خلاصه اخبار مرکز داده: اخراج های AWS، چیپ های جدید و محصولات داغ | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه روزانه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

آمازون به کاهش نیروی کار خود ادامه می دهد – این بار AWS خود

هفته را با اعلامیه اخراج دیگری آغاز کردیم: 9000 کارمند اضافی از آمازون، از جمله کارکنان بخش سودآور AWS. اعلامیه روز دوشنبه سومین دور اخراج آمازون در شش ماه گذشته است.

در توجیه این اخراج‌ها، اندی جاسی، مدیرعامل، همان نکات سخن گفتن نسبتاً غیرصادقانه‌ای را تکرار کرد که از بسیاری از رهبران فناوری دره سیلیکون انتظار داشتیم: «با توجه به اقتصاد نامطمئنی که در آن زندگی می‌کنیم، و عدم اطمینانی که در آینده نزدیک وجود دارد. ، ما تصمیم گرفته ایم که در هزینه ها و تعداد کارمان ساده تر باشیم.”

قوانین در ویرجینیا، اورگان و آیداهو به جلو حرکت می کند

در ایالت Old Dominion، از آنجایی که پیش‌بینی می‌شود مالیات‌های مربوط به مرکز داده بیش از 100 میلیون دلار برای شهرستان پرنس ویلیام به ارمغان بیاورد، اداره کیفیت محیطی ویرجینیا، شاهزاده ویلیام (در کنار شهرستان فیرفکس) را از پیشنهاد خود برای کاهش محدودیت‌های دیزل ژنراتور پشتیبان حذف کرد. اکنون، تنها Loudon County، که به طور تصادفی درآمد مالیاتی عظیم 500 میلیون دلاری از مراکز داده خود را پیش بینی می کند، در این پیشنهاد باقی مانده است.

اورگان و آیداهو نیز با چشم انداز تشدید محدودیت های مراکز داده روبرو هستند. در آیداهو، مجلس نمایندگان HB 328 را تصویب کرد، لایحه ای که مانع از ساخت مراکز داده در “مناطق نوسازی شهری” می شود. در اورگان، لایحه 2816 مجلس نمایندگان، که مراکز داده را ملزم به انتقال به منابع انرژی پاک تر می کند، برای رأی گیری کمیته در 27 مارس برنامه ریزی شده است.

رشد تولید با گرمای مرکز داده

جستجو برای راه حلی برای بازیافت زباله های حرارتی مرکز داده ادامه دارد – این هفته در بخش کشاورزی داخلی. QScale، یک ارائه‌دهنده کولو کانادایی، در حال برنامه‌ریزی 867 میلیون دلاری برای توسعه مرکز داده‌های کشاورزی در Lévis، کبک است.

پردیس مرکز داده پیشنهادی QScale با گلخانه‌های بزرگ ساخته شده در کنار هم جفت می‌شود تا گرمای اضافی سرور را برای کمک به رشد میوه‌ها و گوجه‌فرنگی‌های کوچک در طول سال تغییر دهد.

خاموشی در غرب، خطا در شرق

در کالیفرنیا، یک مرکز داده برای The Internet Archive، یک سازمان غیرانتفاعی که دسترسی رایگان به مجموعه عظیمی از وب‌سایت‌ها و سایر محتوای دیجیتال را فراهم می‌کند، در نتیجه قطعی PG&E در منطقه از کار افتاد. افزایش دفعات قطعی PG&E در چند سال گذشته تصادفی نیست. در عوض، همانطور که ArsTechnica در سال 2021 نوشت، این نتیجه “سرمایه گذاری کم مزمن PG&E در تعمیر و نگهداری و عملیات” در مواجهه با آب و هوای به سرعت در حال تغییر است.

در سواحل دیگر، Google Cloud تاخیر غیرعادی بالا و خطاهای بالا را برای چند روز در منطقه شرق ایالات متحده گزارش داد. تحلیل اولیه گوگل دلیل این کاهش سرعت را «افزایش غیرمنتظره ترافیک» می‌داند.

انویدیا پیشرفت‌هایی را برای هوش مصنوعی مولد اعلام کرد

در این هفته شاهد سروصدای زیادی در اطراف Nvidia بودیم. در کنفرانس GTC AI خود در روز سه‌شنبه، انویدیا از همکاری با Oracle Cloud، Microsoft Azure و Google Cloud برای راه‌اندازی یک سرویس ابر ابررایانه‌ای هوش مصنوعی خبر داد که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد از ابررایانه‌ها و نرم‌افزارهای هوش مصنوعی انویدیا برای پردازش زبان طبیعی، بینایی رایانه و ماشین استفاده کنند. برنامه های کاربردی یادگیری

علاوه بر این، انویدیا از پیشرفتی در نرم افزار لیتوگرافی محاسباتی خود برای طراحی تراشه در کنار دو پردازنده گرافیکی جدید برای بار کاری هوش مصنوعی مولد خبر داد: Nvidia L4 و Nvidia H100 NVL. Wylie Wong در گزارشی عمیق برای Data Center Knowledge به این اطلاعیه‌ها – و بیشتر – پرداخت.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

بدهی فنی چیست؟ تعاریف، مثال ها و موارد دیگر. در حالی که بدهی های فنی چیزی نیست که تیم شما می خواهد، اما احتمالا چیزی است که شما دارید. در این راهنما، به این می‌پردازیم که بدهی فنی چیست، کجا انباشته می‌شود و چگونه آن را برطرف کنیم.

زنان در فناوری بیشتر از یک تمرین آموزشی شرکتی است. چرا زنان بیشتری وارد فناوری نمی شوند و نمی مانند؟ کری گوتز پیشنهادهای ملموسی برای رفع عدم برابری جنسیتی در صنعت مرکز داده ارائه می دهد.

چگونه CXL تنظیم شده است تا تأثیر عمیقی بر مراکز داده بگذارد. تیم استمرز توضیح می‌دهد که چگونه پروتکل جدید Compute Express Link (CXL) هزینه‌های مرکز داده را کاهش می‌دهد، عملکرد برنامه را افزایش می‌دهد و معماری‌های جدید در سطح رک را معرفی می‌کند.

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور