تقاضای برق مبتنی بر هوش مصنوعی در منطقه شیکاگو 900٪ افزایش می یابد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته کالوین باتلر، مدیر اجرایی شرکت اکسلون، هوش مصنوعی آماده است تا به افزایش 900 درصدی تقاضای برق از مراکز داده در منطقه شیکاگو کمک کند.

باتلر گفت، حدود 25 پروژه مرکز داده که در مجموع حدود 5 گیگاوات انرژی مصرف می کنند – تقریباً معادل خروجی پنج نیروگاه هسته ای – در حال انجام مطالعات مهندسی در قلمرو شرکت Commonwealth Edison واحد اکسلون هستند. این در مقایسه با حدود 400 مگاوات تقاضای مرکز داده در حال حاضر در سیستم آن است. باتلر انتظار دارد تا 80 درصد از پیشرفت های برنامه ریزی شده تکمیل شود.

باتلر در مصاحبه ای در حاشیه کنفرانس بازارهای قدرت جهانی S&P در روز چهارشنبه در لاس وگاس گفت: “ما شاهد فعالیت های بسیار کمی هستیم.” او افزود که توسعه دهندگان مراکز داده جذب نرخ برق پایین ComEd، تولید بدون کربن از راکتورهای هسته ای و مشوق های مالیاتی دولتی شده اند. یکی از سخنگویان اکسلون گفت که این شرکت به اطمینان حاصل کردن از اینکه سیستمش می‌تواند با افزایش بار توان اضافی مقابله کند، ادامه خواهد داد.

افزایش تقاضا بلافاصله با تولید برق بیشتر برآورده نمی شود. پل پترسون، تحلیلگر شرکت Glenrock Associates LLC گفت: مراکز داده جدید در ابتدا با ظرفیت اضافی در شبکه منطقه ای، برق وارداتی از مناطق دیگر و سپس در نهایت توسط منابع تازه ساخته شده مورد استفاده قرار می گیرند.

«شما توانایی انتقال قدرت را دارید. اینطور نیست که شیکاگو جزیره ای باشد – شما می توانید برق وارد کنید.

شرکت های برق و تنظیم کننده ها با بزرگترین جهش تقاضا در یک نسل روبرو هستند. در کنار مراکز داده برای اجرای محاسبات هوش مصنوعی، شبکه آمریکا توسط کارخانه‌های جدید و برقی‌سازی همه چیز از وسایل نقلیه گرفته تا پمپ‌های حرارتی آزمایش می‌شود.

به گفته شرکت خدمات املاک و مستغلات Cushman & Wakefield، که شیکاگو را در پشت قطب های تثبیت شده تری مانند کوچه مرکز داده ویرجینیا، آتلانتا و دالاس به عنوان بازار کلیدی ایالات متحده معرفی کرد، در دسترس بودن نیرو به طور فزاینده ای یک محدودیت برای توسعه مرکز داده است.