خلاصه اخبار مرکز داده: اخلاق، مقررات، و ابر | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه روزانه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

به ابر یا نه به ابر – این سوال است

یک مطالعه اخیر از مؤسسه Uptime نشان می دهد که شرکت ها هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا و چه زمانی، محتاط تر می شوند آنها باید عملیات را به ابر منتقل کنند. برای مثال، پس از سال‌ها رشد شدید، AWS یک “کاهش تاریخی” در نیمه دوم سال 2022 گزارش کرد.

این نمودار نشان می دهد که چگونه چندین فشار داخلی (IT) و خارجی (کلان اقتصادی) می توانند رشد ابر را در آینده سرکوب کنند.

با این وجود، ما همچنان شاهد این هستیم که شرکت های بزرگ در حال جهش هستند. این هفته، گروه پخش Sinclair از همکاری با آمازون به عنوان ارائه دهنده ابر ترجیحی Sinclair خبر داد. طی چند سال آینده، این شرکت رسانه حجم کاری رسانه و پخش خود را به فضای ابری AWS منتقل خواهد کرد.

مقررات مرکز داده

شکایتی که علیه یک اپراتور مرکز داده تگزاس به دلیل سهل انگاری، فریب و کلاهبرداری تنظیم شده است، نیاز روزافزون به مقررات روشن در صنعت مرکز داده را برجسته می کند. با این حال، همانطور که استیون هیل، مشارکت‌کننده DCK در پوشش قانون اخیر مرکز داده آرکانزاس در سال 2023 اشاره می‌کند، همه مقررات یکسان نیستند – و اغلب پیامدهای ناخواسته یا ناچیز دارند.

از آنجایی که قانونگذاران ایالات متحده متعهد شده‌اند اقداماتی را برای رفع نگرانی‌های هوش مصنوعی در مورد امنیت و حریم خصوصی انجام دهند، اتحادیه اروپا در حال بررسی دستورالعمل بهره‌وری انرژی است که معیارها و الزامات گزارش‌دهی را برای مراکز داده ابری و ابرمقیاس تعیین می‌کند.

Musk-y News

اگر از ادامه حضور ایلان در سرفصل ها خسته شده اید (می دانم که هستم!) خبر بدی برای شما داریم: قطار خبری ماسک ادامه دارد. برای سلامت جمعی ما، این یکی را مختصر نگه می داریم.

ماسک پس از معرفی سگ خود به عنوان مدیر عامل جدید توییتر، با خرید 10000 پردازنده گرافیکی برای پشتیبانی از یک پروژه هوش مصنوعی مولد «ضد بیدار شدن» اقدام کرده است. به گفته Data Center Dynamics، پردازنده‌های گرافیکی احتمالاً در یکی از دو مرکز داده باقی‌مانده توییتر قرار خواهند گرفت. حالا بیایید جلو برویم.

مراکز داده در عربستان سعودی: خطر حقوق بشر؟

از آنجایی که شرکت ها به دنبال فرار از محدودیت ها و سرمایه گذاری در مناطق جدید هستند، فعالان حقوق بشر نگرانی های خود را در مورد پیامدهای این اقدامات به اشتراک می گذارند.

مقاله ای در وبلاگ دیده بان حقوق بشر از مایکروسافت خواسته است تا سرمایه گذاری خود را در یک مرکز داده ابری جدید در عربستان سعودی متوقف کند تا زمانی که این شرکت بتواند نشان دهد که چگونه از داده های کاربران در برابر قوانین ضد جرائم سایبری و حفاظت از داده های عربستان سعودی محافظت می کند. «حق حفظ حریم خصوصی را به شدت تضعیف می کند [and] نظارت دولتی کنترل نشده را فعال کنید.

پس از اعلام هفته گذشته سخنرانان اصلی DCW 2023 در آستین، اکنون جزئیات بیشتری در مورد انتظارات شرکت کنندگان داریم. علاوه بر سخنرانی‌های اصلی مدیران Dell، Equinix، Oracle، Cloudflare و Compass، این کنفرانس سه روزه شامل 80 سخنران دیگر در 55 جلسه خواهد بود.

به گفته بیل کلیمن، رئیس برنامه DCW، این کنفرانس بر روی “بسیار حیاتی ترین و اصلی ترین جنبه های صنعت مرکز داده” در تلاش برای غلبه بر برخی از بزرگترین چالش های آن تمرکز خواهد کرد.

نکات و ترفندهای مرکز داده در DCK این هفته

5 نکته برای افزایش حقوق تکنسین مرکز داده در حالی که تکنسین های مرکز داده به طور متوسط ​​61000 دلار حقوق دریافت می کنند، تکنسین های پردرآمد شش رقمی دریافت می کنند. کریس توزی در مورد استراتژی‌های اثبات‌شده برای فناوری‌ها بحث می‌کند تا در مقیاس دستمزد به بالاترین درآمد شغل‌های مرکز داده دست یابند.

ذخیره سازی محاسباتی؟ نگران نباشید – از بین نرفته است. در حالی که ممکن است تبلیغات قبلی را نداشته باشد، ذخیره سازی محاسباتی (CS) هنوز در حال راه اندازی است. تیم استمرز به بررسی مزایای CS، آینده بالقوه این فناوری و عواملی که آن را از راه اندازی باز می دارد، می پردازد.

بهترین روش‌ها برای ایجاد احساس پیروزی در بازگشت ابری، نه عقب‌نشینی. اگر در حال بررسی این هستید که آیا حجم کار ابری خود را به صورت اولیه بازگردانید یا خیر، این راهنما – پر از توصیه های متخصص و بهترین شیوه ها – برای شما مناسب است.

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور