تحولات جدید مرکز داده: دسامبر 2023 | دانش مرکز داده

تقاضا برای مراکز داده جدید هیچ نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهد. با اعلام پروژه های جدید هر هفته، پیگیری آخرین تحولات مرکز داده همیشه آسان نیست.

برای مطلع نگه داشتن شما از آخرین اخبار مرکز داده مربوط به طراحی، ساخت و ساز و پیشرفت‌های مرتبط، نکات مهم ماه گذشته را برای شما آورده‌ایم.

این انتخاب انتخاب شده به شما کمک می کند تا به راحتی از آخرین اخبار توسعه مرکز داده مطلع شوید.

معاملات مرکز داده آمریکای شمالی

جریان تحولات جدید مرکز داده با سرعت در ماه گذشته ادامه یافت دی سی بلوکس اعلام خرید و شروع ساخت یک پردیس جدید در داگلاسویل، جورجیا.

پردیس مرکز داده 1.2 میلیارد دلاری که برای برآورده کردن نیازهای فرامقیاس طراحی شده است، دارای 12 سالن داده است که در مجموع 750000 فوت مربع فضای ناخالص در 55 هکتار را شامل می شود. 180 مگاوات برق برای پردیس متعهد شده است، با انتقال اولیه مشتری در اواسط سال 2025.

اقامت در گرجستان، بانک اطلاعات گفت که نزدیک به 100 هکتار زمین در آتلانتا برای یک پردیس جدید مرکز داده خریداری کرده است. این سایت در فاصله نیم مایلی از 18 هکتاری موجود که DataBank قبلاً در نزدیکی آن قرار دارد، قرار دارد و در حال ساخت تأسیسات ATL4 خود است.

در ویسکانسین، هیئت کانتی راسین به اتفاق آرا تاییدیه های نهایی مورد نیاز را اعطا کرد مایکروسافت مالکیت بیش از 1000 هکتار از پارک نوآوری ویسکانسین برای یک مرکز داده چند میلیارد دلاری.

مایکروسافت در کنار 315 هکتاری که قبلاً خریداری کرده بود، حدود دو مایل مربع از پارک تجاری را که برای ایجاد آن ایجاد شده بود، کنترل خواهد کرد. فاکسکان به ویسکانسین

در جای دیگر، ملک دیجیتال شریک شده است درآمد ملکی برای حمایت از توسعه دو مرکز داده ساخت و ساز در ویرجینیای شمالی.

در شهرستان لودون، ویرجینیا، TA Realty قرارداد اجاره 430 مگاواتی با یک “ارائه دهنده خدمات ابر جهانی برتر” برای کل محوطه مرکز داده خود امضا کرده است.

این قرارداد شامل اجاره پنج ساختمان در پروژه گسترده 1.9 میلیون فوت مربعی است. انتظار می رود ساخت و ساز در سال 2027 به پایان برسد.

در همین حال، مقامات شهری در ال پاسو، تگزاس، می‌خواهند 1039 هکتار زمین خالی را بفروشند تا راه را برای ایجاد یک مرکز داده در نزدیکی مرز نیومکزیکو هموار کنند.

بر اساس اطلاعات شهری ارائه شده به شورای شهر ال پاسو که اخیراً موافقت اولیه برای فروش زمین را صادر کرده است، پروژه پیشنهادی 800 میلیون دلار هزینه تخمینی دارد که شامل پرداخت 8.5 میلیون دلار به شهر برای زمین می شود.

اقامت در تگزاس، مراکز داده H5 از گسترش مرکز داده لبه خود در مرکز شهر سن آنتونیو خبر داده است. گسترش سطح III فضای هم‌مکانی تا 340 کابینت اضافی و حداکثر 1.5 مگاوات ظرفیت اضافی UPS را ممکن می‌سازد.

پیشرفت های بیشتر مرکز داده در آمریکای شمالی:

اخبار مرکز داده آمریکای لاتین

در آمریکای لاتین، شرکت قمار آنلاین فناوری های Continent8 در حال توسعه یک مرکز داده جدید در کوراسائو است.

گسترش سایت موجود آن به دنبال ابتکارات متعددی است که توسط هیئت کنترل بازی Curaçao تعیین شده است، از جمله بازنگری در روش صدور مجوز برای اپراتورهای جزیره.

شرکت زیرساخت دیجیتال Cirion Technologies از گسترش مجتمع مرکز داده خود در سائوپائولو، برزیل با ساختمان جدید 3600 متر مربع خبر داد. به گفته این شرکت، گسترش مجموعه SAO1 به آن اجازه می‌دهد تا به حمایت از تقاضاهای فرامقیاس‌کننده‌ها، حامل‌ها و ارائه‌دهندگان محتوا ادامه دهد.

مراکز داده اسکالا از انتشار اوراق قرضه سبز به ارزش 215 میلیون دلار خبر داد که بودجه آن برای ساخت مراکز داده در برزیل در نظر گرفته شده است.

به گفته این شرکت، این وجوه به مشتریان فرامقیاس ارائه می شود و تقاضای فزاینده برای خدمات ابری در کشور را برطرف می کند.

مارکوس پیگو، مدیرعامل و همکار، گفت: «ما به نوآوری برای پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد بازار Hyperscale از طریق ساخت‌وسازهای مقاوم در برابر آینده ادامه خواهیم داد، به این معنی که آنهایی که قبلاً افزایش تراکم در هر قفسه را بدون وقفه در محیط تولید در نظر گرفته‌اند. بنیانگذار اسکالا

ODATA روبان بزرگترین پردیس مرکز داده خود در شیلی را بریده و از گسترش سایت ST01 موجود خود خبر داده است. ST02 که در سن برناردو واقع شده است تا 40.6 مگاوات ظرفیت بار IT را ارائه می دهد و تقریباً 366000 فوت مربع است.

سرانجام، گوگل پس از اینکه غول فناوری مجوزهای زیست محیطی لازم را دریافت کرد، با ساخت یک مرکز داده جهانی در اروگوئه پیش می رود.

آلوارو دلگادو، دبیر ریاست جمهوری اروگوئه، گفت: «برای اروگوئه، این یک نشانه عالی به معنای پیشرفت نوآوری، فناوری و اقتصاد دیجیتال است.

توسعه مرکز داده اروپا

شرکت مرکز داده نروژی کوه سبز و شرکت برق آلمان KMW شروع ساخت مرکز داده پایدار جدید خود را در ماینتس، خارج از فرانکفورت نشان دادند.

CyrusOne از تکمیل پیشرفته ترین مرکز داده MAD1 خود در مادرید، اسپانیا خبر داد.

CyrusOne این سایت پنج هکتاری را در سال 2021 خریداری کرد. مرکز داده دو طبقه، 18 مگاوات را در 6000 متر مربع فضای فنی تحویل خواهد داد.

این خبر به عنوان شرکت سرمایه گذاری منتشر شد گروه ACS همچنین پس از خرید یک قطعه زمین در آلکالا د هنارس، از برنامه ریزی یک مرکز داده جدید در مادرید پرده برداری کرد. این پروژه طی پنج سال آینده توسعه خواهد یافت.

در سایر نقاط اروپا، شرکت زیرساخت دیجیتال nروشن کن Gyro Center، یک مرکز داده با کارایی بالا در آمستردام، هلند را خریداری کرده است.

گفته می شود که مرکز داده خنثی حامل 100٪ با انرژی های تجدیدپذیر کار می کند و nLighten گفت که در آینده نزدیک به مدرن سازی سیستم خنک کننده تاسیسات می پردازد.

در سوئد، EcoDataCenter در حال سرمایه گذاری بیشتر در تاسیسات EcoDataCenter 1 در فالون است تا ظرفیت فعلی آن بیش از دو برابر شود. این گسترش به دلیل موفقیت اخیر این شرکت در تامین یک “مشتری بزرگ جهانی” و همچنین افزایش علاقه شرکت ها در سراسر جهان است.

مراکز داده آسیا و اقیانوسیه

غول مخابراتی سنگاپور سینگتل اولین وام سبز خود را به مبلغ بیش از 400 میلیون دلار تضمین کرده است که برای تأمین مالی مجدد و پشتیبانی از عملیات دو مرکز داده خود، DC West و DC Kim Chuan استفاده خواهد شد.

این بودجه تصریح می کند که دو مرکز داده باید حداقل گواهینامه پایداری Green Mark GoldPlus از سازمان ساختمان و ساخت و ساز سنگاپور را داشته باشند.

آرتور لانگ، مدیر مالی Singtel گفت: «ما… به بررسی راه‌هایی برای ترکیب فناوری‌هایی مانند خنک‌کننده مایع و هوش مصنوعی برای بهبود بیشتر کارایی تمام مراکز داده‌مان، از جمله DC Tuas آینده‌مان، ادامه خواهیم داد.»

در هند، شرکت های آدانیگل سرسبد میلیاردر گوتام آدانی، در سه سال آینده حدود 1.5 میلیارد دلار برای کسب و کار نوپای مرکز داده خود هزینه خواهد کرد، زیرا تمرکز رشد در شرکت هندی باز می گردد.

به گفته Jugeshinder Singh مدیر مالی آدانی، هزینه سرمایه سالانه در تجارت مرکز داده، به نام AdaniConnex – یک سرمایه گذاری مشترک با ارائه دهنده مرکز داده جهانی EdgeConnex – انتظار می رود در سال جاری حدود 500 میلیون دلار باشد.

این شرکت در حال برنامه ریزی برای ساخت 9 مرکز داده و ظرفیت کل 1 گیگاوات تا سال 2030 است.

Gaw Capital Partners وارد یک مشارکت استراتژیک شده است اول سینار برای توسعه یک مرکز داده در باتام، اندونزی.

این شرکت ها گفتند که پردیس مرکز داده در پارک دیجیتال Nongsa “استراتژی نزدیک به اتصال را برای اپراتورهای مرکز داده مستقر در سنگاپور فعال می کند و پل دیجیتالی را که سنگاپور و اندونزی را به هم متصل می کند، تقویت می کند.”

تایلند قرار است سرمایه گذاری عظیمی به ارزش 8.46 میلیارد دلار از این کشور دریافت کند خدمات وب آمازون(AWS) گوگل، و مایکروسافت همانطور که غول های فناوری توجه خود را به آسیای جنوب شرقی معطوف کردند.

رویترز به نقل از یک سخنگوی دولت، گفت که این شرکت ها هر کدام حدود 2.8 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهند کرد، در حالی که AWS همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت یک مرکز داده با بودجه 5 میلیارد دلاری طی 15 سال است.

سرمایه گذاری مرکز داده آفریقا

در آفریقا، دولت کنیا یک قرارداد 4.48 میلیارد دلاری برای پروژه های توسعه سبز در اجلاس COP28 منعقد کرد.

به عنوان بخشی از معامله، EcoCloudدر 200 مگاوات زیرساخت مرکز داده با هزینه سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد.

در جای دیگر، MainOne ، یکEquinixشرکت، روبان یک مرکز داده Tier III، AB1.2، در VITIB، Grand Bassam، ساحل عاج را بریده است.

MainOne گفت که از طریق توسعه، قصد دارد تحول دیجیتال را تقویت کند، نوآوری را تقویت کند و از تقاضای رو به رشد برای پردازش داده، ذخیره سازی و اتصال در ساحل عاج و در سراسر آفریقای غربی فرانسه زبان حمایت کند.

با راه‌اندازی مرکز داده جدید ما در ساحل عاج، ما وارد مرحله هیجان‌انگیز تحول برای کسب‌وکارها می‌شویم، زیرا فرصتی عالی برای استقبال از مشتریان بیشتر در اکوسیستم دیجیتال غنی ما، مرتبط با بازیگران دیجیتال اصلی در منطقه، فراهم می‌کند. Etienne Kouadio Doh، مدیر کشوری MainOne در ساحل عاج، گفت: و ارائه 100٪ اتصال به‌روز به اینترنت.

این خبر بر اساس فرود کابل زیردریایی MainOne و راه اندازی مرکز داده اولیه آن در سال 2019 در ساحل عاج است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور