توکنومیکس سنتی شکسته است. آینده چیست؟

در سال های اخیر، بازار ارزهای دیجیتال رشد و تحول قابل توجهی داشته است. از زمانی که بیت‌کوین ایجاد شد، این امر باعث توسعه توکن‌های دیجیتالی بیشتری شد، که بسیاری از آنها سعی کرده‌اند در رابطه با امور مالی سنتی به یک یا آن مشکل رسیدگی کنند.

همانطور که تصور می کنید، بسیاری از این توکن ها در نوع خود منحصر به فرد هستند. و این منحصربه‌فرد بودن در بسیاری از موارد به توکنومیک آنها خلاصه می‌شود. اساساً توکنومیک دارایی به پویایی نحوه توزیع آن و – در صورت نیاز – از بین رفتن آن از گردش اشاره دارد.

هنگامی که یک توکن فهرست می شود، یکی از معیارهای اصلی سرمایه گذاری، توکنومیک آن است. اساساً، سرمایه‌گذاران می‌خواهند بدانند توسعه‌دهندگان آن چگونه برنامه‌ریزی می‌کنند تا آن را مدیریت کنند – چه تعداد توکن را فهرست خواهند کرد؟ آنها قصد دارند چند نفر را از چرخه نابود کنند؟ چه زمانی قصد سوزاندن آنها را دارند؟ بینش‌هایی مانند این کمک می‌کند تا مبنایی برای درک برنامه‌های آن‌ها برای آن شکل بگیرد – و زمانی که نشانه‌های دارایی قوی باشد، برای سرمایه‌گذاران بسیار جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

توکنومیکس سنتی معمولاً برای تعیین ارزش و رفتار دارایی‌های دیجیتال به مکانیسم‌هایی مانند دینامیک عرضه و تقاضا، سودمندی توکن و توزیع توکن متکی است. سکه هایی مانند بیت کوین و اتریوم مراحل اولیه توکنومیکس دارایی را تقویت کردند، اما منتقدان نیز…

Source link