دامنه های تایپی – Majestic

آوریل 2023 است و Majestic در حال راه اندازی ابزاری برای یافتن دامنه های Typo است.

برخی ممکن است پیشنهاد کنند که این امر با تأخیر است زیرا تحقیقات دامنه های غلط املایی رایج شده است.

از سال 2007 که تحقیق در مورد دامنه های غلط املایی یک فعالیت اصلی سئو بود، دنیا تغییر کرده است. در حالی که چیزهای زیادی در سئو تغییر کرده است، تحقیقات برند و اصلاح 404 مربوط به برند همچنان فعالیت‌هایی هستند که ارزش بررسی دارند.

متوجه شدیم که می‌توانیم برخی از تکنیک‌های تجزیه و تحلیل تایپی دامنه را با داده‌های بک لینک خود ترکیب کنیم تا به سرعت غلط‌های املایی احتمالی نام دامنه شما که دارای پیوند هستند را شناسایی کنیم.

Typo Domain Tool می تواند به شما کمک کند:

 • تحقیقات برند را انجام دهید. اگر به یک نام دامنه جدید علاقه مند هستید، آیا می خواهید بدانید چه همسایگان معنایی ممکن است با املای مشابه خود داشته باشید که ممکن است اشتباه گرفته شود؟
 • بخشی از ممیزی را تشکیل دهید تا ببینید آیا پیوندهای در نظر گرفته شده برای شما را از دست می دهید یا خیر
 • بعد از کمپین های روابط عمومی مرتب کنید – بررسی کنید تا مطمئن شوید پیوند مورد نظر را به دلیل املایی نام دامنه کمپین از دست ندهید
 • نام تجاری خود را از نظر Typosquatting بررسی کنید. آیا شما (یا مشتریانتان) علاقه مند هستید که شخص دیگری نمایه پیوند به دامنه ای با نامی مشابه با دامنه شما ایجاد کند؟

قبل از ادامه توضیح در مورد کارهایی که Typo Domains انجام می دهد، ارزش دارد هشداری در مورد خطرات Typosquatting تصادفی اضافه کنید. Typosquatting یک تکنیک بسیار مشکوک است که می تواند ریسک و هزینه ای را به همراه داشته باشد که به موجب آن دامنه ها با هدف هدایت ترافیک در نظر گرفته شده برای یک سایت به سایت دیگر ثبت می شوند. علاوه بر نگرانی های مربوط به علامت تجاری، مقامات از خطرات Typosquatting در سال 2003، بیست سال پیش، آگاه بودند. نظارت بر خطر اشتباه تایپی در یک برند معتبر قابل بررسی است، اما هنگام به دست آوردن نام دامنه باید دقت زیادی کرد تا از نقض علائم تجاری یا گمراه کردن کاربران جلوگیری شود.

چگونه کار می کند

مشکل دامنه های املایی غلط این است که املای غلط املایی بسیار زیادی وجود دارد. گزارش‌های Majestic مانند Site Explorer و دانلود Backlinks می‌توانند به شما در شناسایی پیوندهای یک دامنه خاص یا یافتن صفحاتی که بیشترین پیوند را به یک دامنه خاص دارند کمک کنند.

این باعث شد فکر کنیم که به عنوان یک پایگاه داده بک لینک پیشرو، می‌توانیم یک مولد غلط املایی و یک جستجوگر پیوند دامنه را در یک ابزار ترکیب کنیم و فهرستی از دامنه‌هایی را که مشابه دامنه‌های ارسال شده که حداقل یک بک لینک خارجی دارند، برگردانیم.

این به نوبه خود می تواند لیستی برای اولویت بندی و تحقیق بیشتر در اختیار شما قرار دهد.

اما ابزار چگونه کار می کند؟

با استفاده از یک سری روش‌های مختلف و شناسایی مجموعه‌ای از الگوهای اشتباه املایی رایج در زبان انگلیسی – دامنه‌های تایپی فهرستی از دامنه‌های غلط املایی را ایجاد می‌کند که حداقل یک بک لینک خارجی دارند که شبیه به سایت شما هستند و ممکن است حاوی لینک‌هایی باشند که برای آی تی.

متدولوژی هایی که ما برای ایجاد مجموعه ای از دامنه های تایپی استفاده می کنیم عبارتند از:

 • نامه گم شده
 • نامه های رد و بدل شده
 • نامه های تکراری
 • کاراکترهای همسایه (با استفاده از طرح کلمه کلیدی “QWERTY”)
 • نامه های اضافه شده
 • الگوهای رایج اشتباهات املایی در زبان انگلیسی

دامنه های تایپی در عمل

هنگامی که برای اولین بار وارد دامنه های تایپی می شوید، از شما خواسته می شود دامنه ای را وارد کنید که می خواهید لیستی از “دامنه های تایپی” برای آن ایجاد شود.

کادر ورودی برای دامنه های تایپی

برای این مثال، ما از آن استفاده خواهیم کرد “example.com”:

نمونه هایی از نتایج دامنه تایپی برای 'example.com'
نمونه هایی از نتایج دامنه تایپی برای ‘example.com’

پس از ایجاد لیست، گزارش اطلاعات زیر را برای هر دامنه با حداقل یک بک لینک ارائه می دهد:

 • تعداد URL های ارجاع خارجی
 • تعداد دامنه های ارجاع دهنده
 • موضوع اولیه
 • جریان اعتماد
 • جریان نقل قول

لیست دامنه ها بر اساس تعداد بک لینک ها (به طور خاص URL های ارجاع خارجی) به ترتیب نزولی مرتب شده است.

اگر به اصلاح لینک شکسته علاقه دارید، می توانید از طریق دکمه “بررسی زمینه” به بافت پیوند هر دامنه نگاه دقیق تری بیندازید. این به شناسایی پیوندهایی که برای شما در نظر گرفته شده اند کمک می کند.

با مراجعه به سایت example.com که در بالا استفاده کردیم، می‌توانیم در زمینه پیوند «example.om» – دامنه‌ای که در گزارش Typo Domains کشف شده است، بزرگنمایی کنیم:

نمونه‌ای از پیوند به 'example.om'، که از متن پیوند آن استنباط می‌کنیم که در اصل برای 'example.com' بوده است.
نمونه‌ای از پیوند به ‘example.om’، که از متن پیوند آن استنباط می‌کنیم که در اصل برای ‘example.com’ بوده است.

این گزارش نشان می‌دهد که پیوندی وجود دارد که می‌تواند برای «https://example.com» در نظر گرفته شود، اما در واقع به «https://example.om» پیوند می‌دهد. این نوع پیوندها نامزدهای اصلی برای بازپس گیری هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک بررسی دستی انجام دهید، و اگر این اشتباه به نظر می رسد، با نویسنده پیوند در “evren.co” تماس بگیرید و مودبانه بپرسید که آیا برای تصحیح اشتباه تایپی مشکلی ندارد.

گزینه های صادرات

می‌دانیم که داده‌ها وقتی از یک ابزار استخراج می‌شوند، می‌توانند کاربرد بیشتری داشته باشند. نتایج یک گزارش دامنه های تایپی را می توان به سه روش صادر کرد:

گزینه هایی برای صادرات نتایج دامنه تایپی.
گزینه هایی برای صادرات نتایج دامنه تایپی.

می‌توانید نتایج را در کلیپ‌بورد خود کپی کرده و در ابزار صفحه‌گسترده انتخابی خود جای‌گذاری کنید، نتایج را در قالب csv برای تجزیه و تحلیل بیشتر صادر کنید یا دامنه‌ها را برای بررسی عمیق‌تر اعداد بک‌لینک آنها به Bulk Backlink Checker ارسال کنید.

بسته بندی

Typo Domains در بخش Experimental Tools منتشر شده است. دسترسی به دامنه های تایپی و سایر ابزارهای آزمایشی در طرح PRO در دسترس است.

ابزارهای تجربی برای نمایش یک گردش کار کامل در نظر گرفته نشده اند. در عوض، آنها ابزارهایی هستند که کاربران قدرتمند با تجربه می‌توانند از آنها برای یافتن روش‌های جدید کار استفاده کنند، که اغلب همراه با سایر ابزارها و گزارش‌ها در پلتفرم Majestic و خارج از آن استفاده می‌شوند.

در آزمایش، هنگام بررسی دامنه های تایپی برای برجسته کردن سایت های کاندید برای تحقیقات بیشتر، نتایج جالبی پیدا کرده ایم. اگر با ابزار موفق هستید، چه با بهبود پیوند یا مدیریت برند، ما دوست داریم بدانیم. به همین ترتیب، اگر چند ترفند تنها چیزی است که برای این که این کار برای شما مفید واقع شود، لطفا فریاد بزنید.

با شکوه

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور