تلاش‌های Zero Trust متوقف می‌شوند زیرا حملات سایبری به یک میلیون دلار در هر حادثه رسیده است | دانش مرکز داده

سازمان‌ها با افزایش تلفات داده‌ها، افزایش زمان از کار افتادگی و افزایش هزینه‌های بازیابی به دلیل حملات سایبری دست و پنجه نرم می‌کنند – هزینه‌ای بالغ بر 1.06 میلیون دلار برای هر حادثه. در همین حال، کارکنان امنیت فناوری اطلاعات در سرعت بخشیدن به تجهیزات دفاعی متوقف شده اند.

این بر اساس نظرسنجی 2022 Dell Global Data Protection Index (GDPI) از 1000 تصمیم گیرنده فناوری اطلاعات در 15 کشور و 14 صنعت است که نشان می دهد سازمان هایی که دچار اختلال شده اند نیز به طور متوسط ​​2 ترابایت از دست دادن داده و 19 ساعت از کار افتادگی را متحمل شده اند.

اکثر پاسخ دهندگان (67٪) گفتند که آنها اطمینان ندارند که اقدامات حفاظت از داده موجود آنها برای مقابله با تهدیدات بدافزار و باج افزار کافی است. 63 درصد کامل گفتند که چندان مطمئن نیستند که در صورت وقوع یک حمله سایبری مخرب، تمام داده‌های حیاتی کسب‌وکار قابل بازیابی باشد.

به نظر می‌رسد ترس آن‌ها درست است: تقریباً نیمی از پاسخ‌دهندگان (48 درصد) در 12 ماه گذشته یک حمله سایبری را تجربه کردند که مانع از دسترسی به داده‌های آنها شد (افزایش 23 درصدی نسبت به سال 2021) – و این روندی است که کولم کیگان، مشاور ارشد راه‌حل‌های حفاظت از داده‌ها. در Dell Technologies، می‌گوید احتمالاً ادامه خواهد داشت.

کیگان توضیح می‌دهد: «رشد و افزایش توزیع داده‌ها در لبه، مرکز داده اصلی و چندین محیط ابری عمومی، حفاظت از داده‌های خود را برای مدیران فناوری اطلاعات بسیار دشوار می‌کند.

مطالب پیشنهادی  مسابقات OVH برای بازیابی خدمات تحت تأثیر Fire Center Data

در جبهه حفاظت، بیشتر سازمان ها عقب می مانند. به عنوان مثال، 91 درصد از یک معماری بدون اعتماد آگاه هستند یا برنامه ریزی برای استقرار آن دارند، اما تنها 12 درصد به طور کامل مستقر هستند.

و فقط دفاع پیشرفته نیست که کم است: کیگان اشاره می کند که 69٪ از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که به سادگی نمی توانند پنجره های پشتیبان خود را برآورده کنند تا برای حمله باج افزار آماده شوند.

استراتژی های حفاظت از داده ها با بادهای مخالف روبرو می شوند

یکی از دلایل اصلی شکست استراتژی‌های حفاظت از داده‌ها، عدم مشاهده مکان و چیستی داده‌ها است – مشکلی که با پذیرش سریع و مداوم برنامه‌ها و کانتینرهای بومی ابری تشدید می‌شود. بیش از سه چهارم پاسخ دهندگان نظرسنجی گفتند که فقدان راه حل های رایج حفاظت از داده برای این فناوری های جدیدتر وجود دارد.

کیگان می‌گوید: «هفتاد و دو درصد گفتند که نمی‌توانند با کاری که توسعه‌دهندگانشان در فضای ابری انجام می‌دهند همگام باشند – این اساساً برای آنها یک نقطه کور است.

کلود مندی، مبشر ارشد امنیت داده در Symmetry Systems، ارائه‌دهنده راه‌حل‌های امنیت داده‌های ابری ترکیبی، موافق است که عدم مشاهده دلیل اصلی شکست استراتژی‌های فعلی حفاظت از داده است.


مقاله کامل را در سایت خواهر ما Dark Reading بخوانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور