خلاصه درآمد: نحوه عملکرد بازیکنان اصلی مرکز داده در سه ماهه اول 23 | دانش مرکز داده

درآمدهای سه ماهه اول امسال در صنعت مراکز داده بسیار متفاوت بود، به طوری که برخی از بازیگران اصلی به نتایج مورد انتظار خود دست یافتند و برخی پیش بینی ها را از دست دادند. این نمایش نابرابر عمدتاً نتیجه تنش‌های ژئوپلیتیکی، مسائل زنجیره تأمین، شرایط کلان اقتصادی بزرگ‌تر و نیاز به درک بیشتر در مورد تأثیرات زیرساخت‌های دیجیتال است.

بیل کلیمن، رئیس برنامه در AFCOM و Data Center World توضیح داد: «ما شاهد رشد کلی در صنعت بودیم، اما برخی پیش‌بینی‌های خود را از دست دادند. من شک ندارم که در صنعت ما رشد وجود دارد؛ با این حال، رهبرانی که زیرساخت های حیاتی را ایجاد می کنند با چالش هایی روبرو هستند.

از سوی دیگر، شرکت‌ها با توجه به تأثیرات زیربنایی مسائل ذکر شده در بالا (به عنوان مثال، هزینه زندگی، رکود قریب‌الوقوع، زنجیره تأمین و غیره) برای به حداکثر رساندن سود و کسب سود، تمرکز بیش از حد بر روی بهبود کسب‌وکار خود دارند. تصمیمات تجاری زیرکانه از سطح کلان، سازمان ها با این فرض که این مسائل فقط موقتی هستند، در مورد هزینه های خود استراتژیک هستند.

درآمدهای سه ماهه اول به همان خوبی بود که می‌توانستیم انتظار داشته باشیم و به طور کلی در امتداد خطوط حیاتی کسب‌وکار ترکیب شده بود. ما انتظار داشتیم شاهد کاهش مصرف ابر عمومی توسط شرکت در مقیاس وب باشیم. ما همچنین شاهد کاهش رشد در مصرف شرکتی از ابر عمومی بودیم.” تیم ام. کرافورد، مشاور استراتژیک CIO در AVOA.

کرافورد نقل قول را کشید

در اینجا خلاصه‌ای از درآمدهای گروه منتخبی از ابرمقیاس‌کننده‌ها، فروشندگان و کولوها و همچنین پیش‌بینی‌هایی برای سه ماهه آینده ارائه شده است.

بسیاری از هایپر مقیاس‌کننده‌ها با استناد به بهینه‌سازی، ضعف مداوم را گزارش کردند

در پایان سه ماهه چهارم سال 2022، هایپراسکیلر کاهش درآمد را نشان داد زیرا مشتریان از این دوره برای بهینه سازی استفاده و منابع ابری استفاده کردند. بهینه‌سازی در تمام طول سال ادامه یافت و بر عملکرد ابر مقیاس‌کننده‌های اصلی تأثیر گذاشت، به جز متا، که یک سه ماهه نسبتاً قوی داشت، احتمالاً به دلیل تلاش‌های شدید آن برای ایجاد یک سازمان لاغرتر.

به عنوان مثال، مایکروسافت (MSFT) تولید شده 52.9 میلیارد دلار درآمد و درآمد خالص 18.3 میلیارد دلار در سه ماهه آخر. درآمد سازنده نرم افزار 7 درصد افزایش یافت (3.5 میلیارد دلار) و درآمد خالص 9 درصد افزایش یافته است. با این حال هزینه های عملیاتی 996 میلیون دلار (یا 7 درصد) افزایش یافته است که ناشی از خرید Nuance و Xandr است که در مارس 2022 آغاز شد و همچنین سرمایه گذاری در مهندسی ابر و لینکدین.

امی هود، معاون اجرایی و مدیر مالی مایکروسافت، پیش‌بینی می‌کند که این روندها در سه ماهه آینده ادامه خواهد داشت. در یک تماس با درآمد اخیر هود گفت: “به طور کلی، چشم انداز ما نشان می دهد که بسیاری از روندهایی که در سه ماهه سوم شاهد بودیم تا سه ماهه چهارم ادامه دارد. در بزرگترین سه ماهه سال، ما انتظار داریم که تقاضای مشتری برای راه حل های متفاوت ما، از جمله پلت فرم هوش مصنوعی ما، و اجرای مداوم در سراسر Microsoft Cloud باشد. تا یک چهارم دیگر رشد درآمد سالم را هدایت کند.”

اگرچه نتایج مالی آلفابت مادر گوگل (GOOG) برای سه ماهه اول سال 2023 بیش از انتظارات وال استریت بود. افزایش 2.6 درصدی درآمد به گفته روث پورات، مدیر ارشد مالی، چشم انداز آن هنوز نامشخص به نظر می رسد به 69.79 میلیارد دلار از 68.01 میلیارد دلار در دوره سال قبل.

“در سه ماهه اول، ما همچنان شاهد رشد آهسته تر مصرف بودیم زیرا مشتریان هزینه های GCP را بهینه کردند، که منعکس کننده پس زمینه کلان است که نامشخص است. از نظر عملکرد عملیاتی، ما همچنان بر رشد سودآور بلندمدت در فضای ابری متمرکز هستیم و در عین حال به سرمایه گذاری ادامه می دهیم. فرصت قابل توجه” پورات گفت.

از ابتدای سال، آلفابت 12000 کارگر یا تقریباً اخراج کرده است 12 درصد از نیروی کار آنو در نتیجه در سه ماهه اول سال 2023، شرکت اخراج کارکنان و هزینه های مربوط به آن را 2 میلیارد دلار ثبت کرد.

خدمات وب آمازون (AMZN). گزارش شده است افزایش 9 درصدی در فروش بخش به 127.4 میلیارد دلار در سه ماهه اول، در مقایسه با 116.4 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال گذشته، علیرغم اینکه شرکت به طور کلی 4.8 میلیارد دلار درآمد عملیاتی را افزایش داده است. علاوه بر این، رشد درآمد AWS حدود 5٪ کمتر بوده است زیرا مشتریان به تلاش های بهینه سازی ادامه داده اند. از طرف دیگر، AWS گفت که منطقه ای از مراکز داده را باز خواهد کرد در مالزی.

متا (META)، شرکت مادر فیس بوک، به نظر می رسد در حال بهبود وضعیت اقتصادی خود، در پی کاهش حجم و کاهش نیرو است. در واقع، مدیرعامل مارک زاکربرگ می خواهد متا تبدیل به یک شود “محل خراشیده تر” که به طور شگفت انگیزی تأثیر مثبتی داشت و اجازه داد در سه ماهه اول 28.10 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد که بیش از انتظارات 27.66 میلیارد دلاری بود. پس از گزارش سود، سهام این شرکت در معاملات بعد از ساعت کاری نیز 9 درصد افزایش یافت که باعث حمایت از چشم انداز آن برای حمایت از متاورس و بازسازی مداوم تجاری شد.

کولوها به رشد خود ادامه می دهند

همانطور که قبلاً ذکر شد، شرایط اقتصاد کلان کنونی باعث تغییر بیشتر به سمت فرصت‌های ارزشی واضح می‌شود. به گفته کرافورد، «شرکت‌ها بر روی تلاش‌هایی متمرکز شده‌اند که بیشترین تأثیر را بر کسب‌وکار، مشتریان و ذینفعان آن‌ها خواهد داشت، و تمرکز مجدد توسط کسب‌وکارها به کاهش سرعت رشد برای ابر مقیاس‌کننده‌ها و ارائه‌دهندگان هم‌لوکیشن تبدیل می‌شود».

به گفته کلیمن، پیش‌بینی برای سه ماهه دوم عمدتاً برای فروشندگان عمده کولوکیشن مثبت است. او گفت: «عملاً همه فروشندگان عمده کولوکیشن انتظار رشد در سه ماهه دوم را دارند. ما باید ببینیم که آیا این رشد با انتظارات بازار مطابقت دارد یا خیر. در مورد تقاضا تردیدی وجود ندارد؛ با این حال، عرضه زیرساخت های حیاتی همچنان چالش برانگیز است.”

به نظر می رسد این مشاهدات با نتایج سود جاری مطابقت دارد. به عنوان مثال، در سه ماهه اول سال 2023، Equinix (EQIX) گزارش شده است افزایش 7 درصدی درآمد نسبت به سه ماهه قبل. در چهار فصل گذشته، این شرکت چهار بار از برآوردهای اجماع FFO پیشی گرفته است. در راستای ابتکارات رشد خود، Equinix بیشتر در گسترش پلت فرم جهانی خود سرمایه گذاری کرد که شامل 248 مرکز داده در 71 مترو در 32 کشور است.

املاک دیجیتال (DLR) گزارش شده است درآمد 1.34 میلیارد دلاری برای سه ماهه اول، در مقایسه با برآورد اجماع 1.41 میلیارد دلار، و گزارش 0.19 دلار سود هر سهم (EPS) برای سه ماهه، علیرغم عدم برآورد اجماع 1.65 دلار در 1.46 دلار. تحول دیجیتال با کل رزروها و تمرکز مداوم بر رشد پایداری برای همه ذینفعان، به افزایش تقاضای ثابت ادامه می دهد.

عالمیتراشه روی اسکناس های دلار

مطالب پیشنهادی  5 داستان برتر هفته مرکز داده: 28 مه 2021

فروشندگان تراشه در سایه تغییرات بازار به مبارزه خود ادامه می دهند

کمبود جهانی تراشه که در سال 2021 آغاز شد، به سه ماهه اول کشیده شد، همانطور که با زیان سه ماهه فروشندگان عمده تراشه در سراسر بازار نشان داده شد.

اینتل (INTC) گزارش شده است بزرگترین زیان سه ماهه در تاریخ شرکت، با درآمد 11.7 میلیارد دلار که نسبت به سال گذشته 36 درصد کاهش داشت. با توجه به شرایط اقتصاد کلان که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، این تعجب آور نیست، اگرچه این شرکت نسبت به سه ماهه دوم خوشبین است و بر ساده کردن هزینه ها از طریق اخراج کارکنان متمرکز است.

«در حالی که در چشم‌انداز اقتصاد کلان محتاط هستیم، اما بر روی آنچه می‌توانیم با ارائه IDM 2.0 کنترل کنیم تمرکز کرده‌ایم: اجرای یکنواخت در سراسر نقشه‌های راه فرآیند و محصول و پیشرفت کسب‌وکار ریخته‌گری خود برای بهترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری از فرصت بازار 1 تریلیون دلاری. در پیش،” پت گلسینگر گفت، مدیر عامل اینتل.

سامسونگ (005930.KS) پس از اینکه کسب و کار نیمه هادی هایش به دلیل تقاضای ضعیف برای دستگاه های فناوری در سه ماهه اول، رکورد 3.4 میلیارد دلاری را از دست داد، همچنان متحمل ضرر اقتصادی شد. یک رکود جهانی در قیمت نیمه هادی ها و کاهش تولید وجود دارد که باعث سقوط شدید سهام شده است. با این حال، به لطف عرضه جدیدترین گوشی های هوشمند سامسونگ به نام این خوش بینی برای Q2 باقی مانده است سری S23که باعث افزایش سود بخش موبایل این شرکت خواهد شد.

Nvidia (NVDA) گزارش شده است درآمد 7.19 میلیارد دلاری در سه ماهه اول، 13 درصد کاهش نسبت به سال قبل و 19 درصد افزایش نسبت به سه ماهه قبل است. به نظر می رسد که ظهور هوش مصنوعی بر روند حرکت رو به جلوی فرآیندهای انویدیا تأثیر بگذارد. در واقع انویدیا مدیر عامل جنسن هوانگ حتی اظهار داشت: “صنعت کامپیوتر در حال گذر از دو مرحله انتقال همزمان است – محاسبات تسریع شده و هوش مصنوعی مولد… یک تریلیون دلار از زیرساخت های نصب شده مرکز داده جهانی از همه منظوره به محاسبات تسریع منتقل می شود زیرا شرکت ها در رقابت برای اعمال هوش مصنوعی مولد در هر محصول و خدماتی هستند. و فرآیند کسب و کار.”

Vertiv Holdings (VRT)، ارائه دهنده جهانی زیرساخت های دیجیتال حیاتی و راه حل های تداوم، گزارش شده است فروش خالص سه ماهه اول 1521 میلیون دلار و سود عملیاتی 130 میلیون دلار که بیش از برآوردهای تحلیلگران بود. این شرکت در سال 2023 شروعی قوی دارد و برای راضی نگه داشتن سرمایه گذاران باید ارزش سهام را حفظ کند.


پوجا شاه یک وکیل و نویسنده آزاد مستقر در نیویورک است. او در مورد فناوری، سلامت، تندرستی، فرهنگ، سبک زندگی و غذا می نویسد.

مطالب پیشنهادی  کربن زدایی: پایداری مرکز داده، جریان هوا و کارایی | دانش مرکز داده
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور