تشخیص زودهنگام Cyvers هک Sonne Finance و اهمیت هوش مصنوعی در امنیت Web3

هوش مصنوعی در امنیت وب 3 نه یک مد زودگذر است و نه یک راه حل موقت. برعکس، اکنون یک نقطه کانونی در مبارزه با سرقت ارزهای دیجیتال و حملات سایبری است. شرکت‌های هوش مصنوعی در web3 در حال آموزش الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای شناسایی حملات سایبری احتمالی به پروتکل‌های DeFi هستند تا ضمن افزایش زمان پاسخ، احتمال حمله را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

توانایی الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای شناسایی تهدیدات بالقوه می‌تواند میلیون‌ها دلار از سرمایه‌های سرمایه‌گذاران را ذخیره کند، و نه تنها اهمیت روزافزون هوش مصنوعی را برجسته می‌کند، بلکه جایگاه آن را در امنیت وب۳ که اغلب به عنوان یک مشکل ۴ میلیارد دلاری توصیف می‌شود، تثبیت می‌کند. اگرچه استفاده از هوش مصنوعی در کشف جرم مدت‌هاست که وجود داشته است، اما فقط در امنیت رمزنگاری که دزدی‌های سایبری شایع است، ارتباط پیدا کرده است.

الگوریتم‌های هوش مصنوعی از طریق فرآیندی به نام یادگیری ماشینی آموزش داده می‌شوند تا ناهنجاری‌ها و الگوهایی را که معمولاً با سرقت‌های سایبری و انواع دیگر حملات سایبری مرتبط با رمزنگاری مانند حملات فیشینگ و باج‌افزار مرتبط هستند، شناسایی کنند. توانایی هوش مصنوعی در ارائه یک سیستم امنیتی پیچیده به آن برتری نسبت به نرم افزارهای مخربی می دهد که توسط بازیگران بد در حمله به پروتکل های DeFi استفاده می شود.

پیشرفتی که هوش مصنوعی در امنیت وب 3 نشان می دهد در آخرین هک Sonne Finance کاملاً آشکار است. نمونه های متعددی از این دست وجود دارد…