جهت گیری استراتژیک VMware در Limbo تا زمانی که معامله Broadcom انجام شود | دانش مرکز داده

VMware در رویداد سالانه مشتریان اروپایی خود، VMware Explore (قبلاً VMworld) موضع خود را در مورد چند ابری مشخص کرد. با این حال، این شرکت در مورد چشم‌انداز آینده‌اش کمتر حرفی برای گفتن داشت، زیرا احتمالاً تحت تملک در انتظار شرکت Broadcom است. Omdia معتقد است که VMware بازار هواپیماهای کنترل چند ابری جدید را به عنوان فرصتی برای رشد در آینده شناسایی کرده است، اما باید دید که Broadcom نیز این دیدگاه را دارد یا خیر. هنوز هیچ بیانیه عمومی فراتر از اینکه VMware بخش نرم افزار Broadcom خواهد بود، ارائه نشده است.

خرید VMware توسط Broadcom واضح تر خواهد شد، اما 12 ماه آینده حیاتی خواهد بود.

Rangarajan Raghuram، مدیر عامل VMware، دو پاسخ گویا به سوالات مطبوعات و تحلیلگر پرسش و پاسخ داد:

  • اول، در حالی که او در مورد آینده صحبت نکرد، Raghuram گفت که این در مورد استفاده بهتر از فناوری های مدرن است که در سال های اخیر توسعه یافته است.
  • دوم، مدیر عامل VMware بیانیه عمومی ارائه شده توسط Broadcom را تکرار کرد که دارای دو بخش عملیاتی سخت افزار و نرم افزار خواهد بود و VMware بخش نرم افزار خواهد بود.

این پاسخ ها به وضوح نشان می دهد که برای 12 تا 18 ماه آینده، تأکید بر این خواهد بود که همه نرم افزارهای متعلق به Broadcom با تمرکز این بخش نرم افزار جدید مطابقت داشته باشند. در حالی که قابل درک است که VMware تا زمانی که معامله بسته نشود و استراتژی Broadcom عمومی تر نشود نمی تواند هیچ تصمیم آینده نگر کلیدی بگیرد، این شرکت در پایگاه مشتریان خود عدم اطمینان ایجاد می کند. این دیدگاه از ارقام درآمد برای نیمه اول مشهود بود که نشان دهنده رشد قوی برای EMEA بود. به گفته Luigi Freguia، معاون ارشد و مدیر کل VMware EMEA، 40 درصد از این افزایش درآمد به دلیل افزایش خرید توسط مشتریان بوده است.

Omdia معتقد است VMware برای استفاده از فرصت‌هایی که عدم اطمینان اقتصادی برای شرکت‌های فناوری ایجاد می‌کند، کاملاً مناسب است. VMware به ویژه در پشتیبانی از توانایی پخش ریسک با اتخاذ چند ابری و استقرار راه‌حل‌های مدیریت هوشمند فناوری اطلاعات مبتنی بر اشتراک بیشتر مهارت دارد که بخش‌های فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا همان خدمات را با کارکنان IT کمتر ارائه دهند. کاری که شرکت باید به سرعت انجام دهد این است که پس از تکمیل خرید Broadcom، استراتژی خود را اعلام کند. این یک سیگنال واضح به بازارها و مشتریان از نحوه عملکرد بخش نرم افزاری جدید و نحوه برخورد با سبد محصولات نرم افزاری که برادکام از قبل در اختیار دارد ارسال می کند.

VMware Aria: ارائه مجدد مدیریت چند ابری

VMware قابلیت های مدیریت چند ابری خود را با VMware Aria تغییر نام داده و مدرن کرده است. معماری VMware Aria مبتنی بر VMware Aria Hub است که در هسته آن یک پایگاه داده گراف (VMware Aria Graph) با رابط کاربری (UI) و مدیریت رابط برنامه نویسی برنامه (API) ساخته شده است. این پلتفرمی است که VMware از آن به عنوان صفحه کنترل یاد می کند که سایر قابلیت ها به آن متصل می شوند. در حال حاضر VMware Aria امکان مدیریت هزینه، عملکرد، پیکربندی ایمن و تحویل برنامه‌های بومی ابری را فراهم می‌کند. پایگاه داده گراف اطلاعات مربوط به کاربران، پیکربندی ها و وابستگی های مرتبط را در خود نگه می دارد. از VMware Explore 2022، خانواده VMware Aria توانایی مدیریت در مقیاس را با تجربه و گردش کار یکپارچه VMware Aria Hub (که قبلا به عنوان Project Ensemble شناخته می‌شد) فراهم می‌کند. این پلتفرم جدید مدیریت چند ابری در کل مجموعه VMware Aria که شامل موارد زیر است ادغام خواهد شد:

  • VMware Aria Automation (قبلاً vRealize Automation)
  • VMware Aria Automation برای ابرهای امن (CloudHealth Secure State)
  • VMware Aria Operations (قبلاً vRealize Operations)
  • VMware Aria Operations for Applications (قبلاً Tanzu Observability by Wavefront)
  • VMware Aria Operations for Networks (قبلا vRealize Network Insight)
  • VMware Aria Operations for Logs (قبلاً vRealize Log Insight)
  • VMware Aria Cost با پشتیبانی از CloudHealth (سابق CloudHealth)

کلاینت SD-WAN برای دسترسی بهتر از راه دور

کار از راه دور در اکثر شرکت ها در سراسر جهان یک استاندارد باقی مانده است. ابر، نیروی کار، و ابتکارات تحول برنامه نیاز به یک مدل فناوری اطلاعات توزیع‌شده‌تر را به همراه دارد. تقاضای فعلی برای دسترسی به WAN از راه دور با نرم افزار تعریف شده (SD-WAN) بدون لبه های سخت افزاری است. در پاسخ، VMware یک کلاینت جدید SD-WAN را معرفی کرد که یک نرم افزار مشتری است که بدون استقرار دستگاه لبه، فناوری SD-WAN بومی و ابری را به شرکت ها می دهد. این نسخه جدید همچنین نتیجه خرید اخیر تیم VMware از تیم، محصولات و IP شبکه Ananda است. شبکه آن به عنوان یک سرویس، سازمان ها را قادر می سازد تا شبکه های خصوصی و امن خود را ایجاد کنند، اما همچنین قابلیت مدیریت و کنترل از راه دور را بدون نیاز به ایجاد فیزیکی یک سرور ابری در یک مکان ثابت ارائه می دهد. تعداد کاربران کار از خانه در مقایسه با تعداد کل استقرارهای SD-WAN VMware اندک بوده است و این همیشه یک منطقه رشد بوده است. با این حال، با تخصص Ananda Networks، مشتری جدید SD-WAN، و مزایای شبکه های خصوصی 4G/5G (که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است)، این اعداد باید خیلی زود رشد کنند.

خط پایین

VMware در حال خرید توسط یک شرکت (Broadcom) است که بهترین سابقه در خرید شرکت های نرم افزاری و موفقیت آنها را نداشته است. تا زمانی که قرارداد بسته شود و Broadcom روشن کند که تمرکز بر چه چیزی است و بخش نرم افزاری جدید چگونه کار خواهد کرد، مشتریان محتاط خواهند بود. Omdia معتقد است که Broadcom از اشتباهات گذشته خود مانند خرید CA Technologies درس خواهد گرفت و این یکی را متفاوت مدیریت خواهد کرد.


روی ایلسلی، تحلیلگر ارشد Cloud and Data Center Practice، Omdia، حوزه‌های کلیدی تحقیق از جمله محاسبات ابری، فناوری‌های بومی ابری، استراتژی فناوری اطلاعات، مدیریت عملیاتی فناوری اطلاعات و فناوری‌های مرکز داده را پوشش می‌دهد. او همچنین در مورد محاسبات کوانتومی، اتوماسیون، زیرساخت دسکتاپ مجازی (VDI) و فضاهای کاری مشاوره می دهد. روی از تجربه گسترده خود همراه با نظرسنجی‌های Omdia و داده‌های بازار استفاده می‌کند تا بفهمد چگونه فناوری‌ها به کسب‌وکارها سود می‌بخشند.
Dominika Koncewicz، تحلیلگر ارشد، Cloud and Data Center Practice، Omdia، بر روی مرکز داده مرکز تحقیقات فناوری اطلاعات و خدمات ابری کار می کند و موضوعات اساسی صنعت مانند تقاضا برای محاسبات مرکز داده، پذیرش خدمات ابری و محاسبات لبه را پوشش می دهد. او بیش از 10 سال تجربه تحلیلی دارد و به طور منظم در مدار کنفرانس است که اغلب در نشریات رسانه های فنی نقل قول می شود.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  سلول های سوختی بعدی برای مراکز داده هستند | دانش مرکز داده