جمع بندی اخبار مرکز داده: HPE به Juniper، مالزی Growth Vision دست یافت | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی شما.

معاملات شرکتی و زیرساختی

پیش‌بینی‌های تحلیلگران مبنی بر اینکه سال 2024 موجی از ادغام را به همراه خواهد داشت، از قبل درست به نظر می‌رسد. شرکت هیولت پاکارد اینترپرایز این هفته برای خرید موافقت کرد شبکه های Juniper به مبلغ 14 میلیارد دلار

این اقدام به غول سخت افزاری مرکز داده اجازه می دهد تا حضور خود را در بخش فناوری شبکه گسترش دهد. آنتونیو نری، مدیرعامل HPE گفت: «شبکه‌سازی پایه اصلی هر کاری است که ما انجام می‌دهیم.»

در حالی که وال استریت در حال بررسی پیشنهاد توسعه HPE بود، قانونگذاران در مالزی و سنگاپور برنامه های سرمایه گذاری جاه طلبانه خود را ترسیم کردند، زیرا دو کشور یادداشت تفاهمی در مورد منطقه ویژه اقتصادی برنامه ریزی شده برای جوهور امضا کردند.

“کل ایده کار بر روی منطقه ویژه اقتصادی جوهور-سنگاپور این است که جوهور را به عنوان یک موتور جدید رشد برای کشور فراتر از مسیر کنونی خود به پیش ببرد [of] رفیع رملی، وزیر اقتصاد گفت: از منابع طبیعی خود استفاده می کند نیکی آسیا.

هدف منطقه ویژه اقتصادی پرورش فناوری، تجهیزات پزشکی، پردازش مواد غذایی و بازارهای مرکز داده است.

این در حالی است که کار روی پروژه پیوند RTS، یک اتصال شاتل راه آهن که جوهور را به سنگاپور متصل می کند، پیش می رود. گستره اتصال اکنون کامل شده است و انتظار می‌رود خدمات در سال 2026 آغاز شود.

سراج عزیز، تحلیلگر Omdia گفت که این اخبار نویدبخش صنعت مرکز داده منطقه است.

عزیز گفت: «بازار مرکز داده مالزی، به ویژه جوهور، به طور فزاینده ای از نزدیکی به زیرساخت ها، استعدادها، دانش فنی و خدمات مرکز داده در سطح جهانی سنگاپور سود می برد.

کارخانه های هوش مصنوعی

همچنین روند این هفته بود دانش مرکز دادهویژگی خاص در نوع جدیدی از مرکز داده که ممکن است به زودی در میان رونق هوش مصنوعی شروع به شکوفایی کند: “کارخانه های هوش مصنوعی”. این مراکز داده بر روی یک برنامه واحد توسط یک مشتری متمرکز شده اند، که نشان دهنده تغییر از مراکز داده مشترک چند مستاجر است.

Nvidia جنسن هوانگ، مدیر عامل شرکت، در یک تماس اخیر درآمدی، درباره این مدل جدید و آینده بحث کرد تا نتایج مالی سه ماهه شرکت را با تحلیلگران مورد بحث قرار دهد.

«این مراکز داده جدید [host] برنامه های بسیار کمی، اگر نه یک برنامه کاربردی، اساساً توسط یک مستاجر استفاده می شود. این داده ها را پردازش می کند، مدل ها را آموزش می دهد و سپس توکن ها را تولید می کند و هوش مصنوعی تولید می کند. و ما این مراکز داده جدید را “کارخانه های هوش مصنوعی” می نامیم.

مقاله کامل را بررسی کنید تا درباره کارخانه‌های هوش مصنوعی بیشتر بدانید، به‌ویژه زمانی که اپراتورهای زیرساخت دیجیتال تلاش می‌کنند تا با تقاضای فزاینده همگام شوند.

بریدن روبان

در اخبار ساخت و ساز، ارائه دهنده مرکز داده شمال سی در حال ساخت یک تاسیسات 5 مگاواتی در فرانکفورت آلمان است و T.Loop یک مرکز داده 800 متر مربعی در مرکز استکهلم، سوئد خریداری کرده است.

ماتیاس لیندکویست، مهندس ارشد و یکی از بنیانگذاران T.Loop، گفت: “ما پتانسیل زیادی در این تاسیسات می بینیم که در آن قادر خواهیم بود از زیرساخت های موجود مجددا استفاده کنیم و بنابراین به سرعت خدمات هم موقعیت مرکز را به مشتریان خود ارائه دهیم.”

در هند، صنایع تکیه، با همکاری بروکفیلد، در حال آماده شدن برای بریدن روبان یک مرکز داده جدید در چنای است. مطابق با تایمز هندتاسیسات 20 مگاواتی هفته آینده آنلاین خواهد شد و در نهایت یک مرکز داده 40 مگاواتی برنامه ریزی شده به آن ملحق خواهد شد.

انجمن صنعت نوین

هشت اپراتور مرکز داده جهانی با هم متحد شده اند تا اولین انجمن تجاری در نوع خود را در آسیا و اقیانوسیه تشکیل دهند تا از سیاست ها و مقرراتی حمایت کنند که از رشد پایدار صنعت مرکز داده در منطقه حمایت می کند.

این انجمن مرکز داده آسیا و اقیانوسیه (APDCA) این هفته راه اندازی شد تا منافع جمعی اپراتورهای مرکز داده، تامین کنندگان و سایر ذینفعان را نمایندگی کند. اعضای مؤسس APDCA شامل Digital Realty، Equinix، Global Switch، NTT Global Data Center و Vantage Data Center هستند.

به گفته Synergy، این شرکت ها 40 درصد از بازار APAC را تشکیل می دهند.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

10 نام اختصاری کلیدی مرکز داده که صنعت را در سال 2024 شکل می دهد. مخفف ها و مفاهیم مرکز داده را کشف کنید که امسال باعث ایجاد مکالمات در صنعت می شود.

راهنمای اندازه رک سرور برای مراکز داده. این راهنما بهترین اندازه های رک سرور را برای کارایی بهینه مرکز داده رمزگشایی می کند.

بازگشت فروش تراشه های جهانی به رشد به نشانه بهبود تقاضا. تقاضای نیمه هادی ها در پشت فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی شروع به بازگشت کرده است.

انویدیا تراشه‌های جدیدی را عرضه می‌کند و مدعی رهبری مسابقه رایانه‌های شخصی هوش مصنوعی است. این شرکت از سه تراشه دسکتاپ جدید رونمایی می کند که نیاز به اتکا به خدمات هوش مصنوعی از راه دور را کاهش می دهد.

معنای افزایش پذیرش هوش مصنوعی برای توسعه مهارت های فناوری اطلاعات چیست؟ آخرین شاخص پذیرش جهانی هوش مصنوعی آی‌بی‌ام نشان می‌دهد که کسب مهارت‌های مرتبط با هوش مصنوعی، متخصصان فناوری اطلاعات را قابل فروش‌تر می‌کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور