توسعه مرکز داده جدید: ژوئن 2024

تقاضا برای مراکز داده جدید هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهد. با اعلام پروژه های جدید هر هفته، پیگیری آخرین تحولات مرکز داده همیشه آسان نیست.

برای آگاه نگه داشتن شما در مورد آخرین اخبار مرکز داده مربوط به طراحی، ساخت و سازو تحولات مرتبط، نکات مهم ماه گذشته را برای شما آورده ایم.

این انتخاب انتخاب شده به شما کمک می کند تا به راحتی از آخرین اخبار توسعه مرکز داده مطلع شوید.

معاملات مرکز داده آمریکای شمالی

Cologix اعلام کرده استتکمیلچهارمین مرکز داده آن در کلمبوس، اوهایو. تسهیلات COL4 به عنوان اولین مرکز داده کولوکیشن آماده هوش مصنوعی در منطقه ترویج می‌شود و زمینه را برای «ادغام بی‌وقفه هوش مصنوعی با خدمات ابری» فراهم می‌کند.

مجموعه چهار مرکز داده Cologix در کلمبوس اکنون 500000 فوت مربع و 80 مگاوات قدرت را در بر می گیرد.

شرکت کولوکیشن ایالات متحدهبانک اطلاعاتمراسم تقدیم جدید خود را برگزار کردپردیس مرکز داده Orangeburgدر دره هادسون، ایالت نیویورک. اولین مرکز داده این شرکت در محوطه دانشگاه – تاسیسات 30 مگاواتی 'LGA3' – در حال حاضر در حال ساخت است و در اوایل سال 2025 افتتاح می شود.

در جای دیگر، متا توسط رسانه های منطقه ای به عنوان شرکتی که به دنبال ساخت یک مرکز داده جدید در داونپورت، آیووا و دیگری در شاین، وایومینگ.

مربوط:نقشه برداری از بهترین مکان های مرکز داده در سال 2024

در همین حال، فرماندار ایندیانا، اریک هولکامب اعلام کرد که مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در یک مرکز داده جدید در ایالت است.

گزارش می دهد که مایکروسافت قصد دارد مرکز داده را در لا پورت بسازد WFYI. ” سرمایه گذاری انتظار می‌رود ظرف هشت سال آینده تنها حدود 200 شغل ایجاد شود.

اوج استخراج، بخشی از گروه داده شمالی، دومین سایت 300 مگاواتی را در کورپوس کریستی، تگزاس خریداری کرده است. این مکان در مجاورت تاسیسات معدنی 300 مگاواتی است که در حال ساخت است.

توسعه مرکز داده اروپا

که در اروپارونق ساخت و ساز مرکز داده در بازارهای ثانویه کوچکتر در سرتاسر قاره در حال رخ دادن است، با توجه به پیش بینی رکورد 273 مگاوات ظرفیت جدید در سال جاری.بینش تازهاز جانب CBRE. این شامل 56 مگاوات ظرفیت تحویل شده در سه ماهه اول است و از رکورد قبلی 228 مگاواتی که در سال 2022 ثبت شده بود، فراتر می رود.

به گفته شرکت خدمات املاک، این رشد توسط ارائه دهندگان خدمات ابری انجام می شود که به دنبال خدمات مستقیم به بازارهای محلی هستند. انتظار می‌رود که هشت بازار از 10 بازار ثانویه اروپایی که توسط CBRE پیگیری می‌شود، شاهد رشد دو رقمی در عرضه مرکز داده باشند، و پنج بازار پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال از 100 مگاوات ظرفیت فراتر رود.

مراکز داده پرایم داردطرح های مشخص شدهبرای توسعه یک مرکز داده 26000 متر مربعی در مادرید، اسپانیا. این شرکت 7.6 هکتار در Alcobendas را با برنامه ریزی برای توسعه تاسیساتی که قادر به ارائه 40 مگاوات انرژی حیاتی خواهد بود، ایمن کرده است.

مربوط:توسعه مرکز داده جدید: می 2024

این خبر توسط رویترز منتشر شدگزارش شده استکه خدمات وب آمازون (AWS) 15.7 میلیارد یورو در مراکز داده در منطقه شمال شرقی آراگون اسپانیا سرمایه گذاری خواهد کرد. در همین حال، شرکت انرژی اسپانیاییسولاریادارد وارد بازار مرکز داده شد پس از اخذ 155 مگاوات ظرفیت از اپراتور شبکه،قرمز الکتریک.

اعتبار تصویر: CapitaLand Ascendas.  CapitaLand Ascendas بازسازی مرکز داده PvV در آمستردام را تکمیل کرده است.

در جای دیگر، CapitaLand Ascendas بازسازی 19 میلیون یورویی (20.5 میلیون دلار) را تکمیل کرده استپل ون Vlissingenstraatمرکز داده (PvV) در آمستردام، هلند.

بازسازی به منظور افزایش بهره وری توسعه و پاسخگویی به تقاضاهای عملیاتی رو به رشد مشتریان انجام شد. PvV در حال حاضر دارای ظرفیت 1.4 مگاوات تا 2.3 مگاوات، PUE 1.25 و ظرفیت کف افزایش یافته برای قرار دادن 450 رک در 16500 فوت مربع است.

شمال تر، گوگل قصد دارد یک میلیارد یورو (1.1 میلیارد دلار) هزینه کندمرکز داده اصلی خود را در فنلاند بسازدبه دلیل دسترسی آسان به انرژی سبز.

یکی از سخنگویان این هفته به بلومبرگ گفت که این توسعه، تعداد کارکنان را یک چهارم به 500 نفر افزایش می دهد. گوگل از افشای تأثیر سرمایه گذاری بر ظرفیت داده در سایت خودداری کرد.

ساخت مراکز داده آسیا و اقیانوسیه

که در آسیا و اقیانوسیه اخبار مرکز داده، گوگلمتعهد به انجام 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در مالزی از جمله توسعه استاولین مرکز داده و یک مرکز ابریدر کشور.

به گفته وزارت بازرگانی مالزی، مرکز داده و تسهیلات منطقه ابری گوگل از 26500 شغل در بخش‌های مختلف کشور پشتیبانی می‌کند که ارزش کل تأثیر اقتصادی آن 3.2 میلیارد دلار است.

در جاهای دیگر، سنگاپور قصد داردمقدار قدرت را افزایش دهیدآن را به مراکز داده تا 35٪ اختصاص می دهد، در حالی که کره جنوبی چشم کره جنوبیانرژی هسته ای و تجدیدپذیر بیشتربا افزایش تقاضای مرکز داده

ال جی آپلوسیکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مخابراتی کره جنوبی، گفت که در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک مرکز داده جدید در شهر پاجو در شمال غربی برای خدمات رسانی به تقاضای رو به رشد است.

مطابق باکره هرالد، اینتسهیلات جدیدحدود 73712 متر مربع وسعت دارد و از اندازه دو مرکز داده بزرگ مقیاس موجود در پیونگچون، جنوب سئول، فراتر خواهد رفت.

در ژاپن، سرمایه گاو دارد ملکی به دست آورد در شهر فوچو، یک خوشه مرکز داده به خوبی تثبیت شده در نزدیکی توکیو، و صندوق هواییدومین مرکز داده خود را به طور رسمی در توکیو افتتاح کرد. یکی از بزرگترین مراکز داده در ژاپن،تسهیلات TOK2مساحتی بیش از 4.6 هکتار دارد و تا بیش از 110 مگاوات مقیاس پذیر است.

سرمایه گذاری مرکز داده خاورمیانه و آفریقا

گروه راکسیو، یک شرکت مرکز داده با حمایت سرمایه گذار جهانیشرکای زیرساخت مریدیامو شرکت سهام خصوصی ایالات متحدهگروه روها، استافتتاح اولین تاسیسات خوددر موزامبیک به عنوان بخشی از استراتژی سرمایه گذاری 290 میلیون دلاری خود در آفریقا.

استارتاپ فناوری مستقر در ایالات متحدهآیوزراالف را امضا کرده استیادداشت تفاهمبا دولت مراکش برای ایجاد یک مرکز داده 386 مگاواتی و هاب هوش مصنوعی در تتوآن. اخبار به عنوان اوراکل اعلام کرد که در حال برنامه ریزی برای افتتاح است دو منطقه ابر عمومی در مراکش

در همین حال، گوگل در حال ساختن استاولین کابل فیبر نوری زیر دریا که مستقیماً آفریقا را به استرالیا متصل می کند، کمک به تقویت دسترسی به اینترنت در یکی از کم اتصال ترین نقاط جهان.

این کابل که Umoja نام دارد، ساخت Equiano گوگل را دنبال می کندکابلکه آفریقا را به اروپا متصل می کند. این شرکت گفت که خط جدید از کنیا آغاز می شود و از طریق اوگاندا، رواندا، کنگو، زامبیا، زیمبابوه و آفریقای جنوبی قبل از عبور از اقیانوس به استرالیا سفر خواهد کرد.

این اعلامیه تنها چند روز پس از آن منتشر شد که چندین کشور در شرق آفریقا، از جمله کنیا، اتصال اینترنت کندی را تجربه کردندحداقل یک کابل زیردریایی که به منطقه خدمت می کرد قطع شد. آسیب به چهار کابل زیردریایی در سواحل غربی آفریقا نیز خدمات اینترنت در سراسر این قاره را در ماه مارس مختل کرد.

اقامت در کنیا، مایکروسافتو G42شرکت هوش مصنوعی مستقر در امارات در حال پیوستن به نیروها برای ساخت یک میلیارد دلار استمرکز داده با انرژی زمین گرماییدر منطقه اولکاریا، مرحله اولیه یک برنامه چند ساله برای افزایش چشمگیر ظرفیت رایانش ابری در شرق آفریقا.


Source link