جستجوی Google مشکلات ظاهر نشدن نام سایت برای صفحات داخلی را برطرف می کند

گوگل مشکلی را برطرف کرده است که در آن برخی از صفحات داخلی نام سایت مناسب را در نتایج جستجوی گوگل نشان نمی دهند. این موضوع حداقل از دسامبر 2023 وجود داشته و اکنون حل شده است.

چه چیزی تغییر کرد. گوگل امروز اسناد نام سایت خود را به روز کرد تا بخش «مشکل شناخته شده» را حذف کند که عبارت بود از:

در برخی موارد، نام سایت نشان داده شده برای یک صفحه اصلی ممکن است برای نمایش در سایر صفحات آن سایت منتشر نشده باشد. برای مثال، example.com ممکن است نام سایتی را نشان دهد که با example.com/internal-page.html متفاوت است.

ما فعالانه برای رسیدگی به این موضوع کار می کنیم. وقتی این مشکل برطرف شد، این صفحه راهنما را به روز خواهیم کرد. در ضمن، اگر صفحه اصلی شما نام سایتی را که ترجیح می دهید نشان می دهد، بدانید که در نهایت باید برای صفحات داخلی شما نیز ظاهر شود.

این هم اسکرین شات از آن بخش:

نام سایت گوگل مشکل شناخته شده قدیمی استنام سایت گوگل مشکل شناخته شده قدیمی است

هنوز موضوع را ببینید. ممکن است همچنان این مشکل را در برخی از سایت‌ها مشاهده کنید، به این دلیل که پردازش مجدد همه صفحات در یک سایت خاص توسط Google ممکن است زمان ببرد. گوگل در اسناد به روز شده نوشت: «نام سایت مورد نظر خود را برای صفحات داخلی نمی بینید؟ اگر صفحه اصلی شما در حال حاضر نام سایت مورد نظر شما را نشان می‌دهد، به یاد داشته باشید که به Google نیز فرصت دهید تا صفحات داخلی شما را دوباره بخزد و پردازش کند.”

همانطور که در اینجا به آن پرداختیم، نام سایت ها همچنان ممکن است مشکلات طولانی دیگری داشته باشد.

جدول زمانی نام سایت ها این جدول زمانی است که گوگل از تکامل نام سایت ها از زمان راه اندازی در ماه اکتبر ارسال کرده است:

  • اکتبر 2022: نام سایت برای سطح دامنه برای نتایج جستجوی تلفن همراه برای انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ژاپنی معرفی شد.
  • آوریل 2023 (من این را به عنوان مارس دارم): نام سایت ها برای دسکتاپ برای مجموعه ای از زبان ها اضافه شد.
  • مه 2023: نام‌های سایت در سطح زیر دامنه برای همان مجموعه زبان‌ها و فقط در نتایج جستجوی تلفن همراه پشتیبانی می‌شوند.

کنترل نام سایت ها گوگل در اکتبر 2022 توضیح داد که جستجوی گوگل از چندین روش برای شناسایی نام سایت برای نتیجه جستجو استفاده می کند. اما اگر بخواهید، می‌توانید از داده‌های ساختاریافته در صفحه اصلی خود استفاده کنید تا به گوگل اطلاع دهید که نام سایت برای سایت شما چیست. Google اسناد خاصی را در مورد این داده های ساختار یافته نام سایت جدید در اینجا در دسترس دارد.

چرا ما اهمیت می دهیم. اگر همچنان مشکلاتی را در برخی از صفحات داخلی خود مشاهده می‌کنید که نام سایت صحیحی در جستجوی Google ندارند، ممکن است بخواهید سعی کنید Google را وادار به خزیدن مجدد و پردازش مجدد صفحه کنید. استفاده از ابزار Google URL Inspection ممکن است به شروع این فرآیند کمک کند.

در غیر این صورت، گوگل صفحات را به مرور زمان به روز می کند، زیرا به طور طبیعی صفحات را دوباره پردازش می کند.

Source link