خلاصه اخبار مرکز داده: درام شکرگزاری در OpenAI | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی شما.

Alt، بازگشت

این چیزی شبیه به شوخی در میان روزنامه نگاران فناوری است که چیزی به نام یک هفته اخبار کند در حوالی روز شکرگزاری وجود ندارد. این سنت در سال 2023 پس از آن نیز ادامه یافت OpenAI اعلام کرد که سام آلتمن، مدیرعامل برکنار شده، پس از چند روز دراماتیک به سکان هدایت استارت آپ بازخواهد گشت.

روز چهارشنبه، اعلام شد که آلتمن کمتر از یک هفته پس از کنار گذاشته شدنش از یکی از با ارزش ترین استارتاپ های جهان، به رهبری OpenAI بازخواهد گشت و درام شوکه کننده ای را رقم زد که سیلیکون ولی و صنعت جهانی هوش مصنوعی را متحول کرد. .

پس از یک آخر هفته پر فراز و نشیب که با اخراج آلتمن به طور ناگهانی توسط هیئت مدیره OpenAI آغاز شد، مایکروسافتکه تقریباً نیمی از استارت‌آپ را در اختیار دارد، آلتمن و گرگ براکمن از بنیانگذاران OpenAI را برای رهبری یک تیم تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی به خدمت گرفتند.

این به سرعت با اخباری همراه شد که 600 کارمند OpenAI تهدید کرده بودند که استعفا می دهند و آلتمن را به مایکروسافت تعقیب می کنند مگر اینکه او دوباره به کارش بازگردانده شود.

آلتمن که پس از درگیری با هیئت مدیره OpenAI بر سر برنامه های خود برای کسب و کار از کار برکنار شد، اکنون به عنوان مدیرعامل بازخواهد گشت. یک هیئت مدیره دوباره کار شده توسط برت تیلور، یکی از مدیران عامل سابق هدایت خواهد شد نیروی فروش. مدیران دیگر عبارتند از لری سامرز، وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده، و عضو فعلی آدام دی آنجلو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Quora.

تحولات جهانی

در اخبار توسعه مرکز داده در این هفته، مقامات شهری در ال پاسو، تگزاس، می خواهند 1039 هکتار زمین خالی را بفروشند تا راه را برای یک مرکز داده در نزدیکی مرز نیومکزیکو هموار کنند.

بر اساس اطلاعات شهری ارائه شده به شورای شهر ال پاسو که روز سه شنبه مجوز اولیه برای فروش زمین را صادر کرد، پروژه پیشنهادی 800 میلیون دلار هزینه تخمینی دارد که شامل پرداخت 8.5 میلیون دلار برای زمین به شهر می شود.

اقامت در تگزاس، مراکز داده H5 از گسترش مرکز داده لبه خود در مرکز شهر سن آنتونیو خبر داده است. گسترش سطح III فضای هم‌مکانی تا 340 کابینت اضافی و حداکثر 1.5 مگاوات ظرفیت اضافی UPS را ممکن می‌سازد.

در اروپا، شرکت زیرساخت دیجیتال nروشن کن Gyro Center، یک مرکز داده با کارایی بالا در آمستردام، هلند را خریداری کرده است.

گفته می شود که مرکز داده خنثی حامل 100٪ با انرژی های تجدیدپذیر کار می کند و nLighten گفت که در آینده نزدیک به مدرن سازی سیستم خنک کننده تاسیسات می پردازد.

در همین حال، خدمات مرکز داده کلت ساخت سومین مرکز داده پیشرفته خود را در فرانکفورت آلمان آغاز کرده است.

مرکز داده 32.4 مگاواتی که در نزدیکی تاسیسات موجود Colt در شهر تاریخی قرار دارد، برای ارائه اتصال بدون درز به منطقه راین-مین و دسترسی راحت به منطقه مالی فرانکفورت طراحی شده است.

سرمایه گذاری تایلندی

تایلند قرار است 8.46 میلیارد دلار سرمایه گذاری از این شرکت دریافت کند خدمات وب آمازون (AWS) گوگل، و مایکروسافتهمانطور که غول های فناوری توجه خود را به آسیای جنوب شرقی معطوف کردند.

رویترز به نقل از یک سخنگوی دولت، گفت که این شرکت ها هر کدام حدود 2.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهند کرد، در حالی که AWS همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت یک مرکز داده با بودجه 5 میلیارد دلاری طی 15 سال است.

سخنگوی چای واچارونکه به رویترز گفت: «نخست وزیر مطمئن است که سرمایه گذاری AWS رقابت پذیری کشور را افزایش می دهد.

تصویر از مرکز ابرکامپیوتر بارسلونBarcelona-Supercomputing-Center-1.jpg

غیر معمول ترین مراکز داده جهان

بالاخره این هفته دانش مرکز داده ساندرا مک گرگور، نویسنده، نگاهی دقیق‌تر به برخی از غیرمعمول‌ترین و منحصربه‌فردترین مراکز داده جهان انداخت.

او گفت: «وقتی صحبت از مراکز داده به میان می‌آید، ویژگی‌هایی که در اولویت قرار دارند مواردی مانند امنیت و عملکرد کلی هستند. ما به ندرت وقت می گذاریم تا ظاهر یا مکان آنها را در نظر بگیریم.

برجسته در لیست ما از مراکز داده منحصر به فرد است کوه سبز‘s SVG1-Rennesøy در نروژ، گوگل Hamina در فنلاند، و مرکز ابر رایانه بارسلونا، اسپانیا.

برای طراحی های پیشرفته تر مرکز داده، مقاله کامل را بررسی کنید.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

بهترین در کلاس: 5 نکته ضروری برای استخدام تکنسین های مرکز داده. تکنسین های مرکز داده نیروی محرکه عملیات شما هستند. در اینجا نحوه اطمینان از یافتن و حفظ کارکنان برتر مرکز داده آورده شده است.

گروه Murugappa هند از Chip Venture 790 میلیون دلاری رونمایی کرد. کنگلومرا در نظر دارد در پنج سال آینده یک مونتاژ و آزمایش نیمه هادی توسعه دهد.

طرفداران فناوری به دلیل رکود حقوق، استرس، کناره گیری می کنند. برای حفظ استعدادهای برتر فناوری، سازمان ها باید فراتر از غرامت مالی نگاه کنند تا فرصت های رشد و رفاه را فراهم کنند.

اعتماد صفر: مقابله با تهدیدات سایبری ناشی از خطای انسانی. با توجه به اینکه خطای انسانی هنوز عامل اصلی حملات سایبری است، آیا رویکرد اعتماد صفر می‌تواند این آسیب‌پذیری طولانی‌مدت در چارچوب امنیتی یک سازمان را برطرف کند؟

Graphcore رقیب Nvidia با استناد به قوانین صادرات ایالات متحده از چین خارج می شود. طراح تراشه بریتانیایی بیشتر کارکنان خود را اخراج می کند و فروش خود را در چین متوقف می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور