خلاصه اخبار مرکز داده: ChatGPT بعدی و Google Shake-Up | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

1. ایلان ماسک فلیپ فلاپ، می خواهد ChatGPT بعدی را بسازد

ایلان ماسک پس از محکوم کردن استفاده از هوش مصنوعی مولد و درخواست توقف در توسعه آن در ماه مارس، اکنون آهنگ خود را تغییر داده است. روز چهارشنبه، ماسک xAI را معرفی کرد، یک استارت‌آپ هوش مصنوعی با هدف «درک[ing] ماهیت واقعی جهان.» جاه طلب!

2. آیا هوش مصنوعی مولد اسرار شرکت شما را افشا خواهد کرد؟

اگرچه ماسک ممکن است موضع خود را تغییر داده باشد، اما همه با هوش مصنوعی مولد موافق نیستند. گزارش اخیر از واشنگتن پست جزئیات احتیاط بسیاری از شرکت ها نسبت به ابزارهای هوش مصنوعی – به دلیل ترس از نشت امنیت و حریم خصوصی. با چنین فناوری جدید و غیرقانونی، به ویژه فناوری که در “جعبه سیاه” عمل می کند، مشخص نیست که این ترس ها چقدر معتبر هستند.

3. ساخت ابررایانه ال کاپیتان آغاز شد

پس از پنج سال برنامه ریزی، آزمایشگاه ملی لاورنس لیورمور وزارت انرژی سرانجام نصب ابررایانه El Capitan خود را آغاز کرد. سیستم 2-exaflop که برای اولین بار در سال 2024 برنامه ریزی شده است، مجهز به سخت افزار سری HPE Cray EX و پردازنده های AMD Instinct MI300A است و احتمالاً سریع ترین ابررایانه جهان خواهد شد.

آزمایشگاه ملی لارنس لیورمورکارگران در حال تخلیه کامیون حاوی اجزای ال کاپیتان

4. Shake-Up در Google Cloud، AWS Leadership

Urs Hölzle، که زیرساخت‌های Google Cloud را رهبری می‌کرد، از سمت اجرایی خود کناره‌گیری می‌کند. هولزل که به سمت مشاور در گوگل می رود، جای خود را به کریس وندرهار خواهد داد. Vonderhaar، معاون سابق انجمن مرکز داده AWS، آمازون را در ماه مه تحت شرایطی مشکوک ترک کرد.

5. ویرجینیا NIMBY در به تاخیر انداختن رای‌های مرکز داده شکست می‌خورد

روز سه‌شنبه، هیئت ناظران شهرستان پرنس ویلیام پیشنهادی را رد کرد که از رای دادن مقامات منتخب خارج‌شده در مورد تصمیم‌گیری‌های عمده استفاده از زمین، از جمله ساخت مرکز داده، جلوگیری می‌کند و ضربه‌ای به کسانی که به دنبال توقف توسعه هستند، وارد می‌کند.

مرکز داده بزرگ دیگر در DCK می خواند

5 گام کلیدی برای ادغام موفق مرکز داده. یکپارچه سازی مرکز داده شما می تواند در هزینه ها صرفه جویی کند، کارایی را افزایش دهد و ریسک را کاهش دهد … اگر از یک برنامه مشخص و سازمان یافته پیروی کنید. در این مقاله، پنج مرحله کلیدی را که باید در برنامه خود بگنجانید، همراه با نکاتی برای بهینه‌سازی تاثیر یکپارچگی در هر مرحله از فرآیند، خواهید یافت.

چه زمانی «آفلاین» به لوکس جدید تبدیل شد؟ بیل کلیمن به این موضوع می پردازد که چگونه دنیای دیجیتالی و متصل فزاینده ما بر صنعت مرکز داده در هر دو سطح فردی و جهانی تأثیر می گذارد.

هنگام انتخاب فروشنده SASE چه مواردی را باید در نظر گرفت. امروزه، طیف گسترده ای از ارائه دهندگان راه حل SASE موجود است. از آنجایی که بسیاری از سازمان‌ها به سمت این مدل معماری جدید ابری روی می‌آورند، مهم است که بدانیم در یک فروشنده SASE به دنبال چه چیزی باشیم. در این راهنما، نحوه ارزیابی ارائه دهندگان SASE – از پشتیبانی گرفته تا پوشش برنامه تا انطباق را یاد خواهید گرفت.

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور