تکامل طرحواره کافکا: راهنمای ثبت طرحواره متجانس

در حالی که برنامه‌ها در حال تولید و مصرف پیام‌ها به کافکا هستند، متوجه خواهید شد که مصرف‌کنندگان جدیدی از موضوعات موجود شروع به ظهور می‌کنند. این مصرف‌کنندگان (برنامه‌های کاربردی) جدید ممکن است توسط همان مهندسانی نوشته شده باشند که سازنده اصلی آن پیام‌ها یا توسط افرادی که شما نمی‌شناسید نوشته شده باشند. ظهور این مصرف کنندگان کاملا طبیعی است. با این حال، آنها باید قالب پیام‌های مربوط به موضوع را درک کنند.

نکته دیگری که ممکن است متوجه شوید این است که قالب پیام های شما در موضوع شما با توجه به نیاز کسب و کار تغییر می کند. به عنوان مثال، نام های کاربری ممکن است از یک نام کامل به نام و نام خانوادگی تقسیم شوند. همانطور که این چیزها تغییر می کنند، طرح اولیه داده های ما نیز باید تغییر کند.

طرح واره اشیاء دامنه ما یک هدف دائماً در حال حرکت است و ما باید در هر موضوعی که با آن سروکار داریم در مورد طرح و طرح پیام ها به توافق برسیم. اینجاست که Confluent Schema Registry وارد می شود.

در این مقاله، یک نمای کلی از رجیستری طرحواره کافکا خواهید داشت. در حین تمرکز بر روی رجیستری Confluent Schema، متوجه خواهید شد که رجیستری طرحواره چیست. در پایان این مقاله، شما به دانش مورد نیاز برای پیمایش پیچیدگی‌های تکامل طرحواره در کافکا مجهز خواهید شد.

Schema Evolution چیست؟

تکامل طرحواره فرآیند مدیریت…

Source link