنید که هر چه بیشتر موسسات مالی در دنیای ETF های بیت کوین اسپات به معنای پول تازه و بیشتر است. و پول تازه یعنی قیمت بیت کوین بالاتر…

این یک واقعیت است. اگر دیدگاه بلندمدت‌تری داشته باشید، همانطور که من سعی می‌کنم انجام دهم، همه چیز را از دید دیگری خواهید دید.

این موسسات مالی بیت کوین نمی خرند. آنها سهام ETF های بیت کوین اسپات را از بلک راک یا دیگر غول های مالی خریداری می کنند. آنها ایده بیت کوین را به عنوان یک سیستم جایگزین برتر نمی خرند، بلکه صرفاً بیت کوین را به عنوان یک ذخیره ارزش جاسازی شده در سیستم معیوب فعلی می خرند.

بلک راک حتی مالک کلیدهای خصوصی بیت کوین خود نیست و این موضوع را به شخص ثالثی یعنی کوین بیس واگذار می کند.. تمرکز یافت شده در اینجا با ایده بیت کوین مخالف است: نکن…

Source link