توجه به انتشارات Scope 3 در ساخت مرکز داده | دانش مرکز داده

مرکز داده ساخت و ساز صنعت شاهد گذار مداوم به شیوه های سبزتر است. آخرین موج نوآوری در ساختمان عمدتاً ناشی از تمایل به کاهش انتشار کربن Scope 3 است.

ما با یک معضل روبرو هستیم: چگونه می توانیم به طور پایدار به تقاضای فزاینده برای ساخت مراکز داده بیشتر پاسخ دهیم و در عین حال ردپای کربن را به حداقل برسانیم؟ گفت بیل هاسل، مدیر برنامه پایداری مرکز داده در ساختمان ترنر مستقر در نیویورک.

مطابق با بازارها و بازارهاانتظار می‌رود بازار واحد پردازش گرافیکی مرکز داده (GPU) که ​​در سال 2023 بالغ بر 14.3 میلیارد دلار باشد، تا سال 2028 به ارزش 63 میلیارد دلار برسد. این نرخ رشد سالانه 35 درصدی در پنج سال آینده است. جای تعجب نیست که این رشد با تقاضای انبوه برای ساخت مرکز داده جدید مطابقت دارد.

امدیا عملیات مرکز داده و ساخت و ساز در سراسر جهان را ردیابی می کند. در پایان سال 2023، 3227 مرکز داده در سراسر جهان وجود داشت که 376 میلیون فوت مربع فضا و 42.3 گیگاوات بار فناوری اطلاعات را اشغال می کردند.

آلن هوارد، تحلیلگر اصلی در این باره گفت: 502 مرکز داده دیگر در برنامه ریزی یا ساخت و ساز از 55 اپراتور وجود دارد. Omdia، در جریان کنفرانس جهانی مرکز داده امسال در واشنگتن دی سی. “یعنی 22.5 گیگاوات بیشتر از بار IT و 115 میلیون فوت مربع بیشتر از ظرفیت مرکز داده جدید در چند سال آینده آنلاین خواهد شد.

توانایی ساخت چنین حجم وسیعی از مراکز داده وجود دارد. اما آیا می توان آن را به طور پایدار انجام داد؟

ما می توانیم برای کاهش نوآوری کنیم انتشار محدوده 3 از طریق مشارکت در ساخت مراکز داده و در نتیجه کاهش انتشار کربن گرانت زولدوفسکی، مدیر مدیریت محیط زیست در اجاره یونایتد، که تجهیزات صنعتی را برای سایت های ساختمانی در سراسر آمریکای شمالی تامین می کند. همه چیز در مورد کارآمد و پایدار بودن و استفاده از مدلی است که از تجهیزات ما به خوبی استفاده می کند و ضایعات را کاهش می دهد.

بررسی محدوده ها

گاهی اوقات در مورد انتشارات Scope، از نظر نحوه تفاوت انواع 1، 2، و 3، و همچنین مواردی که در مرکز داده اعمال می شود، سردرگمی وجود دارد. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) رتبه بندی انتشار گازهای گلخانه ای را به شرح زیر تعریف می کند:

  • محدوده 1 انتشار گازهای گلخانه‌ای هستند که مستقیماً از منابعی که یک سازمان در اختیار دارد یا کنترل می‌کند، مانند انتشارات ناشی از احتراق سوخت در دیگهای بخار، کوره‌ها یا وسایل نقلیه متعلق به شرکت منتشر می‌شود.
  • محدوده 2 انتشار گازهای گلخانه ای غیرمستقیم ناشی از تولید انرژی خریداری شده شامل برق، بخار، گرما یا سرمایش است. در حالی که این انتشارات در منبع تولید انرژی رخ می دهد، به دلیل مصرف انرژی در فهرست موجودی گازهای گلخانه ای سازمان گنجانده شده است.
  • محدوده 3 انتشارات ناشی از فعالیت های مرتبط با دارایی هایی است که تحت مالکیت یا کنترل مستقیم سازمان گزارشگر نیستند، اما در زنجیره ارزش آن رخ می دهند. این انتشارات به طور غیرمستقیم تحت تأثیر عملیات سازمان است.

بخش انتشارات Scope 3 است که در آن همه چیز کمی پیچیده می شود. محدوده 3 شامل تمام منابعی است که در مجموع محدوده 1 و 2 سازمان نیستند. به عبارت دیگر، انتشارات Scope 3 برای یک سازمان، انتشارات Scope 1 و 2 برای سازمان دیگر است.

این، در واقع، مسئولیت زیست محیطی را در کل زنجیره تامین سوق می دهد. در نتیجه، انتشارات محدوده 3 ممکن است به خوبی نشان دهنده اکثریت کل انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) یک سازمان باشد.

قابل درک است که محاسبه همه اینها می تواند دشوار باشد. مشاوران خارجی اغلب برای تایید سطوح انتشار و نظارت بر زنجیره تامین وارد می شوند. نرم افزاری نیز موجود است که به اندازه گیری سطوح Scope کمک می کند.

بیشتر توجه به حوزه 3 تا حد زیادی صنعت مرکز داده را دور زده است. اما این در حال تغییر است. دستورات افشای کربن در سطح فدرال برای شرکت های دولتی و همچنین قوانین کاهش کربن ایالتی و محلی وجود دارد.

بر اساس گزارش ها، صنعت حمل و نقل باری در حال حاضر در تیررس نهادهای نظارتی قرار دارد Hassel of Turner Construction، و فضای مرکز IT/داده به زودی به دنبال خواهد داشت. خوشبختانه، کسانی که در ساخت و ساز مرکز داده و اجاره تجهیزات ساخت و ساز مشغول به کار هستند، از قبل به این اقدامات جدید فکر می کنند و آنها را در عملیات خود گنجانده اند. پیشنهادات جدید و بودجه ساخت و ساز به نفع ابتکارات، مواد و شیوه های کاهش کربن در محدوده 1، 2 و 3 است.

استراتژی کاهش انتشار مرکز داده

هاسل چندین گام را که توسط سازمانش برای کاهش گازهای گلخانه ای مرتبط با ساخت و ساز انجام می شود، ارائه داد. این شامل

  • بزرگترین مشارکت کنندگان گازهای گلخانه ای را ارزیابی کنید.
  • در صورت وجود گزینه های جایگزین را شناسایی کنید.
  • تدارکات را برای جایگزین های قابل دوام بیابید تا اطمینان حاصل کنید که آنها در دنیای واقعی به خوبی عمل می کنند.
  • سوئیچ را به جایی که این روش ها و مواد جدید اکنون بخشی از فرآیند ساخت و ساز هستند، تکمیل کنید.
  • به نظارت بر نتایج ادامه دهید و در صورت نیاز تنظیمات بیشتری را انجام دهید.

هاسل توضیح داد: «به جای ثبت اطلاعات صرفاً اقدامی مهم است. تلاش‌های کاهش انتشار باید زودتر برنامه‌ریزی شود و باید به متخصصان طراحی، تامین‌کنندگان تجهیزات و سایر افراد درگیر در زنجیره تامین گسترش یابد. این روزها، بسیاری از صاحبان مراکز داده اکنون مشخص می کنند که پیمانکاران عمومی داده های انتشار را ردیابی می کنند.

برای مثال United Rentals به تدریج به ماشین آلات الکتریکی یا هیبریدی برای استفاده در ساخت و ساز مرکز داده تغییر می کند.

گفت: «این انتقال بدون در نظر گرفتن گزینه‌هایی برای تأمین انرژی تجهیزات با استفاده از باتری‌ها و سوخت‌های جایگزین مانند هیدروژن، گاز طبیعی تجدیدپذیر و سوخت‌های زیستی امکان‌پذیر نیست». زولدوفسکی اما تغییر در سوخت یا منبع انرژی نیاز به یک تجزیه و تحلیل چند عاملی که هزینه، خرابی بالقوه، قابلیت های زیرساخت و ریسک کلی را در نظر می گیرد.

او مثالی از تغییر نسل تمام دیزلی به رویکرد هیبریدی زد. این امر مستلزم ادغام یک واحد ذخیره سازی باتری با یک ژنراتور برای کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای است.

زولدوسکی گفت: «مصرف سوخت تا 80 درصد و آلایندگی تا 50 درصد کاهش یافته است.

Source link