خلاصه اخبار مرکز داده: رونق ساخت و ساز، کابل زیر دریا برای آفریقا | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت – برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

عرضه و تقاضا

بر اساس بینش جدید CBRE، رونق ساخت مرکز داده در بازارهای ثانویه کوچکتر در سراسر اروپا در حال رخ دادن است و انتظار می رود امسال ظرفیت جدید 273 مگاوات باشد. این شامل 56 مگاوات ظرفیت تحویل شده در سه ماهه اول است و از رکورد قبلی 228 مگاواتی که در سال 2022 ثبت شده بود، فراتر می رود.

به گفته شرکت خدمات املاک، این رشد توسط ارائه دهندگان خدمات ابری انجام می شود که به دنبال خدمات مستقیم به بازارهای محلی هستند. انتظار می‌رود که هشت بازار از 10 بازار ثانویه اروپایی که توسط CBRE پیگیری می‌شود، شاهد رشد دو رقمی در عرضه مرکز داده باشند، و پنج بازار پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال از 100 مگاوات ظرفیت فراتر رود.

کوین رستیوو، رئیس مرکز داده گفت: «پیش بینی می‌شود که رشد عرضه مرکز داده در بازارهای ثانویه تقریباً سه برابر نرخ رشد اروپا در سال جاری باشد و میلان تا پایان سال با عرضه 211 مگاوات مرکز داده به بزرگترین بازار ثانویه اروپا تبدیل شود.» تحقیقات مرکز داده اروپا در CBRE.

او افزود: «ارائه‌دهندگان به دنبال پاسخگویی به تقاضای ابر مقیاس‌کننده قوی و رشد بازارهای نسبتاً جوان مرکز داده با در نظر گرفتن بازدهی بیشتر هستند».

تحولات آفریقا

در اخبار دیگر این هفته، گوگل در حال ساخت اولین کابل فیبر نوری زیردریایی است که به طور مستقیم آفریقا را به استرالیا متصل می کند و به تقویت دسترسی به اینترنت در یکی از کم اتصال ترین نقاط جهان کمک می کند.

این کابل که Umoja نام دارد، به دنبال ساخت کابل Equiano گوگل است که آفریقا را به اروپا متصل می کند. این شرکت گفت که خط جدید از کنیا آغاز می شود و از طریق اوگاندا، رواندا، کنگو، زامبیا، زیمبابوه و آفریقای جنوبی قبل از عبور از اقیانوس به استرالیا سفر خواهد کرد.

این اعلامیه تنها چند روز پس از آن اعلام شد که چندین کشور در شرق آفریقا، از جمله کنیا، پس از قطع شدن حداقل یک کابل زیردریایی که به این منطقه خدمات می‌رساند، اتصال اینترنت کندی را تجربه کردند. آسیب به چهار کابل زیردریایی در سواحل غربی آفریقا نیز خدمات اینترنت در سراسر این قاره را در ماه مارس مختل کرد.

با اقامت در کنیا، مایکروسافت و G42، شرکت هوش مصنوعی مستقر در امارات، در حال پیوستن به نیروها برای ساخت یک مرکز داده با انرژی زمین گرمایی 1 میلیارد دلاری در منطقه اولکاریا – مرحله اولیه یک برنامه چند ساله برای افزایش چشمگیر ظرفیت رایانش ابری در شرق. آفریقا

در همین حال، به گفته مقامات کاخ سفید، ایالات متحده پیشنهاد می‌کند کنیا را به اولین کشور آفریقا تبدیل کند که از بودجه در قانون چیپس و علم بهره می‌برد و بر تمایل این کشورها برای تحکیم روابط صنعت فناوری تاکید می‌کند.

پروژه های جدید رونمایی شد

در میان توسعه‌های جدید مرکز داده که این هفته رونمایی شد، Cologix از تکمیل چهارمین مرکز داده خود در کلمبوس، اوهایو خبر داد. تسهیلات COL4 به عنوان اولین مرکز داده هم‌مکانی آماده هوش مصنوعی در منطقه است که زمینه را برای «ادغام بی‌وقفه هوش مصنوعی با خدمات ابری» فراهم می‌کند.

مجموعه چهار مرکز داده Cologix در کلمبوس اکنون 500000 فوت مربع و 80 مگاوات قدرت را در بر می گیرد.

در اروپا، CapitaLand Ascendas REIT (CLAR) بازسازی 19 میلیون یورو (20.5 میلیون دلار) مرکز داده Paul van Vlissingenstraat (PvV) در آمستردام، هلند را تکمیل کرده است.

بازسازی به منظور افزایش بهره وری توسعه و پاسخگویی به تقاضاهای عملیاتی رو به رشد مشتریان انجام شد. PvV در حال حاضر دارای ظرفیت 1.4 مگاوات تا 2.3 مگاوات، PUE 1.25 و ظرفیت کف افزایش یافته برای قرار دادن 450 رک در 16500 فوت مربع است.

پرایم دیتا سنترز برنامه هایی را برای توسعه یک مرکز داده 26000 متر مربعی در مادرید، اسپانیا ترسیم کرده است. این شرکت 7.6 هکتار در Alcobendas را با برنامه ریزی برای توسعه تاسیساتی که قادر به ارائه 40 مگاوات انرژی حیاتی خواهد بود، ایمن کرده است.

این خبر در حالی منتشر شد که رویترز گزارش داد که خدمات وب آمازون (AWS) 15.7 میلیارد یورو در مراکز داده در منطقه شمال شرقی آراگون اسپانیا سرمایه گذاری خواهد کرد.

بیشتر در شمال، گوگل قصد دارد یک میلیارد یورو (1.1 میلیارد دلار) برای ساخت مرکز داده اصلی خود در فنلاند به دلیل دسترسی آسان به انرژی سبز هزینه کند.

یکی از سخنگویان این هفته به بلومبرگ گفت که این توسعه، تعداد کارکنان را یک چهارم به 500 نفر افزایش می دهد. گوگل از افشای تأثیر سرمایه گذاری بر ظرفیت داده در سایت خودداری کرد.

مرکز توجه 3

پوشش گسترده ما از دنیای مرکز داده امسال این هفته ادامه یافت و انتشارات Scope 3 در کانون توجه قرار گرفت.

ما با یک معضل روبرو هستیم: چگونه می توانیم به طور پایدار به تقاضای فزاینده برای ساخت مراکز داده بیشتر پاسخ دهیم و در عین حال ردپای کربن را به حداقل برسانیم؟ بیل هاسل، مدیر برنامه پایداری مرکز داده در Turner Construction، در جریان DCW امسال گفت.

صنعت ساخت و ساز مراکز داده شاهد گذار مداوم به شیوه های سبزتر است. آخرین موج نوآوری در ساختمان عمدتاً ناشی از تمایل به کاهش انتشار کربن در محدوده 3 است.

آلن هاوارد، تحلیلگر اصلی در Omdia توضیح داد: “502 مرکز داده دیگر در خط لوله برنامه ریزی یا ساخت و ساز از 55 اپراتور وجود دارد.” این بدان معناست که 22.5 گیگاوات بیشتر از بار IT و 115 میلیون فوت مربع بیشتر از ظرفیت مرکز داده جدید در چند سال آینده آنلاین خواهد شد.

تا کنون، بیشتر توجه به حوزه 3 تا حد زیادی صنعت مرکز داده را دور زده است. در ویژگی خاص ما بدانید که چرا این تغییر می کند.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

حرکت برای بهبود: چرا غرب میانه مراکز داده بیشتری را در خود جای داده است. هزینه‌های پایین‌تر، انرژی‌های تجدیدپذیر و زیرساخت‌های فناوری بهبود یافته در غرب میانه، مراکز داده را از مراکز فناوری سنتی مانند دره سیلیکون دور می‌کند.

مذاکره کننده سایت مرکز داده چیست و آیا به آن نیاز دارید؟ مذاکره کنندگان سایت مرکز داده می توانند کلید ایمن سازی مکان فیزیکی ایده آل شما باشند – از راه اندازی های کوچک تا بزرگترین امکانات فوق مقیاس.

مایکروسافت بیلد 2024 نوآوری های گذشته را به آینده مبتنی بر هوش مصنوعی پیوند می دهد. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، در مورد آینده این شرکت مبتنی بر هوش مصنوعی صحبت کرد و میراث فناوری آن را با پیشرفت‌های جدید در زیرساخت‌های هوش مصنوعی، ابزارهای توسعه‌دهنده و موارد دیگر مرتبط کرد.

در صورت حمله چین به تایوان، ASML و TSMC می توانند ماشین های تراشه را غیرفعال کنند. بلومبرگ گزارش می دهد که ASML به مقامات در مورد توانایی خود برای غیرفعال کردن از راه دور ماشین های تراشه سازی خود اطمینان داده است.

باگ بحرانی به نشت داده در همه پلتفرم‌های ابری اصلی اجازه می‌دهد. یک نقطه پایانی پیش‌فرض در سرویس گزارش‌گیری فراگیر Fluent Bit شامل نظارتی است که هکرها می‌توانند با آن بازی کنند تا بیشتر محیط‌های ابری را تحت تأثیر قرار دهند.

Source link