تراشه سازان مرکز داده رتبه های مثبت را از خیابان دریافت می کنند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — در حالی که تحلیلگران Barclays Capital Inc. رتبه بندی Advanced Micro Devices Inc.، Qualcomm Inc. و Seagate Technology Holdings را ارتقا دادند، سهام نیمه هادی ایالات متحده افزایش یافتند و گفتند که انتظار ندارند این بخش به پایین ترین حد خود در چند سال اخیر برسد و به سه ماه برسد. پیش.

شاخص نیمه هادی فیلادلفیا روز دوشنبه تا 3 درصد افزایش یافت و از پایین ترین سطح دو سال اخیر در اواسط اکتبر به بیش از 30 درصد افزایش یافت. این به خوبی از افزایش تقریباً 10 درصدی شاخص نزدک 100 با فناوری سنگین در همان دوره فراتر رفته است.

بلین کورتیس، تحلیلگر بارکلیز در یادداشتی نوشت: «ما نسبت به شرکت‌هایی که در معرض مراکز داده، رایانه‌های شخصی و گوشی قرار دارند، مثبت‌تر هستیم. او گفت که بازگشایی در چین “موضوع بزرگی برای سال 2023” خواهد بود که در نیمه دوم سال به سود صنعت تراشه خواهد بود. AMD، Qualcomm و Seagate به اضافه وزن افزایش یافتند.

ویلیام استین تریست اوراق بهادار موافق است. استین دیدگاه خود را در مورد بخش نیمه هادی ارتقا داد و گفت که انتظار دارد در طول دو سال بیش از 100 درصد افزایش یابد.

همچنین انتظار می‌رود شرکت‌های تراشه‌سازی مانند AMD و Nvidia Corp. از سرمایه‌گذاری‌های Meta Platforms که میلیاردها دلار برای ساختن نسخه‌ای از metaverse – یک دنیای مجازی همهجانبه – سرمایه‌گذاری می‌کند، سود ببرند. انویدیا همچنین بهترین انتخاب وال استریت برای بهره مندی از دیوانگی ChatGPT است زیرا بر بازار تراشه های گرافیکی طراحی شده برای کارهای پیچیده محاسباتی مورد نیاز برای تقویت برنامه های کاربردی هوش مصنوعی تسلط دارد.

مطالب پیشنهادی  گرین پناهگاه بیت کوین در حال اتمام برق مازاد است

مطمئناً ممکن است در کوتاه مدت درد بیشتری برای برخی در این بخش وجود داشته باشد. کورتیس هیچ نقطه مثبتی برای تراشه‌های آنالوگ نمی‌بیند و می‌گوید که اصلاحات در تراشه‌سازان برای صنایع و خودروسازان تازه شروع شده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور