جمع‌بندی مرکز داده: پروژه‌های فرامقیاس جدید، بینش‌های تازه از DCW | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، می‌خواهیم کار را برای متخصصان این صنعت آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم‌ترین داستان‌های هفته را پیدا کنند.

این دانش مرکز داده News Roundup آخرین اخبار و تحولات در صنعت مرکز داده را برای شما به ارمغان می آورد – از سرمایه گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت.

برای به‌روز ماندن در مورد همه مراکز داده، مشترک شوید دانش مرکز داده خبرنامه برای دریافت محتوا مستقیماً به صندوق ورودی شما.

پاور پلی

علی فن، کارشناس صنعت، می‌گوید برای استفاده از رونق هوش مصنوعی، حل پازل قدرت مرکز داده ضروری است.

در امسال دنیای مرکز داده، فن، رئیس جمهور لانسیم، نشان داد که چگونه هوش مصنوعی سریعتر از آنچه که هر کسی تصور می کرد حرکت می کند. افزایش تقاضا برای محاسبات و ظرفیت مرکز داده جدید بی سابقه است.

او گفت: “هر مدل فعلی احتمالاً آنچه را که پیش رو داریم دست کم می گیرد.” پتانسیل تحول آفرینی هوش مصنوعی در تمام جنبه های جامعه اساساً تنها توسط یک چیز اداره می شود: قدرت.

فن اشاره کرد که 30 سال طول کشید تا تقاضای برق مرکز داده ایالات متحده به 17 گیگاوات برسد. بدون هوش مصنوعی، پیش‌بینی می‌شد که تا پایان دهه دوباره دو برابر شود. اما اکنون، برآوردها برای تقاضای برق مرکز داده تا سال 2030 از 50 تا 80 گیگاوات متغیر است.

در واقع، فقط این هفته، ابزار Dominion Energy گفت که توسعه دهندگان مرکز داده در ویرجینیای شمالی به طور فزاینده ای به دنبال “چند گیگاوات” برق برای پروژه های جدید هستند. این برابر با قدرتی است که چندین راکتور هسته ای می توانند تولید کنند.

پوشش ما از سخنرانی Fenn را بررسی کنید تا بدانید چرا او معتقد است که قدرت کلید باز کردن قفل رشد مرکز داده هوش مصنوعی است.

اطلاعات بیشتر از Data Center World 2024:

تحولات جهانی

این هفته شاهد انبوهی از تحولات جدید مرکز داده بودیم گوگل اعلام سه پروژه جدید در ایندیانا، ویرجینیا و هلند.

در دیگر اخبار هایپراسکیلر، مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک منطقه زیرساخت ابری و هوش مصنوعی جدید در تایلند، ارائه فرصت های مهارتی هوش مصنوعی برای بیش از 100000 نفر و حمایت از جامعه توسعه دهندگان در حال رشد کشور است.

ساتیا نادلا، رئیس و مدیر عامل مایکروسافت، گفت: «تایلند فرصتی باورنکردنی برای ساختن آینده‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی و اولین دیجیتال دارد. منطقه مرکز داده جدید ما، همراه با سرمایه‌گذاری‌هایی که در زیرساخت‌های ابری و هوش مصنوعی و همچنین مهارت‌های هوش مصنوعی انجام می‌دهیم، بر تعهد دیرینه ما به کشور استوار است.»

در جای دیگر، آدانی کانکس، یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت های آدانی و کانکس لبه875 میلیون دلار برای ساخت مراکز داده در هند تضمین کرده است.

در ایالات متحده، Ardent Data Centers با ارتقای مرکز داده خود در پیتسبورگ پیشرفت کرده است. تراکت کار بر روی پروژه پارک فناوری قفسه پرو در شهرستان استوری، نوادا را آغاز کرده است.

آن سوی اقیانوس اطلس،
مراکز داده برتر اعلام کرده است که در تابستان امسال دومین پردیس خود را در زوریخ سوئیس افتتاح خواهد کرد. این خبر پس از اعلام قبلی این شرکت مبنی بر ورود به بازار ایرلند با یک مرکز داده چند فازی یک میلیارد دلاری منتشر شد.
AtlasEdgeدر همین حال، ورود خود را به بازار پرتغال از طریق خرید دو سایت مجاور در لیسبون نشان داده است که بیش از 20 مگاوات بار فناوری اطلاعات را تحویل خواهند داد.

سرمایه گذاری های بزرگ سه ابری

هیچ کاهشی برای سه غول بزرگ محاسبات ابری در سال 2024 وجود نداشته است آمازون، مایکروسافت، و گوگل به تولید پول بیشتر از همیشه در فضای ابری ادامه دهید.

سه فروشنده ابر اخیراً نتایج درآمدی را گزارش کردند که همه آنها رگه های چند ساله رشد مداوم درآمد را گسترش دادند.

در 25 آوریل، گوگل و مایکروسافت نتایج را گزارش کردند. درآمد Google Cloud در سه ماهه اول مالی 2024 آلفابت به 9.57 میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 28 درصد افزایش داشت. درآمد ابری مایکروسافت 35.1 میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23 درصد افزایش داشت.

در 30 آوریل، خدمات وب آمازون (AWS) درآمدی معادل 25 میلیارد دلار گزارش کرد که 17 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

جان دینسدیل، تحلیلگر ارشد در گروه تحقیقاتی سینرژی، اظهار داشت: «خوشحال بودن ارائه‌دهندگان ابری چیزهای زیادی وجود دارد، زیرا هر سه رهبر بازار شاهد افزایش چشمگیر نرخ رشد در دو فصل گذشته بودند.»

در ادامه، ما پیش‌بینی می‌کنیم که رشد سالانه قوی ادامه خواهد داشت و اندازه بازار در چهار سال آینده دو برابر خواهد شد.»

به یک ابر کامپیوتر نیاز دارید؟

و در نهایت، اداره خدمات عمومی ایالات متحده یک مزایده برای از کار افتاده ها راه اندازی کرده استابر کامپیوتر شاین.

همانطور که توسط Ars Technica این هفته، ابرکامپیوتر 5.34 پتافلاپ در شاین، وایومینگ، در زمان نصب در سال 2016، به عنوان بیستمین قدرتمندترین ابررایانه جهان شناخته شد.

این حراج شامل 28 رک و 14 سلول الکترونیکی شامل 8064 پردازنده و 145152 هسته است.

در توضیحات مزایده آمده است: جابجایی این سیستم مستلزم مشارکت یک شرکت حمل و نقل حرفه ای است. با توجه به وزن قابل توجهی که دارند، قفسه ها نیاز به جابجایی های با تجربه مجهز به PPE مناسب برای اطمینان از حمل و نقل ایمن دارند. فیبر نوری و کابل CAT5/6 از بسته فروش مجدد مستثنی هستند.

فقط چند ساعت برای پیشنهاد در ابر رایانه باقی مانده است. مانند دانش مرکز داده به چاپ رسید، این کالای منحصر به فرد 23 پیشنهاد دریافت کرده بود که قیمت فعلی حراج در مجموع 285000 دلار است.

دیگر مطالب عالی در DCK این هفته

چک لیستی برای از کار انداختن مرکز داده. از کار انداختن مرکز داده یک فرآیند پیچیده است. برای کمک، چک لیستی آماده کرده‌ایم که شامل تمام مراحل کلیدی است که می‌خواهید برای اطمینان از روند روان انجام دهید.

چرا و چگونه ذخیره سازی Ceph را برای مرکز داده خود راه اندازی کنید. ما توضیح می‌دهیم که چرا باید (یا نباید) از پلتفرم ذخیره‌سازی رایگان و منبع باز Ceph در داخل یک مرکز داده استفاده کنید – و همچنین یک راهنمای شروع سریع برای استقرار آن امروز ارائه می‌کنیم.

Data4 یک میلیارد یورو سرمایه گذاری مرکز داده ایتالیا را برنامه ریزی می کند. انتظار می رود پردیس جدید “Mil02” در میلان تا سال 2027 تکمیل شود و گستره ایتالیایی Data4 را گسترش دهد.

مایکروسافت و بروکفیلد بزرگترین قرارداد انرژی پاک را امضا کردند. بر اساس بیانیه روز چهارشنبه، Brookfield Renewable Partners از سال 2026 بیش از 10.5 گیگاوات ظرفیت انرژی تجدیدپذیر را در ایالات متحده و اروپا ارائه خواهد کرد.

Verizon پس از رد کردن معاملات Hyperscaler، از پلتفرم ابری “خود” خود می بالد. Verizon برای قرار دادن هسته 5G و سایر عملکردها در فضای ابری، مسیر خود را انجام دهید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور