جایگزینی برای راه اندازی ابزار آزمایش داده داده Google

جایگزینی برای ابزار آزمایش داده داده ساختار یافته Google ، که Schema Markup Validator نام دارد ، اکنون برای استفاده در بتا باز در دسترس است.

این ابزار جدید به عنوان زیر دامنه در وب سایت رسمی Schema.org راه اندازی شده است ، کپی دقیق 1: 1 از ابزار آزمایش داده ساختار یافته Google نیست ، اما از لحاظ عملکردی مشابه است.

گوگل ابزار اصلی را در ژوئیه 2020 بسته و ادعا کرد همه ویژگی های آن به Rich Results Rest منتقل شده است و دیگر نیازی به وجود آن به عنوان یک پیشنهاد مستقل نیست.

با این حال 100٪ درست نبود ، زیرا آزمون Rich Results Test محدود به آزمایش نشانه گذاری داده های ساختاری است که به طور رسمی در نتایج جستجوی Google پشتیبانی می شود.

انواع مختلفی از داده های ساخت یافته فراتر از آنچه Google برای ارائه نتایج غنی در SERP استفاده می کند وجود دارد و Rich Results Test توانایی آزمایش این موارد را ندارد.

گوگل پس از شنیدن بازخورد از سئوکاران با ابراز تاسف از دست دادن ابزار آزمایش داده داده ساختاری ، تصمیم گرفت که در دامنه جدیدی ادامه یابد.

در دسامبر سال 2020 ، گوگل اعلام کرد که ابزار شاتر خود را در آوریل 2021 به Schema.org منتقل می کند. با یک ماه خجالت از هدف ، این ابزار اکنون می تواند در validator.schema.org استفاده شود.

چگونه آن را به نسخه اصلی می چسباند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

یک ابزار آزمایش داده ساختار یافته “دوباره متمرکز”

Google پیش از موعد به کاربران اطلاع داد که ابزار Schema.org نسخه متمرکز مجدد نسخه اصلی است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

Validator Schema Markup Validator دوباره تمرکز می شود به این معنی که دقیقاً خواص Schema.org را آزمایش می کند. آنچه در اسناد ابزار ذکر شده است:

“این ابزار در Schema.org متمرکز شده است. در مورد JSON-LD ، این بدان معنی است که URL های دیگرcontext را واکشی یا تفسیر نمی کند. “

این قابلیت آزمایش همه خصوصیات Schema را دارد ، نه فقط مواردی که در نتایج جستجوی Google پشتیبانی می شوند.

صاحبان سایت و توسعه دهندگان می توانند با ارسال URL یا ارائه کد خام ، یک آزمون را در Validator Schema Markup Validator اجرا کنند. این آزمایش برای داده های ساخت یافته در HTML صفحه و همچنین علامت گذاری تزریق شده توسط JavaScript است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

ویژگی های اعتبار سنج نشانه گذاری طرح عبارتند از:

  • عصاره JSON-LD 1.0 ، RDFa 1.1 ، Microdata را استخراج می کند.
  • خلاصه ای از نمودار داده ساخت یافته استخراج شده را نمایش می دهد.
  • اشتباهات نحوی را در نشانه گذاری شناسایی می کند.

به غیر از مارک تجاری گوگل ، استفاده از اعتبار سنج دقیقاً مانند استفاده از ابزار آزمایش داده های ساختاری قدیمی است.

پس از پیمایش به Validator Schema Markup ، با یک درخواست آشنا برای وارد کردن یک URL یا یک قطعه کد ، از کاربران استقبال می شود.

جایگزینی برای راه اندازی ابزار آزمایش داده داده Google

نتایج ثانیه پس از کلیک روی “اجرای آزمون” تحویل داده می شوند و همانطور که انتظار می رود به نظر می رسند. در اینجا مثالی از تست صفحه اصلی Journal Engine Search وجود دارد.

جایگزینی برای راه اندازی ابزار آزمایش داده داده Google

عجیب هیچ اعلامیه ای از طرف Google یا Schema.org در مورد راه اندازی این ابزار نشده است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

اگرچه تأیید کننده اعتبار سنجی طرح (Schema Markup Validator) جایگزینی است که گوگل در ماه دسامبر به آن اشاره کرده است ، اما با توجه به این خط در اسناد:

“این ابزار بر اساس ابزاری است که قبلاً به عنوان Google Structured Data Testing Tool (SDTT) شناخته می شد و توسط Google به عنوان خدماتی برای جامعه Schema.org ارائه می شود.”

کسانی که از این ابزار به عنوان بخشی از کارهای روزمره خود استفاده می کنند باید به خاطر داشته باشند که این یک بتا است و ممکن است خطاهای غیرمنتظره ای رخ دهد.

منابع: Schema.org Markup Validator