جمع بندی اخبار مرکز داده: هک فراوان، سرمایه گذاری های بزرگ | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعتی برای شما به ارمغان می‌آورد.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه روزانه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

تهدیدات امنیتی برای دولت و شرکت های خصوصی به طور یکسان

به ندرت لحظه ای کسل کننده در دنیای امنیت سایبری مراکز داده وجود دارد.

روز دوشنبه، گزارش مشاوره ای از Resecurity، تأثیر یک سری حملات سایبری بر دو تن از بزرگترین اپراتورهای مرکز داده در آسیا را خلاصه کرد. هکرها اعتبار ورود به سیستم این مراکز داده را که طبق گزارشات از طریق ترکیبی از حملات brute force و کلاهبرداری های فیشینگ به دست آمده است را در وب تاریک می فروشند.

ایمیل‌ها و فایل‌های حساس ارتش ایالات متحده از طریق یک سرور ایمیل وزارت دفاع با پیکربندی نادرست که در سرویس ابری دولتی Microsoft Azure میزبانی شده بود، افشا شدند. به گفته محققان امنیت سایبری، داده های افشا شده شامل اطلاعات محرمانه در مورد قراردادهای نظامی و سوابق ترخیص است.

با وجود ابتکارات کاهش هزینه، صنعت مرکز داده در حال رشد است

پس از موجی از اخراج‌ها، گوگل از کارکنان Cloud خواسته است تا در تلاش برای به حداکثر رساندن کارایی فضا و کاهش هزینه‌های املاک، میزهای خود را به اشتراک بگذارند.

مطالب پیشنهادی  کارگر سابق ابر آمازون به دلیل هک عظیم Capital One محکوم شد | دانش مرکز داده

علیرغم کاهش بودجه در میان بازیگران برجسته مرکز داده، تحلیلگران رشد قوی صنعت را پیش‌بینی کرده‌اند. گزارش بیزینس وایر در سال 2023 نشان داد که انتظار می‌رود بازار جهانی مراکز داده در مقیاس بزرگ به 76.73 میلیارد دلار در سال 2027 با نرخ رشد ترکیبی سالانه 16.5 درصد افزایش یابد.

در همین راستا، این هفته شاهد تعدادی سرمایه گذاری در مرکز داده، از جمله معاملات در سراسر آسیا و ایالات متحده بودیم:

  • پرینستون دیجیتال، اپراتور مرکز داده مستقر در سنگاپور، در نظر دارد طی 18 ماه آینده یک میلیارد دلار برای ساخت مراکز داده جدید در آسیای جنوب شرقی هزینه کند.
  • شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک Gaw Capital Partners و A3 Capital یک سرمایه‌گذاری مشترک برای سرمایه‌گذاری در مراکز داده در «مراکز داده سبز و با عملکرد ضعیف» در جنوب شرقی آسیا، از جمله اندونزی، مالزی و سنگاپور تشکیل داده‌اند.
  • DataBank با حمایت از درآمد حاصل از اجاره مرکز داده و منافع مالکیت خود، به دنبال جمع آوری 715 میلیون دلار برای افزایش ردپای مرکز داده خود است.
  • Quantum Loophole، توسعه دهنده جوامع مرکز داده، تمرکز خود را از ویرجینیا به مریلند تغییر داده است، جایی که قصد دارد یک توسعه 2100 هکتاری ایجاد کند.
  • در تلاشی برای کاهش ردپای کربن صنعت، NE Edge و Dominion Energy در حال برنامه‌ریزی یک پردیس مرکز داده هسته‌ای به مساحت 1.5 میلیون فوت مربع در واترفورد، کانکتیکات هستند.

کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  مدیر عامل Vertiv: مرکز خرید زنجیره تأمین مرکز داده باعث افزایش هزینه ها می شود