جیم وایتهورست IBM را ترک کرد زیرا او می خواست مدیرعامل باشد

اگر نگران بودید که ممکن است کنار رفتن ناگهانی جیم وایتهورست از سمت رئیس IBM داوطلبانه نباشد ، این نشان دهنده پایان ماه عسل بین IBM و Red Hat است ، نباشید. اوضاع آشکارا بین IBM و شرکت منبع باز خریداری شده در سال 2019 با قیمت 34 میلیارد دلار به خوبی پیش می رود ، و IBM همانطور که قول داده بود “اجازه داد Red Hat be Red Hat” باشد.

بارون اخیراً با وایتهورست مصاحبه کرده است و وی گفته است که از سمت خود کناره گیری کرده است زیرا می خواهد مدیرعامل شود ، اتفاقی که در IBM نمی افتد. تا جایی که رابطه Red Hat با IBM پیش می رود ، “من واقعاً از ادغام Red Hat احساس خوبی دارم.”

واکنش اولیه

اطلاعیه مدیر عامل IBM ، آرویند کریشنا ، در آستانه آخر هفته چهارم ژوئیه در ایالات متحده ، جزئیات جزئیاتی نداشت.

وی در بیانیه ای ضمن تمجید از وایتهورست گفت: “جیم تصمیم گرفته است از سمت خود به عنوان رئیس IBM كناره گیری كند ، اما خوشحالم كه او به عنوان مشاور ارشد من و بقیه اعضای تیم مدیریت اجرایی ادامه خواهد داد زیرا ما به پیشرفت و توسعه تجارت خود ادامه می دهیم.” نقش محوری “در ادغام.

کمبود جزئیات و این واقعیت که این اعلامیه متمرکز بر تغییر مدیریت بیشتر در IBM بود ، که برای تقویت چشم انداز کریشنا برای این شرکت طراحی شده بود ، برخی را به این فکر انداخت که آیا استعفا نشان دهنده تغییر در رابطه آن با Red Hat است.

وال استریت چنان نگران بود که سهام IBM در بعد از ظهر اعلامیه تقریباً پنج درصد از ارزش خود را از دست داد. منبع باز نیز نگران بودند ، زیرا می ترسیدند که این خبر اعلام کند که Red Hat به زودی خود را در معرض انگشت IBM قرار می دهد. نگرانی اخیر توسط بخشی از مشتریان Red Hat مشترک بود ، برخی از آنها به طور مستقیم با IBM رقابت می کنند و نیاز به اطمینان دارند که چندین درجه جدایی بین شرکت منبع باز و صاحب آن باقی خواهد ماند.

ایگور سلتسکی ، مدیرعامل CloudLinux ، که برخی از مشتریان Red Hat را به اشتراک می گذارد ، به DCK گفت: “ما افرادی را داشتیم که از ما س questionsال می کردند.” برخی از مشتریان Red Hat مطمئن نبودند که Whitehurst به سادگی در حال حرکت است یا می رود زیرا “IBM دیگر نمی خواهد Red Hat شود و آنها سعی دارند Red Hat را بیشتر شبیه IBM کنند.”

همچنین در ردهت در میان صفوف سردرگمی ایجاد شد. اندکی پس از کناره گیری وایتهورست ، مایک مک گرات ، معاون Red Hat مهندسی لینوکس در Red Hat ، نظریه ای در مورد Reddit ارسال کرد:

“من اطلاعات داخلی در این مورد ندارم ، اما همیشه فکر می کردم حتی قبل از خرید جینی [Rometty, IBM’s previous CEO] و جیم در مورد اینکه او برای او مسئولیت پذیرفته بود صحبت می کرد و اکنون با انجام یکسری اقدامات به جای مقام اول در مکان دوم قرار دارد و از این کار پشیمان می شود “، وی با اشاره به جینی رومتی ، که در آن زمان مدیر عامل IBM بود ، گفت: خرید کلاه قرمزی. “همچنین ، هنگامی که جیم از دلتا پیوست Red Hat یک شرکت بسیار کوچکتر بود. ممکن است او فقط سازمانهای بزرگ را ناخوشایند ببیند. چه کسی می داند؟ “

کریستین هالپست Reddit مایک مک گرات

کار طبق معمول

کریشنا از IBM در مصاحبه ای که روز اعلامیه منتشر کرد ، با Financial Times در مورد این رویداد صحبت کرد

وی گفت: “او برای ما کار شگفت انگیزی انجام داده است ، اما قرار نبود برای همیشه اینجا باشد.” مدیران عامل خریداری شده معمولاً یک یا دو سال دوام می آورند.

ولادیمیر گالابوف ، رئیس مرکز تحقیقات Cloud و Data Center در شرکت تحقیقاتی Omdia (یک مارک خواهر DCK) ، موافقت کرد.

وی گفت: “در تجربه من از نظارت بر صنعت ، به ندرت رهبر یک شرکت اکتسابی نزد صاحب کالا می ماند.” “من قطعاً فکر می کنم که جیم برای کار مدیرعامل IBM در حال شلیک بود و این کار را نکرد.”

به نظر می رسد این اجماع باشد.

وایتهورست در گفتگو با بارون گفت که می داند پس از به دست آوردن شغل مدیر عامل کریشنا برای مدت طولانی در IBM نخواهد بود. وی خاطرنشان کرد که فقط با اختلاف پنج ساله سنی کریشنا و او ، انتظار برای باز شدن محل چاره ای نیست.

با رزومه ای که شامل نقش مدیرعامل در Red Hat و COO در Delta Airlines ، 12 سال شریک همکاری در گروه مشاوره بوستون و مدرک تحصیلی از دانشگاه رایس و دانشکده بازرگانی هاروارد باشد ، وایتهورست باید یکی از شرکت های انتخاب شده را برای رهبری داشته باشد.

سلتسکی گفت: “با توجه به سوابق وی ، من قطعاً سرمایه گذاری خواهم کرد یا برخی از سهام شرکتی را که وی مدیر عامل شرکت می شود خریداری می کنم.” “من یک اعتقاد واقعی دارم که او مرد خوبی است و می داند چگونه یک شرکت را اداره کند.”