تفکر درباره Cloud vs On-Prem vs Colocation دقیق تر شده است

اگر همین چند سال پیش به نظر می رسید که نوشته روی دیوار است – که بیشتر بارهای کاری که در مراکز داده سازمانی اجرا می شوند ، سرانجام در مراکز داده ابری به اندازه زمین فوتبال اجرا می شوند ، دیگر به نظر نمی رسد که چنین باشد.

هنوز هم درست است که ابرمقیاس ها بیشتر و بیشتر کسب و کار شرکت را انتخاب می کنند. همچنین هنوز درست است که تعداد کمی از شرکت ها که فعالیت اصلی آنها مرکز داده نیست ، می خواهند مراکز داده را اداره کنند. اما به دلایل متعددی ، از جمله هزینه های بالای خدمات ابری ، الزامات انطباق و نیازهای عملکردی ، اما محدود به آنها ، بسیاری آماده نیستند که تمام عملیات زیرساخت های فنی خود را به AWS یا Azure تحویل دهند.

این سه مورد درست است ، سازمان های فناوری اطلاعات سازمانی در مورد زیرساخت برنامه هایی که پشتیبانی می کنند چه می کنند؟ بر اساس یک نظرسنجی صنعت جدید توسط AFCOM ، روند کلی به سمت ترکیبی از سرویس های ابری و خدمات جاسوسی است. تا آنجا که مراکز داده داخلی فعالیت می کنند ، به نظر می رسد بیشتر شرکت ها برای آینده قابل پیش بینی آماده شده اند. هشتاد درصد گفتند که امروز هیچ مرکز داده جدیدی ایجاد نمی کنند ، 72 درصد گفتند که طی 12 ماه آینده هیچ مرکز دیگری ایجاد نمی کنند و 62 درصد گفتند که انتظار ندارند تا سه سال آینده به مراکز داده جدیدی احتیاج داشته باشند .

مطالب پیشنهادی  خلاصه اخبار مرکز داده: خواسته های مرکز داده و مقررات هوش مصنوعی | دانش مرکز داده

انتقال حجم کار به خارج از ابر

AFCOM نزدیک به 200 مرکز داده و رهبران فناوری اطلاعات را مورد بررسی قرار داد که بیش از نیمی از آنها از شرکت هایی با 1000 کارمند یا بیشتر بودند. صنایع برتر نمایندگی شامل بهداشت و درمان و داروسازی ، آموزش ، خدمات فناوری اطلاعات ، امور مالی و ساخت و ساز و مهندسی بودند.

بیل کلیمن ، معاون مدیر اجرایی راه حل های دیجیتالی در سوییچ و ویراستار همکار AFCOM ، یافته های نظرسنجی سالانه را روز پنجشنبه ، 13 مه ارائه می دهد. حتما در رویداد مجازی State of the Data Center 2021 ثبت نام کنید.

برای دومین سال پیاپی ، این تحقیق از این س askedال پرسیده بود که آیا شرکت ها بارهای خود را که به ابر منتقل کرده اند “بازگردانند” یا خیر؟ سال گذشته ، بیش از 70 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که برخی از بارهای کاری را از cloud به مراکز داده در حال پیشروی یا مکان یابی منتقل کرده اند. نزدیک به 60 درصد گفتند که این بار این کار را کرده اند.

این نشانه ای از کوچک شدن بازار خدمات ابری نیست. گزارش AFCOM این را به عنوان نشانه بلوغ بیشتر بازار ابر و مرکز داده توضیح می دهد ، نشانه تفکر پیچیده تر در مورد گزینه های مختلف زیرساخت دیجیتال. شرکت ها به طور فزاینده ای از خدمات ابری برای بارهای کاری استفاده می کنند که به طور منحصر به فرد از کار بر روی سیستم عامل های ابر سود می برند ، در حالی که تصمیم دارند منابع اختصاصی انبوه را در محل کار یا محل زندگی اجرا کنند ، که هزینه آنها اغلب کمتر از اجاره آنها از ارائه دهندگان ابر است.

مطالب پیشنهادی  تعهد 70 میلیارد دلاری گوتام آدانی اکنون شامل سبزترین مراکز داده است

دریافت مسافت پیموده شده بیشتر از مراکز داده موجود

در حالی که ردیابی مرکز داده on-prem رشد نمی کند ، تمرکز بر استفاده بیشتر از امکانات رایانه ای موجود در سازمان است. این نتیجه گیری بر اساس دو یافته از این نظرسنجی است: پذیرش گسترده نرم افزار DCIM و افزایش تراکم رک.

میانگین تراکم رک مرکز داده در میان پاسخ دهندگان به نظرسنجی AFCOM در سال 2018 5 کیلووات بود. متوسط ​​تراکم امسال 7 کیلووات در هر رک است. در حالی که این مقدار کمی کمتر از متوسط ​​سال گذشته است ، اما بیش از 60 درصد پاسخ دهندگان به نظرسنجی امسال گفتند که تراکم رک آنها در سه سال گذشته افزایش یافته است.

نزدیک به 70 درصد پاسخ دهندگان گفتند که در حال حاضر از راه حل های DCIM (مدیریت زیرساخت مرکز داده) برای اهداف امنیتی ، 65 درصد برای مدیریت محیط زیست و حدود 60 درصد برای تأسیسات ، نیرو ، ردیابی دارایی و مدیریت کابل استفاده می کنند. ادغام نرم افزار DCIM با فناوری های جدیدتر مانند سیستم های هوشمند و AR / VR نیز در حال افزایش است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور