جهش بازارهای آسیایی، تحولات چت بات هوش مصنوعی

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی خود.

گسترش آسیایی

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که بازار مرکز داده ویتنامی قرار است طی سال‌های آتی «رشد قابل‌توجهی» را تجربه کند، که ناشی از گسترش اقتصاد دیجیتال و افزایش مصرف داده در سراسر منطقه است.

با توجه به بینش تازه از JLL، جمعیت باهوش فناوری ویتنام باعث رشد خدمات داده فشرده از جمله رسانه های اجتماعی، تجارت الکترونیک، بازی و فناوری های ابری شده است. انتظار می‌رود که این امر به “گسترش قابل توجهی در بازار” در دهه آینده دامن بزند.

سلینا چوا، مدیر راه حل های مشتری مرکز داده، آسیا پاسیفیک، JLL گفت: «ویتنام اخیراً در فهرست اولویت کشورهایی که سرمایه گذاران و اپراتورها به دنبال آن هستند تا هنگام ورود به بازار آنها را درک کنند، صعود کرده است.

این گزارش پس از یک گزارش اخیر منتشر شد رویترز مقاله ای که نشان می دهد رونق هوش مصنوعی برای تقویت معاملات مراکز داده در سراسر آسیا تنظیم شد امسال.

بر اساس این رسانه، سرمایه گذاران سهام خصوصی و مدیران دارایی در حال آماده شدن برای M&A و فعالیت های سرمایه گذاری قابل توجه در بخش مرکز داده آسیا-اقیانوسیه هستند که ناشی از افزایش تقاضا برای زیرساخت های دیجیتال ناشی از رونق هوش مصنوعی است.

در سال 2023، آسیا و اقیانوسیه شاهد 3.45 میلیارد دلار معاملات مرکز داده بود. رویترز گفت. پیش بینی می شود امسال با چندین تراکنش بزرگ پیشی گرفته شود.

چت هوش مصنوعی

این یک هفته بزرگ دیگر برای پیشرفت های هوش مصنوعی بود OpenAI اعلام کرد که به زودی نسخه سریعتر و ارزان تری از آن را عرضه خواهد کردهوش مصنوعیمدلی که زیربنای ربات چت آن، ChatGPT است.

طی یک رویداد پخش زنده این هفته، OpenAI GPT-4o را معرفی کرد. این نسخه به روز شده از مدل GPT-4 آن است که اکنون بیش از یک سال از عمر آن می گذرد. مدل جدید زبان بزرگ، آموزش داده شده بر روی حجم وسیعی از داده از اینترنت، در مدیریت متن، صدا و تصاویر در زمان واقعی بهتر خواهد بود. به روز رسانی ها در هفته های آینده در دسترس خواهند بود.

در همین حال، استارتاپ رقیب هوش مصنوعی Anthropic چت بات کلود و طرح های اشتراک خود را در اروپا راه اندازی کرد، بازاری با نظارت دقیق تر که برخی از رقبای خود را به چالش کشیده است، زیرا این شرکت برای افزایش کاربران و درآمد تلاش می کند.

Anthropic گفت که ارائه نرم افزار پایه این شرکت در حال حاضر در بخش هایی مانند امور مالی و مهمان نوازی در سراسر اروپا دارای کشش است. در حال حاضر، آن را به دنبال ایجاد بر روی آن است. مدیر عامل شرکت Dario Amodei گفت که شرکای رایانش ابری این استارت آپ – آمازون و گوگل آلفابت – به آن کمک خواهند کرد تا محدودیت های شدیدتر در استفاده از داده برای مشاغل فعال در اتحادیه اروپا را رعایت کند.

در اخبار مرتبط، بریتانیا موسسه ایمنی هوش مصنوعی دارد پلتفرم جدیدی راه اندازی کرد که به کسب و کارها اجازه می داد مدل های هوش مصنوعی خود را آزمایش کنند قبل از راه اندازی عمومی آنها.

این پلتفرم که Inspect نام دارد، یک کتابخانه نرم‌افزاری است که برای ارزیابی قابلیت‌های مدل هوش مصنوعی، امتیازدهی به آن‌ها در زمینه‌هایی مانند استدلال و توانایی‌های مستقل طراحی شده است.

در میان همه این تحولات، هفته اطلاعات نویسنده جان ادواردز پرسید:آیا حباب هوش مصنوعی اجتناب ناپذیر است؟

توسعه های جدید

در مرکز داده اخبار ساخت و ساز این هفته، صندوق هوایی دومین مرکز داده خود را به طور رسمی در توکیو افتتاح کرد. یکی از بزرگترین مراکز داده در ژاپن، تسهیلات TOK2 مساحتی بیش از 4.6 هکتار دارد و تا بیش از 110 مگاوات مقیاس پذیر است.

در کره جنوبی، ال جی آپلوسیکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی کشور، گفت که در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک مرکز داده جدید در شهر پاجو در شمال غربی برای خدمات رسانی به تقاضای رو به رشد است.

مطابق با کره هرالد، این تسهیلات جدید حدود 73.70 متر مربع وسعت دارد و از اندازه دو مرکز داده بزرگ مقیاس موجود در پیونگچون در جنوب سئول فراتر خواهد رفت.

در جای دیگر، شرکت colocation ایالات متحده بانک اطلاعات مراسم تقدیم جدید خود را برگزار کرد پردیس مرکز داده Orangeburg در دره هادسون، ایالت نیویورک. اولین مرکز داده این شرکت در محوطه دانشگاه – تاسیسات 30 مگاواتی 'LGA3' – در حال حاضر در حال ساخت است و در اوایل سال 2025 افتتاح می شود.

و در شمال آفریقا، استارتاپ فناوری مستقر در ایالات متحده آیوزرا الف را امضا کرده است یادداشت تفاهم با دولت مراکش برای ایجاد یک مرکز داده 386 مگاواتی و هاب هوش مصنوعی در شهر تتوآن.

برای اطلاعات بیشتر از آخرین اخبار توسعه مرکز داده، ما را بخوانید جمع آوری می.

انفجار صوتی

و در نهایت گزارشی در دانشمند جدید این هفته نشان می دهد که برخی از مراکز داده زیر آب ممکن است در برابر “حملات صوتی” آسیب پذیر باشند.

این نشریه می‌گوید: «آزمایش‌ها نشان می‌دهند که دیسک‌های سخت رایانه‌ای که در ظروف فلزی غوطه‌ور شده قرار می‌گیرند، می‌توانند هنگام پخش صداها در زیر آب، ارتعاشات مخربی را تجربه کنند.

گفته می شود که فشار این صداها را تقویت می کند تا شبکه کامپیوتری را مجبور به خاموش شدن کند یا حتی باعث آسیب فیزیکی دائمی در طول زمان شود.

بررسی کنید گزارش کامل [paywalled] برای تمام جزئیات

مایکروسافت's Project Natick یکی از معروف ترین پروژه های مرکز داده زیر آب است – چیزی که ما در خود گنجانده ایم غیر معمول ترین مراکز داده جهان ویژگی سال گذشته

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

به عصر مرکز داده های هسته ای خوش آمدید. با پیشرفت صنعت مرکز داده، نیاز به راه حل های انرژی پایدار نیز افزایش می یابد. بیل کلیمن انرژی هسته ای را به عنوان یک تغییر دهنده بالقوه بازی که مورد توجه قرار می گیرد، مشخص می کند.


Source link