تست خودکار نرم افزار با استفاده از GitLab CI / CD و شبکه سلنیوم

عکس پروفایل نویسنده

@خشن پلهارشیت پل

متخصص فناوری اطلاعات ، دوست دارد به عنوان یک وبلاگ نویس علاقه مند به فن آوری ، در مورد آخرین روند فناوری نظرات خود را به اشتراک بگذارد.

CI / CD جذابیت زیادی پیدا کرده است و احتمالاً یکی از پرمخاطب ترین موضوعات برای تازه کارها در DevOps است. با در دسترس بودن ابزارهای CI / CD در بازار ، پیکربندی و راه اندازی خط لوله CI / CD بسیار آسانتر از آنچه 5-6 سال پیش بوده است. در آن زمان هیچ محفظه ای وجود نداشت و تنها ابزار CI / CD بود که بر این حوزه تسلط داشت ، جنکینز بود. جنکینز وظیفه دویدن را در اختیارتان قرار داد ، بنابراین می توانید مشاغل خود را به صورت متوالی یا موازی اجرا کنید.

امروز سناریو متفاوت است. ما ابزارهای CI / CD بی شماری در بازار داریم که ویژگی ها و قابلیت های اضافه شده ای را در مقایسه با جنکینز در اختیار ما قرار می دهد. یکی از این ابزارهای مشهور CI / CD GitLab CI است و دقیقاً همان چیزی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

در این مقاله ، ما خط لوله CI / CD را با GitLab CI / CD پیکربندی کرده و آزمایش سلنیوم را از طریق LambdaTest ، یک شبکه سلنیوم آنلاین با بیش از 2000 مرورگر واقعی انجام می دهیم.

مبانی CI / CD

CI / CD مجموعه ای از بهترین روش ها است که برای اطمینان از اینکه شما به روز و به روز محصول را به طور منظم و قابل اطمینان به برنامه وب خود تحویل می دهید ، دنبال می شود. برنامه وب شما با هر دوی سرعت که رشد می کند رشد می کند …

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  6 مشکل بازاریابی سال 2021 و چگونگی رفع آنها