خلاصه اخبار مرکز داده: باج افزار به Tietoevry، AI Research | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

را دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی شما.

مرکز داده حمله سایبری

شرکت فنلاندی خدمات ابر و فناوری اطلاعات تیتویوری گفت: پس از حمله باج افزار در یکی از مراکز داده آن که مشتریان زیادی را در سوئد تحت تاثیر قرار داد، کار بازیابی در حال پیشرفت است.

در 20 ژانویه، Tietoevry هشداری صادر کرد که یکی از مراکز داده آن در سوئد مورد حمله باج افزار قرار گرفته است.

در میان مشتریان آسیب دیده بانک مرکزی سوئد بود که پس از غیرقابل دسترس شدن برخی از سیستم های IT آن پس از حمله، گزارش پلیس را ارائه کرد.

به عنوان بخشی از این پیامدها، تماشاگران فیلم قادر به خرید آنلاین بلیط از Filmstaden نیستند، سیستم پرونده های مراقبت های بهداشتی بیمارستان ها مختل شده است، و دانشگاه ها قادر به دسترسی به پایگاه های اطلاعاتی کارکنان نیستند.

Tietoevry در یک به روز رسانی در روز پنجشنبه (25 ژانویه) گفت که “به کار شبانه روزی ادامه می دهد” تا خدمات را برای مشتریان آسیب دیده بازیابی کند.

برنامه آزمایشی NAIRR

در سراسر اقیانوس اطلس، بنیاد ملی علوم ایالات متحده (NSF) یک برنامه آزمایشی جدید را راه اندازی کرده است که هدف آن تقویت دسترسی به منابع حیاتی لازم برای تقویت نوآوری هوش مصنوعی است.

را منبع ملی تحقیقات هوش مصنوعی برنامه آزمایشی (NAIRR) وظیفه ایجاد یک زیرساخت مشترک تحقیقاتی هوش مصنوعی را دارد که به محققان و مربیان مستقر در ایالات متحده دسترسی به محاسبات پیشرفته، مجموعه داده‌ها، مدل‌ها و نرم‌افزار را فراهم می‌کند.

برنامه NAIRR از طریق مشارکت بین NSF و 10 آژانس فدرال دیگر، همراه با 25 سازمان بخش خصوصی، غیرانتفاعی و بشردوستانه شکل گرفته است. AWS، اینتل، متا، مایکروسافت، گوگل، AMD، IBM، شرکت هیولت پاکارد، NVIDIA، و OpenAI.

ستورامان پانچاناتان، مدیر NSF گفت: «برای ادامه پیشروی در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی، ما باید فرصت‌هایی را در سراسر کشور برای پیشبرد نوآوری هوش مصنوعی و تقویت فرصت‌های آموزشی، توانمندسازی کشور برای شکل‌دهی استانداردهای بین‌المللی و شعله‌ور کردن رشد اقتصادی در سراسر کشور ایجاد کنیم.

تحولات جدید مرکز داده

در اخبار ساخت و ساز این هفته، شهر ایگل ماونتین در یوتا به زودی خانه مرکز داده دیگری پس از مستقر در دنور خواهد بود. تراکتتایید کرد که بیش از 668 هکتار زمین در غرب دریاچه یوتا به دست آورده است.

این تسهیلات جدیدترین افزوده شده به مرکز فناوری در حال رشد Eagle Mountain خواهد بود که به آن می‌پیوندد متا، که در حال توسعه پردیس خود است و گوگل که همچنین یک قطعه زمینی به مساحت 300 هکتار در کوه عقاب به دست آورد.

در اروپا، مکعب های اصلی در آلمان با جدیدترین مرکز داده خود در فرانکفورت در حال گسترش است. به گفته این شرکت، FRA04 برای پاسخگویی به نیازهای زیرساختی رو به رشد محیط های محاسباتی و هوش مصنوعی با کارایی بالا طراحی شده است.

شواهد و مدارک قراردادی توسط مرکز ابر محاسباتی یولیخ در آلمان برای ساخت مرکز داده مدولار برای میزبانی ابررایانه مشتری، اولین سیستم مقیاس اگزا اروپا، منعقد شده است.

بر اساس مفاد قرارداد، Eviden حدود 50 ماژول از پیش ساخته شده را گرد هم می آورد – از جمله 20 کانتینر فناوری اطلاعات، 15 کانتینر تغذیه برق و 10 کانتینر لجستیک – بیش از 2300 متر مربع برای تشکیل یک مرکز داده کامل.

در جای دیگر، گروه گودمن استراتژی توسعه خود را در آسیا و اقیانوسیه ترسیم کرده است زیرا به دنبال تقویت جای پای خود در بازار رو به رشد مرکز داده منطقه است.

این شرکت گفت که قراردادهایی برای تحویل تا 1000 مگاوات برق در ژاپن منعقد کرده و ساخت مرکز داده جدید 50 مگاواتی را در Tsuen Wan در هنگ کنگ آغاز کرده است. همچنین اخیرا یک دفتر منطقه ای جدید در سنگاپور افتتاح کرده است تا از رشد تجارت مرکز داده خود در منطقه حمایت کند.

اخبار به عنوان AWS گزارش شده است که قصد دارد 15.2 میلیارد دلار برای توسعه زیرساخت محاسبات ابری خود در ژاپن سرمایه گذاری کند.

در همین حال، در هند، سرمایه گذاری مشترک بین ملک دیجیتال از پروژه افتتاحیه مرکز داده خود در کشور رونمایی کرد. تاسیسات 10 هکتاری MAA10 در چنای با مشارکت این شرکت توسعه یافته است مدیریت دارایی بروکفیلدوصنایع تکیه .

عطش قدرت

گزارشی جدید ازآژانس بین المللی انرژی(IEA) این هفته نشان می‌دهد که تقاضای جهانی برق از مراکز داده، ارزهای دیجیتال و هوش مصنوعی می‌تواند در سه سال آینده بیش از دو برابر شود و معادل کل نیاز برق آلمان به آن اضافه شود.

بیش از 8000 مرکز داده در سراسر جهان وجود دارد که حدود 33٪ در ایالات متحده، 16٪ در اروپا، و نزدیک به 10٪ در چین، با برنامه ریزی بیشتر.

طبق این گزارش انتظار می‌رود که تقاضای جهانی برق تا سال 2026 3.4 درصد افزایش یابد. با این حال، این افزایش بیش از حد تحت پوشش انرژی‌های تجدیدپذیر مانند باد، خورشیدی، آبی و انرژی هسته‌ای بالا خواهد بود.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

مراکز داده مدولار: زمانی که کار می کنند و زمانی که کار نمی کنند. در حالی که مراکز داده ماژولار امکانات هیجان انگیزی را برای صنعت ارائه می دهند، آنها راه حل یکسانی نیستند. سناریوهایی را که واقعاً در آن می درخشند کاوش کنید.

راهنمای انعطاف پذیری ابر: به حداکثر رساندن امنیت، به حداقل رساندن زمان خرابی. اطمینان از انعطاف پذیری ابر قوی برای تداوم و امنیت کسب و کار بسیار مهم است. این راهنما یک نقشه راه برای اجرای چندین استراتژی کلیدی انعطاف پذیری ابر ارائه می دهد.

کارخانه دوم TSMC در آریزونا به تعویق افتاد زیرا کمک های مالی ایالات متحده همچنان در جریان است. به گفته مدیران، دومین کارخانه سازنده تراشه در آریزونا اکنون در سال 2027 یا 2028 افتتاح خواهد شد.

شرکت هیولت پاکارد هک در پرونده SEC را اعلام کرد. شرکت خدمات ابری اعلام کرد که از رخنه ای مطلع شده است که به هکرها اجازه می دهد ایمیل های کارکنان امنیتی خود را بدزدند.

روندها و پیش بینی های محاسبات ابری و لبه 2024 از طرف خودی های صنعت. رهبران فناوری اطلاعات و صاحبان صنعت، روندها و پیش‌بینی‌های محاسبات ابری و محاسبات لبه خود را برای سال 2024 به اشتراک می‌گذارند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور