توسعه مرکز داده جدید: جولای 2024

تقاضا برای مراکز داده جدید هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهد. با اعلام پروژه های جدید هر هفته، پیگیری آخرین تحولات مرکز داده همیشه آسان نیست.

برای آگاه نگه داشتن شما در مورد آخرین اخبار مرکز داده مربوط به طراحی، ساخت و سازو تحولات مرتبط، نکات مهم ماه گذشته را برای شما آورده ایم.

این انتخاب انتخاب شده به شما کمک می کند تا به راحتی از آخرین اخبار توسعه مرکز داده مطلع شوید.

معاملات مرکز داده آمریکای شمالی

در این ماه، در میان انبوهی از اعلامیه های توسعه مرکز داده جدید در ایالت میدوسترن، همه نگاه ها به اوهایو بود.

گوگل مشخص است که اختصاص داده است 2.3 میلیارد دلار برای توسعه سایت های خود در کلمبوس، نیو آلبانی و لنکستر. این غول فناوری از زمان افتتاح اولین مرکز داده خود در نیو آلبانی در سال 2019 تاکنون بیش از 4.4 میلیارد دلار در اوهایو هزینه کرده است.

مراکز داده 5C دارد برنامه های اعلام شده برای توسعه پردیس مرکز داده بعدی خود، CMH01، در منطقه کلمبوس، اوهایو، پس از کسب یک مرکز داده زنده (تصویر اصلی را ببینید).

این سایت که در یکی از بازارهای مرکز داده در حال رشد سریع در آمریکای شمالی قرار دارد، بیش از 1.7 میلیون فوت مربع زمین با مرکز داده 66000 فوت مربعی را در بر می گیرد. به گفته این اپراتور، 200 مگاوات ظرفیت تامین شده است و 100 مگاوات اول برای سه ماهه اول سال 2024 برنامه ریزی شده است.

اخبار به عنوان مایکروسافت بود گزارش شده است توافق نامه ای برای ساخت تا شش ساختمان مرکز داده در بیش از 200 هکتار در شهرستان لیکینگ، در غرب مسیر 79 ایالت اوهایو امضا کرده است.

ماندن در غرب میانه، مراکز داده قطب نما شروع به تبدیل سایت سابق دفتر مرکزی سیرز در هافمن استیتز، ایلینویز به یک پردیس مرکز داده های فوق مقیاس کرده است.

قطب نما گفت “پنج مرکز داده های فوق مقیاس” را در سایتی با مساحت 200 هکتار ایجاد می کند. ساخت پردیس برای 1000 شغل محلی ایجاد می کند. به گفته اپراتور مستقر در دالاس، پس از بهره برداری، این پروژه تقریباً 10 میلیارد دلار سرمایه گذاری محلی خواهد بود.

در همین حال، CyrusOne طرح های ثبت شده با دپارتمان صدور مجوز و مقررات تگزاس، برای «تناسب» یک مرکز موجود در شهر ریچاردسون، نزدیک دالاس. هزینه ها حدود 80 میلیون دلار تخمین زده می شود.

مراکز داده جریانی در یک پردیس جدید 135 هکتاری در سن آنتونیو، تگزاس شکسته شده است. پس از تکمیل، سن آنتونیو III پردیس تا پنج ساختمان و تا 1.5 میلیون فوت مربع از فضای مرکز داده را پشتیبانی می کند و از 200 مگاوات ظرفیت فناوری اطلاعات در ساخت کامل پشتیبانی می کند.

در سایر خبرها، گروه CIM بسته شده روی a تعهد وام 125 میلیون دلاری برای تامین بودجه ساخت پردیس محاسباتی با کارایی بالا Applied Digital در الندیل، داکوتای شمالی، در حالی که دریاهای جنبشی گفت دارد فاز یک را تکمیل کرد مرکز داده برنامه ریزی شده هوش مصنوعی آن در اوک بروک، ایلینوی.

DataNovaX افتتاح یک میلیارد دلار را اعلام کرده است پردیس مرکز داده پایونیر پارک در ویچیتا فالز، تگزاس، در حالی که کولوژیکس به دست آورده است دو مرکز داده در آیووا از Des Moines را وصل کنید.

در نظارتی جلو، لوئیزیانا معرفی کرده است قانون جدید ارائه معافیت های مالیاتی برای اپراتورها و توسعه دهندگان مرکز داده. این خبر به عنوان مریلند منتشر می شود قانون جدید تصویب کردطراحی شده تا نصب ژنراتورهای پشتیبان را برای توسعه دهندگان مراکز داده آسان کند، که به نوبه خود توسعه مراکز داده جدید را در ایالت تشویق می کند.

در اخبار زیرساخت انرژی، رستون، ویرجینیا مستقر است بچتل زمین در وایومینگ در یک راکتور هسته ای پیشرفته بر اساس اخباری که در 10 ژوئن از سوی پیمانکار منتشر شد، که از سدیم به جای آب به عنوان خنک کننده استفاده می کند.

بیشتر آمریکای شمالی «اخبار مرکز داده»:

  • تراکت دارد به دست آورد یک قطعه زمین به مساحت 8590 هکتار در شهرستان استوری، نوادا. زمین برای استفاده صنعتی با طیف وسیعی از کاربری های از پیش تایید شده، از جمله توسعه مرکز داده، منطقه بندی شده است.

  • CyrusOne دارد زمین شکسته در پنجمین پردیس مرکز داده خود در پارک تحقیقاتی تگزاس در سن آنتونیو.

  • اشنایدر الکتریک دارد باز شد یک مرکز ادغام جدید در رد اوک، تگزاس، که برای ساخت اجزای زیرساخت مرکز داده مدولار پیش ساخته استفاده خواهد شد.

توسعه مرکز داده اروپا

که در اروپا، آمازون 10 میلیارد یورو اضافی (10.7 میلیارد دلار) در زیرساخت ابری و شبکه لجستیک خود در آلمان به عنوان غول فناوری سرمایه گذاری خواهد کرد. شبکه مراکز داده خود را در سطح جهانی گسترش می دهد.

آخرین برنامه ها شامل 8.8 میلیارد یورو برای ساخت و حفظ زیرساخت ابری آن برای تجارت رایانش ابری AWS در منطقه فرانکفورت تا سال 2026 است.

مایکروسافت قصد دارد 3.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند در زمینه هوش مصنوعی و تاسیسات ابری در سوئد، بزرگترین شرط زیرساختی آن در این کشور شمال اروپا با استفاده از منابع غنی انرژی سبز در منطقه است.

این حرکت با افزودن 20000 GPU یا واحد پردازش گرافیکی در سه مرکز داده، ردپای غول فناوری را در کشور تقویت می کند. طبق بیانیه روز دوشنبه، این شرکت همچنین متعهد به آموزش 250000 نفر در “مهارت های ضروری هوش مصنوعی” است.

خبر آمد به عنوان CoreWeave اعلام کرد که 2.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد گسترش و باز کردن سه مرکز داده جدید در قاره اروپا قبل از پایان سال 2024.

مایک اینتراتور، مدیرعامل این شرکت گفت: اروپا مرز بعدی صنعت هوش مصنوعی است و نقطه عطف مهمی در مرحله بعدی رشد CoreWeave است.

پیش از انتخابات عمومی بریتانیا، مراکز داده در مانیفست حزب کارگر برای بخش فناوری کشور به نمایش درآمدند.

که در به طور گسترده ای گزارش شده است نظراتپیتر کایل، وزیر علوم، نوآوری و فناوری در سایه، گفت که حزب او در صورت پیروزی در انتخابات، “موانع فناوری” را که امکان ساخت مراکز داده بیشتری را فراهم می کند، از بین خواهد برد. این شامل پروژه های جدید در زمین های کمربند سبز می شود.

سخنگوی حزب کارگر گفت که رفع موانع ساخت و ساز به کشور این امکان را می دهد که کمبود فعلی مراکز داده را برطرف کند و تقاضای فزاینده برای رایانش ابری و خدمات هوش مصنوعی را برآورده کند. انتخابات سراسری بریتانیا امروز (4 ژوئیه) برگزار می شود.

در اسپانیا، مراکز داده پرایم برنامه های اعلام شده برای یک مرکز داده 40 مگاواتی در مادرید و مایکروسافت اولین منطقه ابری خود را باز کرد در کشور برای «تسریع توسعه اقتصاد هوش مصنوعی».

ساخت مراکز داده آسیا و اقیانوسیه

که در آسیا و اقیانوسیه اخبار مرکز داده، کنسرسیومی از سینگتل و شرکت سرمایه گذاری مستقر در ایالات متحده KKR طبق گزارشات، پیشنهاد دهنده پیشرو است که به دنبال خرید 20 درصد از سهام اقلیت در آن است مراکز جهانی ST Telemedia در معامله ای به ارزش یک میلیارد دلار با استناد به منابع ناشناسرویترز گفت که یک معامله می تواند در اوایل ژوئن منعقد یا اعلام شود.

در همین حال، سیاستگذاران در مالزی در حال حاضر هستند گفتگو با سرمایه گذاران بالقوه چینی به گفته رفیع رملی، وزیر اقتصاد، برای ایجاد مراکز داده در کشور آسیای جنوب شرقی، زیرا به دنبال جذب سرمایه‌گذاری‌های «با کیفیت» بیشتر است.

مایکروسافت، که در اوایل سال جاری از یک طرح سرمایه گذاری 2.2 میلیارد دلاری در مالزی رونمایی کرد 123 هکتار خریداری کرد (PDF) برای توسعه مراکز داده در کشور و مالک TikTok ByteDance است برنامه ریزی برای گسترش مراکز داده خود در کشور آسیای جنوب شرقی.

شرق تر، آمازون گفت که تا اوایل سال 2025 یک منطقه زیرساختی جدید AWS را در تایوان راه اندازی خواهد کرد منطقه آسیا و اقیانوسیه (تایپه) آمازون گفت که به توسعه‌دهندگان، استارت‌آپ‌ها، شرکت‌ها و سایر سازمان‌ها «انتخاب بزرگ‌تری برای اجرای برنامه‌های کاربردی خود و خدمت‌رسانی به کاربران نهایی» در تایوان می‌دهد.

در همین حال، در نیوزیلند، توسعه دهنده پارک موج سواری مستقر در ایالات متحدهماجرادارد مجوز توسعه یک پروژه را کسب کرد دسترسی امیدوارکننده در تمام طول سال به امواج گرم شده توسط گرمای یک مرکز داده نزدیک.

رگولاتور این هفته گفت که موافقت برای ادامه توسط هیئت منصوب شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست صادر شده است. علاوه بر تالاب موج‌سواری و مرکز داده‌ای که توسط شرکت تلفنی Spark نیوزلند اداره می‌شود، یک مزرعه خورشیدی برای تامین انرژی سایت وجود خواهد داشت.

سرمایه گذاری مرکز داده خاورمیانه و آفریقا

MTN نیجریه از ساخت بزرگترین مرکز داده غرب آفریقا خبر داده است. مرکز داده Tier 4 در نیجریه دارای 1400 رک و زمان مورد انتظار 99.995٪ است. گزارش ها.

در غنا، مراکز داده Onix دارد شریک شد با مراکز داده آفریقا برای پیشبرد حضور شرکت ها در غرب آفریقا با پیشرفت های جدید.


Source link