جلوگیری از کلاهبرداری های سرمایه گذاری رمزنگاری: قطعی ترین راهنما

عکس پروفایل نویسنده

@sebastiaanvanderlansسباستیا ون در لانز

رئیس بنیاد معتمد وب ، مدیر عامل WordProof. با مأموریت بازگشت اعتماد به اینترنت.

با تکامل هر فناوری یا نوآوری جدید ، همیشه شرکت های معتبری در راستای گسترش صنعت فعالیت خواهند کرد و همیشه شرکت های متقلبی وجود خواهند داشت که می توانند از علاقه مندان جدید که هنوز شناخت کافی از فضا ندارند ، استفاده کنند.

متأسفانه این همان چیزی است که ما در صنعت رمزنگاری مشاهده کرده ایم ، جایی که کلاهبردارانی که به عنوان شرکت های رمزپایه قانونی شناخته می شوند از سال 2012 تاکنون بیش از 16 میلیارد دلار سرمایه گذاران را کلاهبرداری کرده اند.

پروژه تحقیقاتی جدید ما تحت عنوان “گزارش کلاهبرداری سرمایه گذاران Crypto” جزئیات تأثیر کلاهبرداری های رمزنگاری شده در دهه گذشته را نشان می دهد تا میزان خسارات سنگین را نشان دهد و تعداد معدودی از مردم را به محاکمه کشاند. 16 میلیارد دلار وجوه از دست رفته تأثیر منفی فوق العاده ای نه تنها بر روی افرادی که کلاهبرداری شده اند دارد ، بلکه اعتبار پروژه های معتبر را خدشه دار می کند و می تواند صنعت را به کلی متزلزل کند.

با بررسی دقیق این کلاهبرداری ها ، می توانیم راه هایی برای شناخت کلاهبرداری ها پیدا کنیم و اینکه چگونه سرمایه گذاران و صنعت می توانند از خود در برابر این تهدیدات محافظت کنند.

کلاهبرداری و پیامدها

براساس این گزارش ، اولین کلاهبرداری بزرگ در فضای رمزنگاری ، پس انداز بیت کوین و …