تشخیص خشونت در ویدیوها: آزمایش‌ها و نتایج

نویسندگان:

(1) Praveen Tirupattur، دانشگاه فلوریدا مرکزی.

4. آزمایش ها و نتایج

در این فصل، جزئیات آزمایش های انجام شده برای ارزیابی عملکرد سیستم در تشخیص محتوای خشونت آمیز در ویدئوها ارائه شده است. بخش اول به مجموعه داده های مورد استفاده برای این کار می پردازد، بخش بعدی تنظیمات آزمایشی را تشریح می کند و در نهایت در بخش آخر، نتایج آزمایش های انجام شده ارائه می شود.

4.1. مجموعه داده ها

در این کار از داده های بیش از یک منبع برای استخراج ویژگی های صوتی و تصویری، آموزش طبقه بندی کننده ها و آزمایش عملکرد سیستم استفاده شده است. دو مجموعه داده اصلی مورد استفاده در اینجا عبارتند از Violent Scene Dataset (VSD) و مجموعه داده Hockey Fights. جدا از این دو مجموعه داده، تصاویری از وب سایت هایی مانند Google Images[1] نیز استفاده می شوند. هر یک از این مجموعه داده ها و استفاده از آنها در این کار به تفصیل در بخش های بعدی توضیح داده شده است.

4.1.1. مجموعه داده های صحنه خشونت آمیز

مجموعه داده صحنه خشونت (VSD) یک مجموعه داده مشروح برای تشخیص صحنه های خشونت آمیز در فیلم ها و ویدیوهای هالیوود از وب است. این یک مجموعه داده در دسترس عموم است که به طور خاص برای توسعه تکنیک‌های تشخیص مبتنی بر محتوا با هدف قرار دادن خشونت فیزیکی در فیلم‌ها و ویدیوهای وب‌سایت‌هایی مانند YouTube طراحی شده است.[2]. مجموعه داده VSD…

Source link