خلاصه اخبار مرکز داده: Emerald Rapids، Tech’s Clean Energy Bid | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی شما.

Xeon نسل پنجم راه اندازی شد

اینتل این هفته Emerald Rapids، نسل پنجم CPU Xeon خود را معرفی کرد که دارای حداکثر 64 هسته و عملکرد 40 درصد بهتر از نسل قبلی خود است. این پردازنده مجموعه ای از پیشرفت های اضافی را در خود جای داده است که به گفته اینتل به خدمات رو به رشد نیازهای محاسباتی هوش مصنوعی کمک می کند.

آخرین نسخه از CPU های پیشرفته اینتل برای سرورهای سازمانی مورد استقبال کارشناسان صنعت قرار گرفت. این راه‌اندازی پس از دوره‌ای پر از دست‌انداز برای شرکت انجام می‌شود که با چالش‌های اجرایی، از جمله تاخیرهای قابل‌توجه در عرضه چیپ‌ست‌های نسل سوم و چهارم زئون مواجه شد.

برای معرفی نسل پنجم Intel Xeon در تصاویر اینجا را کلیک کنید

کارل فروند، تحلیلگر تحقیقات هوش مصنوعی کامبرین، گفت: نسل پنجم Xeon یک گام بزرگ رو به جلو برای اینتل است که توانایی جدید آنها را در پایبندی به برنامه‌ریزی و نقشه‌های راه محصول نشان می‌دهد. دانش مرکز داده. این تراشه دارای هسته های بیشتر، حافظه نهان بسیار بیشتر است و برای مشتریانی که هنوز زیرساخت های قدیمی Xeon زیادی دارند، ارتقاء خوبی است.

راه اندازی به دنبال عرضه هفته گذشته از AMD از Instinct MI300X، یک پردازنده گرافیکی جدید و قدرتمند مرکز داده که شرکت امیدوار است بتواند سهم بازار را از Nvidia در بازار پرسود تراشه های هوش مصنوعی بگیرد.

سبز شدن

گوگل و مایکروسافت نیروهای خود را با شرکت‌های انرژی ملحق کردند تا در سال آینده مبادله اعتبار ساعتی برای برق بدون کربن را آغاز کنند، حرکتی حیاتی در پیگیری آنها تا در نهایت مراکز داده خود را بدون سوخت‌های فسیلی متصاعد کننده گازهای گلخانه‌ای تامین کنند.

به گفته LevelTen Energy، غول‌های فناوری، همراه با Constellation Energy و AES Corporation، به توسعه پلتفرمی برای تجارت گواهی‌های به اصطلاح دانه‌ای – اعتبارات انرژی صفر کربن برای مکان‌های خاص در زمان‌های خاص – به عنوان قراردادهای آتی در بورس بین قاره‌ای کمک می‌کنند. ، توسعه دهنده پلتفرم تراکنش های انرژی که ابتکاری را رهبری می کند که اتحاد تجارت گواهی دانه ای نامیده می شود.

اخبار به عنوان متا اعلام کرد که مرکز داده Mesa آن در آریزونا به زودی از طریق یک قرارداد با ارائه‌دهنده انرژی پاک با انرژی خورشیدی جدید از پروژه رودخانه نمک پشتیبانی می‌شود. Ørsted.

بر اساس این قرارداد، متا بخش اعظم انرژی خورشیدی تولید شده توسط مرکز خورشیدی Ørsted’s Eleven Mile، یک مزرعه خورشیدی 300 مگاواتی و 300 مگاوات سیستم ذخیره انرژی باتری چهار ساعته در حال ساخت در شهرستان پینال، آریزونا را دریافت خواهد کرد.

در جای دیگر اخبار پایداری این هفته، نورخوانیرابرت کلارک نگاهی دقیق‌تر به چالش‌های پیش روی مراکز داده زیردریایی دارد.

او گفت: «بدیهی ترین مشکل اتصال است. “اگر می خواهید این مراکز لبه را به تعداد زیاد مستقر کنید، پس این یک پروژه کابل فیبر با هزینه و پیچیدگی زیاد است.”

امکانات جدید مرکز داده

در اخبار ساخت و ساز مرکز داده، کولوژیکس در حال تقویت حضور خود در کانادا از طریق دستیابی به دو مرکز Cyxtera در ونکوور و مونترال و همچنین گسترش کولوژیکس مراکز داده در مونترال و تورنتو

این شرکت اکنون دارای 22 مرکز داده در کانادا با مجموع 1057000 فوت مربع و 94 مگاوات برق است.

در ایالات متحده، ناظران شهرستانی در شمال ویرجینیا یکی از بزرگترین پروژه های مرکز داده جهان را تایید کرده اند. بر اساس آسوشیتدپرس، پروژه دروازه دیجیتال توسعه حداکثر 37 مرکز داده در 2000 هکتار در شهرستان پرنس ویلیام را آغاز می کند.

دی سی بلوکس 72 هکتار زمین در کانیرز، جورجیا برای یک پردیس مرکز داده جدید آماده مقیاس فوق العاده خریداری کرده است.

این پردیس به صورت کامل طراحی شده است تا 750000 فوت مربع فضا را با 216 مگاوات توان کل متعهد شده در خود جای دهد. برق جورجیا.

مراکز داده برتر در حال ساخت یک مرکز داده 16 مگاواتی در تایپه است که نشانه ورود این شرکت به بازار قوی مراکز داده تایوان است.

تاسیسات جدید 20000 متر مربعی که قرار است در اواسط سال 2024 افتتاح شود، شرکت را به هشتمین پردیس خود در آسیا-اقیانوسیه می آورد، زیرا همچنان به گسترش ردپای خود در منطقه ادامه می دهد.

در همین حال، کمیسیون آموزش عالی پاکستان از افتتاح یک “مرکز داده پیشرفته” در دانشگاه NED در کراچی

این مرکز نشان دهنده یک ابتکار پیشگامانه برای توانمندسازی دیجیتالی دانشگاه ها و تقویت زیرساخت های فناوری اطلاعات آنها است. ضبط کسب و کار.

در اروپا، مایکروسافت به نظر می رسد که جنوب ولز را به عنوان یک مکان کلیدی شناسایی کرده است زیرا به نظر می رسد نسل بعدی مراکز داده هوش مصنوعی خود را در بریتانیا راه اندازی کند.

مطابق با ولز آنلاینپیشرفت‌های جدید مرکز داده با مجموع 2.8 میلیارد دلار طی سه سال آینده تحویل داده خواهد شد.

تامین مالی ابری

این کمیسیون اروپایی تایید کرده است که تا سقف 1.2 میلیارد یورو (1.3 میلیارد دلار) بودجه برای حمایت از تحقیق، توسعه و استقرار فناوری‌های پردازش ابری و لبه‌ای پیشرفته در سراسر چندین ارائه‌دهنده در اروپا فراهم می‌کند.

این پروژه – به نام IPCEI Next Generation Cloud Infrastructure and Services (IPCEI CIS) – به طور مشترک توسط هفت کشور عضو: فرانسه، آلمان، مجارستان، ایتالیا، هلند، لهستان و اسپانیا اطلاع رسانی شد.

این توسعه اولین اکوسیستم پردازش داده اروپایی با قابلیت همکاری و دسترسی آزاد، یعنی زنجیره ابر به لبه چند ارائه‌دهنده را هدایت خواهد کرد.

کمیسیون گفت: «شرکت‌های شرکت‌کننده نرم‌افزار متن‌باز توسعه خواهند داد که خدمات بلادرنگ و با تأخیر کم را با منابع محاسباتی توزیع‌شده نزدیک به کاربر امکان‌پذیر می‌سازد، در نتیجه نیاز به انتقال حجم زیادی از داده‌ها به سرورهای ابری متمرکز را کاهش می‌دهد».

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

استارت آپ ۵۵ میلیون دلار برای مراکز داده اختصاصی قابل حمل Starlink جمع آوری می کند. مراکز داده Galleon به اندازه کانتینرهای حمل و نقل هستند و برای استفاده در سکوهای نفتی و سایر سایت های خارج از شبکه امکان پذیر است.

انویدیا برای ساخت مرکز داده هوش مصنوعی با Utility مالزی همکاری می کند. سهام YTL Power پس از اعلام همکاری با انویدیا در مرکز داده 4.3 میلیارد دلاری افزایش یافت.

اتحادیه اروپا در مورد لایحه شاخص هوش مصنوعی، پیشی گرفتن از ایالات متحده، به توافق رسید. این توافقنامه نقش بلوک را به‌عنوان قانون‌گذار فناوری جهانی بالفعل تقویت می‌کند، زیرا دولت‌ها برای مقابله با خطرات ناشی از پیشرفت‌های سریع در سیستم‌های هوش مصنوعی تلاش می‌کنند.

5 نکته کلیدی از نشست هوش مصنوعی نیویورک 2023. در اینجا نکات برجسته اجلاس هوش مصنوعی در سال 2023 وجود دارد که شاهد جمعیت بی سابقه و جلسات فقط در اتاق ایستاده بود.

IPU (واحد پردازش زیرساخت) چیست و چگونه کار می کند؟ IPUها (واحدهای پردازش زیرساخت) شتاب‌دهنده‌های سخت‌افزاری هستند که برای تخلیه وظایف زیرساختی محاسباتی فشرده مانند پردازش بسته‌ها، شکل‌دهی ترافیک و سوئیچینگ مجازی از CPU طراحی شده‌اند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور