خلاصه اخبار مرکز داده: زنان در مراکز فناوری و داده در ماه | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعتی برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه روزانه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

زنان در صنعت مرکز داده

چهارشنبه روز جهانی زن بود – و فرصتی برای تجلیل از دستاوردهای زنان و همچنین برجسته کردن نابرابری مداوم.

زنان در فن‌آوری به ندرت پست‌های C-suite (مخصوصاً مدیر عامل) دریافت می‌کنند، و وقتی می‌گیرند، کسب‌وکارشان در مقایسه با همتایان مردشان با بودجه کمتری مواجه می‌شود. سال گذشته، استارت‌آپ‌هایی که توسط زنان تأسیس شده‌اند، تنها 2.1 درصد از کل سرمایه‌های VC را دریافت کردند.

تحقیقات نشان داده است که این امر به ویژه در صنعت مرکز داده نیز صادق است. در یک نظرسنجی اخیر از اپراتورهای انبار سرور، 20 درصد یک زن را استخدام نکرده اند.

با وجود کارکنان مرکز داده که “نگرانی اصلی” برای اپراتورها است، باز کردن موقعیت ها برای زنان احتمالا کمک کننده خواهد بود.

برنامه های متا برای اخراج های بیشتر، TSMC مهندسان را استخدام می کند

البته این هفته نیز به الگوی اعلام اخراج ادامه داده است. پس از دور اولیه اخراج در ماه نوامبر، متای مارک زاکربرگ در حال آماده شدن برای کاهش هزاران موقعیت در روزهای آینده است.

متا پس از استخدام همه گیر کارآمدتر از همتایان شد.

از طرف دیگر، TSMC تایوان، بزرگترین سازنده تراشه های قراردادی جهان، برنامه هایی برای استخدام 6000 مهندس در سال 2023 دارد.

بازار در اینتل داغ می شود

بازار بدبینانه با فرستنده گیرنده Agilex 7 FPGA جدید اینتل تحت تأثیر مرکز داده قرار نگرفت. پس از عرضه این گیرنده، سهام اینتل در روز سه شنبه 1.8 درصد کاهش یافت.

در سال 2022، سهم بازار مرکز داده اینتل در سال 16 درصد کاهش یافت و AMD بخش اعظم این تجارت از دست رفته را برنده شد.

از آنجایی که اینتل تلاش می کند تا رهبری صنعت خود را دوباره حفظ کند و فعالیت های خود را متنوع کند، این شرکت تقریباً 5 میلیارد دلار یارانه از دولت آلمان برای تکمیل یک مجتمع تولید تراشه در ماگدبورگ درخواست کرده است.

مراکز داده در مکان های غیر معمول

با نزدیک شدن به پایان هفته، ما به داشتن مراکز داده در ماه بسیار نزدیکتر شده ایم. Lonestar Data Holdings یک دور از بودجه اولیه را برای حمایت از طرح خود برای یک مرکز داده قمری تکمیل کرد. اگر Lonestar در ماموریت خود موفق باشد، اولین مرکز داده روی ماه تقریباً به اندازه یک رمان جلد سخت خواهد بود و به دنبال آن مراکز بزرگتر که ذخیره داده و پردازش لبه را ارائه می دهند، خواهد بود.

در این سیاره، DigitalBridge در حال بررسی فروش سهام اقلیت در Vantage Data Centers است و ساخت یک مرکز داده TikTok در نروژ، یک مرکز داده مایکروسافت در سن آنتونیو، تگزاس، و یک کارخانه AWS در سانتا کلارا، کالیفرنیا برنامه ریزی شده است.

اندازه‌گیری و کاهش ردپای کربن

با توجه به اینکه انتظار می رود مراکز داده تا سال 2030 8 درصد از برق جهان را مصرف کنند، کاهش ردپای کربن آنها در مبارزه با تغییرات آب و هوایی بسیار مهم است.

گرین گرید برای کمک به اندازه گیری و در نهایت بهبود بهره وری انرژی مرکز داده، ابزار به روز شده محاسبه هزینه کل مالکیت را با تمرکز بر تاثیر روش های مختلف خنک کننده مایع منتشر کرد.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

7 روش برای ایمن سازی داده های حساس در فضای ابری کلاوس هالر به روش‌ها و فن‌آوری‌های برتر می‌پردازد تا به شما کمک کند داده‌های حساس را در فضای ابری عمومی ایمن کنید – از کنترل دسترسی گرفته تا نام مستعار و همه چیز در این بین.

تراز کردن معماری داده با بهینه سازی هزینه ابر. کریس توزی جزئیات معماری های مختلف داده ممکن را در ابر توضیح می دهد و راهنمایی هایی را ارائه می دهد که در آن استراتژی های ذخیره سازی، مدیریت و پردازش داده های مبتنی بر ابر بهترین بازده سرمایه را به همراه دارند.

وضعیت در حال تغییر الزامات حسابرسی مرکز داده. اگر استراتژی حسابرسی مرکز داده شما در دهه 2010 گیر کرده است، این مقاله برای شما مناسب است. با ظاهر شدن قوانین جدید و تکامل قوانین قدیمی، ذینفعان باید این تغییرات را پیگیری کرده و به آنها پاسخ دهند اگر بخواهند با استانداردهای نظارتی و حسابرسی صنعت مطابقت داشته باشند.

بعد از خرابی سرور تعطیلات، جنوب غربی با آمازون شریک شد. ماه‌ها پس از خرابی سرور بزرگ که هزاران مسافر را سرگردان کرد، شرکت هواپیمایی Southwest با AWS همکاری کرد تا مشکلات زیرساخت‌های فناوری این شرکت هواپیمایی را برطرف کند و تجربه مشتری خود را بهبود بخشد.

توییتر با دومین قطعی در یک هفته مواجه می شود، ماسک آن را شکننده می داند. توییتر دومین قطعی خود را در کمتر از یک هفته شاهد بود که انتقاد کاربران از جمله مالک الون ماسک را برانگیخت که پلتفرمی را که به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری کرده بود، “شکننده” نامید.

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور