تنوع عصبی به عنوان یک مهارت در کار هوش مصنوعی ظهور می کند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — جردن رایت با خیره شدن از نزدیک به صفحه نمایش، به طرز ماهرانه ای شکلی را که به سختی قابل تشخیص است با ماوس خود انتخاب می کند و طرح کلی آبی روشن را از تاری ویژگی های بیش از حد نوردهی شده زنده می کند.

این فرآیندی شبیه به آزمایش‌های خودکار است که به رایانه‌ها آموزش می‌دهد تا انسان‌ها را از ماشین‌ها تشخیص دهند، با درخواست از شخصی برای شناسایی چراغ‌های راهنمایی یا علائم توقف در تصویری که به عنوان کپچا شناخته می‌شود.

فقط در مورد رایت، به نظر می رسد که شکل توپولف Tu-160، یک بمب افکن سنگین استراتژیک مافوق صوت است که در یک پایگاه روسی پارک شده است. طرح کلی – یکی از صدها موردی که او در روز از تصاویر ماهواره ای انتخاب می کند – الگوریتمی را آموزش می دهد تا یک آژانس اطلاعاتی ایالات متحده بتواند قدرت شلیک مسکو را در یک فلاش خودکار مکان یابی و شناسایی کند.

این برای این جوان 25 ساله که خود را در طیف اوتیسم توصیف می کند، تبدیل به یک کار دشوار شده است. رایت از بهار شروع به کار در Enabled Intelligence کرد، یک استارت آپ مستقر در ویرجینیا که عمدتاً برای اطلاعات ایالات متحده و سایر آژانس های فدرال کار می کند. این شرکت که در سال 2020 تأسیس شد، در برچسب‌گذاری، آموزش و آزمایش داده‌های دیجیتال حساسی که هوش مصنوعی به آنها وابسته است، تخصص دارد.

والری پلش / بلومبرگ391096162.jpg

رایت در استارت آپ مستقر در ویرجینیا کار می کند که از نیروی کار توصیف شده به عنوان “تنوع عصبی” استفاده می کند.

پیتر کانت، مدیر اجرایی Enabled Intelligence، گفت که پس از مطالعه در مورد یک برنامه اسرائیلی برای استخدام افراد مبتلا به اوتیسم برای کارهای اطلاعاتی سایبری، برای راه اندازی این شرکت الهام گرفت. او گفت که کار تکراری و دقیق آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی متکی بر تشخیص الگو، حل معما و تمرکز عمیق است که گاهی از نقاط قوت ویژه کارگران اوتیسم است.

نوع اصلی کار اطلاعات فعال، که به عنوان حاشیه نویسی داده شناخته می شود، معمولاً برای نیروهای کار ماهر اما بسیار ارزان تر در کشورهایی از جمله چین، کنیا و مالزی انجام می شود. کانت گفت که این گزینه برای سازمان‌های دولتی ایالات متحده که داده‌های آنها حساس یا طبقه‌بندی شده است، نیست و اضافه کرد که بیش از نیمی از نیروی کار او که 25 نفر است «تنوع عصبی» هستند.

رایت که با شیفتگی هوانوردی نظامی بزرگ شد، کالج را رها کرد و از آن به بعد دوره های طولانی بیکاری را بین کار کم دستمزد تجربه کرد، گفت: «به راحتی می توانم بگویم این بهترین فرصتی است که در زندگی ام به دست آورده ام. اخیراً، او خواربارهای یخ زده را در کیسه می‌برد.

برای دهه‌ها، کارگران دارای ناتوانی‌های رشدی، به‌ویژه اوتیسم، با تبعیض و سطح بیکاری به‌طور نامتناسبی روبرو بوده‌اند. کمبود بزرگ در مشاغل امنیت سایبری، همراه با فشار جدید برای پذیرش و انعطاف پذیری در محل کار – که بخشی از آن به دلیل همه گیری کووید-19 تحریک شده است – توجه را به توانایی های افرادی که متفاوت فکر می کنند و کار می کنند متمرکز کرده است.

Enabled Intelligence قوانین کاری خود را به گونه ای تنظیم کرده است که کارمندان خود را بپذیرد، رزومه ها و مصاحبه ها را برای ارزیابی آنلاین کنار گذاشته و ساعات کاری سرسام آور را برای کسانی که به سختی می توانند وارد کار شوند. سه منطقه جدید برای مواد طبقه بندی شده ایجاد کرده است و امیدوار است که مجوزهای دولتی را برای بسیاری از نیروی کار متنوع عصبی خود تضمین کند – چیزی که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده گاهی اوقات در گذشته برای تطبیق آن با مشکل مواجه بوده است. حقوق از 20 دلار در ساعت شروع می شود، مطابق با استانداردهای صنعت، و شرکت بیمه درمانی، مرخصی با حقوق و مسیری برای ارتقاء ارائه می دهد. Enabled Intelligence انتظار دارد امسال 2 میلیون دلار و در سال آینده دو برابر شود و نیروی کار خود را دو برابر کند.

منتقدان می گویند که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده برای دستیابی به این فرصت کند بوده است. طبق آخرین آمار منتشر شده در این ماه، این میزان از هدف 12 درصدی فدرال برای نمایندگی نیروی کار افراد دارای معلولیت کمتر است. تا این سال، همچنین به طور منظم از هدف 2 درصدی فدرال برای افراد دارای معلولیت هدفمند، که شامل افراد مبتلا به اوتیسم نیز می شود، کوتاهی داشته است.

ترزا توماس، سرپرست برنامه توانمندسازی استعدادهای عصبی متنوع در MITRE، که مراکز تحقیق و توسعه با بودجه فدرال را اداره می‌کند، گفت: «در کشورهای دیگر این کلاه قدیمی است. او به برنامه های تثبیت شده در دانمارک، اسرائیل، بریتانیا و استرالیا اشاره می کند، جایی که یکی از ایالت ها اخیرا وزیر اوتیسم را منصوب کرده است.

توماس اخیراً یک خلبان نیروی کار فدرال با تنوع عصبی جدید را رهبری کرده است تا الگویی برای دولت ایالات متحده برای استخدام و حمایت از کارگران اوتیسم ایجاد کند، اما تاکنون تنها یکی از 18 سازمان اطلاعاتی کشور، آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی، معروف به NGA، در آن شرکت کرده است. . اکنون آژانس دفاع سایبری دولت فدرال، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت، قصد دارد آزمایش مشابهی را انجام دهد.

استفانی لا رو، رئیس بخش تنوع، برابری و شمول دفتر مدیر اطلاعات ملی، به بلومبرگ گفت که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده باید بپذیرد که وقتی صحبت از استخدام افراد دارای معلولیت به میان می‌آید، «آنجا که باید باشیم» نیست.

لا روئه گفت: «این مانند چرخاندن تایتانیک است. “تغییر تدریجی خواهد بود.”

لا رو گفت، تحقیقات نشان داد که افسران هوش عصبی در طیف اوتیسم توانایی تجزیه مجموعه داده های بزرگ و شناسایی الگوها و روندها را «با نرخ هایی بسیار بیشتر از افرادی که اوتیسم ندارند» نشان می دهند و کمتر مستعد سوگیری شناختی هستند. با این حال، به گفته برخی ناظران، تضمین مجوز برای دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده همچنان می تواند یک چالش اضافی باشد.

پیتر کانت، مدیرعامل Enabled Intelligence که ایستاده بود، پس از خواندن در مورد یک برنامه اسرائیلی برای استخدام افراد مبتلا به اوتیسم برای کارهای اطلاعاتی سایبری، الهام گرفت تا این شرکت را راه اندازی کند. عکاس: Valerie Plesch/Bloomberg

اگر تابلوی دیوار اداری در Enabled Intelligence نشانه ای باشد، تجربیات متفاوت است. در آنجا، 18 یادداشت دست نویس ناشناس به این سوال پاسخ می دهند: “تنوع عصبی برای شما چه معنایی دارد؟”

“دشوار. تلاش کردن. یکی از فیلمنامه‌ای نامشخص می‌گوید، این خیلی مرا عقب نگه داشته است. یک ثانیه با خط شکسته دقیق پاسخ می دهد: «قدرت». سومی با حروف بزرگ اعلام می‌کند: «ابر قدرت‌ها».

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور