ثبت رونق اجاره مرکز داده کاهش املاک | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – رشد شدید اجاره از سوی شرکت‌هایی که به دنبال فضای انبار و مرکز داده هستند، شروع به خنثی کردن برخی از اثرات کاهش دردناک در بزرگترین مالک صنعتی اروپا کرده است.

طبق بیانیه روز جمعه، Segro به لطف تحولات جدید و افزایش 6.5 درصدی در اجاره های مشابه، 12.5 درصد افزایش درآمد خالص اجاره در سال 2023 را گزارش کرد. این شرکت می‌گوید که انتظار دارد با ساخت انبارهای جدید و مذاکره مجدد در مورد اجاره‌های قدیمی بر روی ساختمان‌های موجود در سطوح بالاتر، مجموع اجاره‌بها را طی سه سال آینده بیش از 50 درصد افزایش دهد.

این برای متوقف کردن کامل تاثیر افزایش نرخ های بهره که بازدهی املاک را بالا برده و باعث کاهش ارزش گذاری شده است کافی نبود، اما سرعت کاهش نسبت به سال قبل به سرعت کاهش یافت. صاحبخانه در سال 2023، در مقایسه با کاهش 11 درصدی در سال 2022، مجموعه املاک خود در بریتانیا و اروپا را 4 درصد کاهش داد.

دیوید اسلیت، مدیر اجرایی، در این بیانیه گفت: “ما از رشد مستمر اجاره در سراسر بازارهایمان اطمینان داریم.” انتظارات بازار برای کاهش نرخ بهره، در صورت تداوم، پس‌زمینه مثبتی را برای بهبود جو بازار سرمایه‌گذاری با پیشرفت سال فراهم می‌کند.»