تجزیه و تحلیل رقابتی انجام دهید • Yoast

آیا تا به حال احساس کرده اید که برخی از کلمات کلیدی شما به خوبی قبل عمل نمی کنند؟ و آیا نمی‌دانید که چرا شرکت‌های دیگر در گوگل از شما بالاتر هستند؟ سپس انجام یک تحلیل رقابتی سریع ممکن است هوشمندانه باشد. زیرا در بیشتر موارد، لزوماً این سایت شما نیست که عملکرد بدتری دارد. این سایت های دیگر بهتر عمل می کنند. خوشبختانه، اگر می خواهید یک تحلیل رقابتی برای بهینه سازی تلاش های سئوی خود انجام دهید، در واقع کارهای زیادی وجود دارد که می توانید خودتان انجام دهید. اجازه دهید شما را از طریق مراحل!

مرحله 1: کلمات کلیدی خود را تعریف کنید

استفاده از کلمات کلیدی مناسب در تحلیل رقابتی بسیار مهم است. اگر اصرار دارید که از شرکت (احتمالاً برند) خود به عنوان یکی از کلیدواژه‌های اصلی استفاده کنید، ممکن است هیچ رقابتی نداشته باشید، اما همچنین ترافیک مناسب و ارگانیکی به وب‌سایت خود نخواهید داشت. مثال: فرض کنید «خانه های تعطیلات» را پیشنهاد می کنید. اگر اصرار دارید از کلمه کلیدی “کلبه تعطیلات” استفاده کنید، خود را کوتاه می فروشید. کلماتی را که مشتریانتان استفاده می کنند مطابقت دهید.

از Google Trends برای دریافت اطلاعاتی در مورد نحوه استفاده از کلمات کلیدی خود استفاده کنید

انجام تحقیقات صحیح کلمات کلیدی کمک خواهد کرد. نه فقط برای این تحلیل رقابتی، بلکه برای کل بهینه سازی سئو وب سایت شما!

مرحله 2: این کلمات کلیدی را تجزیه و تحلیل کنید

هنگامی که کلمات کلیدی را که می خواهید در برابر رقبای خود بررسی کنید، تعریف کردید، مرحله بعدی واضح است: جستجوی این کلمات کلیدی. با نوشتن رتبه های بالاتر از شما، ببینید رقبای شما چه کسانی هستند.

واقع بین باش

اگر در صفحه دو گوگل هستید و می خواهید با شماره یک آنالیز رقابتی انجام دهید، احتمالا چیزهای زیادی برای به دست آوردن وجود دارد. اما باید دو نکته را در نظر داشته باشید. اولاً، احتمالاً رتبه شما فوراً به رتبه اول نمی رسد. به احتمال زیاد پله پله بالا می روند. و دوم، صفحات وب با رتبه بالا، بسته به کلمات کلیدی، ممکن است بودجه بازاریابی بالاتری نسبت به شما برای حمایت از استراتژی های رتبه بندی خود داشته باشند. در واقع، این می تواند دلیل این باشد که آنها در رتبه اول قرار دارند!

اما تسلیم نشو ماموریت ما “سئو برای همه” به دلایلی است. اگر این کار را انجام دهید، می توانید قدم به قدم به رتبه های بالاتر صعود کنید. کلمات کلیدی را بررسی کنید، سپس آنها را دم بلند کنید یا در صورت نیاز کلمات کلیدی محلی (نام شهر، نام منطقه) را اضافه کنید. تجزیه و تحلیل کامل انجام دهید. Google Trends به شما می گوید چه کلمات کلیدی ترافیک بیشتری در بازارهای هدف کسب و کار شما دارند و ابزارهای (رایگان/رایگان) مانند Ahrefs.com و Searchmetrics.com حتی اطلاعات بیشتری از کلمات کلیدی به شما می دهند. حتی می‌توانید از ادغام Semrush در Yoast SEO برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط که ممکن است ترافیک را جذب کنند، استفاده کنید.

صعود در رتبه بندی (چند پله) در یک زمان

گاهی اوقات، شما می توانید به یک پیشرفت بزرگ در رتبه بندی خود دست پیدا کنید. اما اگر وب‌سایت شما در رتبه ششم قرار دارد، قبل از اینکه سه رتبه برتر را هدف قرار دهید، راحت‌تر می‌توانید به رتبه پنج یا چهار صعود کنید. باز هم، آن سه نفر برتر احتمالاً بودجه بازاریابی را دارند که همه چیز را انجام دهند، در حالی که “همسایگان رتبه بندی” فوری شما مانند شما در حال مبارزه هستند. اول آنها را بزنید. راحت تر است با گفتن این نکته: اگر فرصت دارید شماره یک، دو یا سه را از سلطنت خلع کنید، البته، ادامه دهید و این کار را انجام دهید.

مطالب پیشنهادی  اینستاگرام تمرکز خود را بر روی حلقه ها ، کاربران ناراحت می کند

مرحله 3: تفاوت های فنی را بررسی کنید

شما باید تعدادی از موارد را بررسی کنید تا مشخص کنید رقابت شما در کدام جنبه از شما جلوتر است. به همین دلیل مرحله بعدی تحلیل رقابتی شما این است که ببینید آیا تفاوت های فنی وجود دارد یا خیر.

سرعت سایت

هرچه سرعت سایت بیشتر باشد، بازدید کننده راضی تر و موتور جستجو خوشحال تر است. به همین دلیل است که هنگام انجام یک تحلیل رقابتی مهم است که به بینش سرعت نگاه کنید. بینش سرعت به شما می گوید که آیا تفاوت زیادی بین شما و رقبای اصلی شما وجود دارد یا خیر.

راه های زیادی برای بررسی سرعت سایت شما وجود دارد، مانند استفاده از ابزارهای سرعت پینگدام و گوگل.

SSL/HTTPS

HTTPS و SLL در مورد ارائه یک وب سایت امن به بازدید کننده شما هستند. بدیهی است که این بسیار مهم است. زیرا داشتن یک وب سایت امن نشان می دهد که شما می خواهید بهترین تجربه کاربری را ارائه دهید. این به شما کمک می کند تا اعتماد مشتریان آینده خود را جلب کنید. به علاوه، گوگل نیز آن را دوست دارد و به احتمال زیاد یک وب سایت امن را نسبت به یک وب سایت غیر ایمن رتبه بندی می کند.

باز هم، راه های متعددی برای بررسی SLL/HTTPS در یک تحلیل رقابتی وجود دارد. می‌توانید با Builtwith.com یک نمای کلی خوب دریافت کنید. این سایت اطلاعات فنی زیادی از جمله گواهی SSL را در اختیار شما قرار می دهد. بدیهی است که می توانید نوار آدرس مرورگر خود را نیز برای این مورد بررسی کنید، اما Builtwith می تواند در حین بررسی سایر جزئیات، بینش بیشتری به شما بدهد. مانند آنچه رقیب شما از CMS استفاده می کند (و اگر آنها نصب وردپرس خود را ارتقا داده اند و شما این کار را نکرده اید؟).

سایت موبایل

موبایل اول. برابری موبایل تلفن همراه UX. این روزها همه چیز در مورد موبایل است. منطقی است، زیرا بیشتر ترافیک وب سایت امروزی از دستگاه های تلفن همراه است، به غیر از چند استثنا.

یک وب سایت خوب برای موبایل این است که بازدیدکننده شما را در اسرع وقت به صفحه مناسب برسانید. این به سرعت، طراحی برند واضح و دلپذیر و تصمیم گیری در مورد وظایف برتر در وب سایت شما مربوط می شود. برو وب سایت های رقبای خود را بررسی کنید و ببینید که آنها به وضوح از شما بهتر عمل می کنند. حتماً Core Web Vitals خود را نیز بررسی کنید، زیرا گوگل به این موارد توجه زیادی دارد. برای آزمایش این، می توانید به عنوان مثال استفاده کنید:

مطالب پیشنهادی  سایت خود را با چک لیست دسترسی بهینه کنید • Yoast

مرحله 4: فرصت های محتوا را پیدا کنید

اگرچه بهینه سازی فنی بسیار مهم است، اما پیروزی های سریع احتمالاً در زمینه محتوا خواهد بود. به آنچه در مورد شرکت و محصولات خود نوشته اید نگاه کنید، سپس ببینید رقبای شما چه چیزی را در سایت های خود منتشر کرده اند.

صفحات اصلی رقبای شما کدامند؟ آنها در تلاش برای فروش چه چیزی هستند و چگونه توانسته اند بالاتر از شما قرار بگیرند؟ ببینید منوی آنها چقدر متمرکز است و از آنجا به چه صفحاتی پیوند می دهند. بررسی کنید که آیا رقیب شما داستان بهتری از شما تعریف می کند یا خیر. سپس بهبود یابد شما داستان. منوی اصلی وب سایت شما باید مخاطب شما باشد. نیازی به توضیح نیست همه چیزهای شگفت انگیزی که به ذهنت رسید

صفحات دسته یا صفحات محصول

اگر فروشگاه دارید، ممکن است جالب باشد که یک تحلیل رقابتی از ساختار فروشگاه رقیب خود انجام دهید. آیا آنها سعی دارند مشتریان را در صفحه محصول یا در صفحات دسته بندی متقاعد کنند؟

توصیه ما: بهینه سازی کنید و سعی کنید برای اکثر صفحات دسته بندی خود رتبه بندی کنید. به هر حال، در بازاری که محصولات گازیلیون وجود دارد، رتبه بندی برای تک تک آنها دشوار است! بنابراین برای صفحات دسته بندی خود محتوای جذاب و باکیفیت بنویسید، آنها را به محتوای اصلی خود تبدیل کنید و سعی کنید تعداد زیادی از آنها را رتبه بندی کنید. تجزیه و تحلیل رقابتی شما به شما می گوید که کدام یک از این صفحات توسط رقبای اصلی شما بهینه شده است. بهینه سازی خود را بر این اساس و، بدیهی است، بهتر است.

نکته: در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد بهینه سازی صفحه دسته بندی فروشگاه آنلاین شما ارائه شده است. به علاوه، دریابید که آیا نیاز به بهبود توضیحات محصول خود دارید یا خیر.

نقشه سایت

نقشه سایت می تواند ساختار سایت رقیب شما را به شما نشان دهد، چه از طریق یک نقشه سایت HTML یا یک نقشه سایت XML. به عنوان مثال، می تواند به شما بگوید که آیا آنها کلمات کلیدی دم بلند خاصی را از طریق slugs صفحات خود هدف قرار می دهند یا خیر. به علاوه، چند کلیک روی صفحات آنها به شما می گوید که چگونه پیوند داخلی آنها انجام می شود.

می توانید آن نقشه سایت را در اکثر سایت ها در example.com/sitemap.xml یا example.com/sitemap_index.xml یا در example.com/sitemap پیدا کنید. گاهی اوقات یک وب سایت نقشه سایت ندارد، اما ابزارهایی مانند Screaming Frog و Sitebulb ممکن است به شما کمک کنند. سایت را خزیده و بر اساس URL سفارش دهید.

وبلاگ

شما وب لاگ دارید؟ اگر نه، احتمالا باید. یک وبلاگ محتوای پویا ایجاد می کند و سایت شما را به روز نگه می دارد. و اگر به طور مرتب پست می کنید، گوگل انواع تاریخ های جالب و اخیر “آخرین به روز رسانی” را پیدا می کند.

بررسی کنید که آیا رقیب شما وبلاگ دارد یا خیر، و آیا رتبه آنها بهتر از وبلاگ شماست. اگر چنین است، آنها احتمالاً وبلاگ خود را در استراتژی محتوای خود قرار داده اند.

مطالب پیشنهادی  Google Nest Hub و بلندگوهای هوشمند از 30 دلار به فروش می رسد

مرحله 5: UX را مقایسه کنید

UX عالی باعث می شود زمان بهتری در سایت شما داشته باشید، بازدیدهای بیشتری از صفحه داشته باشید و نرخ پرش کمتری داشته باشید. ما در اینجا زیاد وارد UX نمی‌شویم، زیرا فکر می‌کنیم ابتدا باید روی چیزهای دیگر در تحلیل رقابتی خود تمرکز کنید. با این حال، ما می خواستیم دو چیز را برجسته کنیم: صفحات فراخوان و تماس.

فراخوانی برای اقدام

یک فراخوان عالی به هر صفحه ای کمک می کند. چه برای افزایش فروش یا تعامل، هر صفحه نیاز به یک فراخوان مناسب برای اقدام دارد. به سادگی برخی از صفحات رقیب خود را مرور کنید و ببینید که آنها در این مورد چگونه عمل کردند. ببینید آیا می‌توانید ایده‌هایی را به دست آورید، و دعوت به اقدام خود را بهبود بخشید. اوه، و آن نوار لغزنده و/یا پس‌زمینه ویدیو را حذف کنید. این فراخوانی برای اقدام نیست. این یک تماس است نه عمل. (اگر واقعاً باید یکی را وارد کنید، مطمئن شوید که حداقل پس‌زمینه ویدیوی خود را به روش صحیح بهینه کرده‌اید).

صفحه تماس و جزئیات آدرس

صفحه تماس و جزئیات آدرس شما می تواند هدف نهایی بازدید از صفحه شما باشد. اگر چنین است، بررسی کنید که رقابت چگونه آن صفحه را ایجاد کرده است. آیا آنها برای مثال داده های ساختاریافته را اضافه کردند؟ آیا فرم تماس وجود دارد؟ آیا آنها یافتن این جزئیات را آسانتر از شما کرده اند؟ اگر مقایسه این جرقه ایده های خوبی را ایجاد کرد، سایت خود را بر این اساس تنظیم کنید.

آخرین اما نه کم اهمیت: اگر همه به طور منطقی یکسان به نظر می رسند، و هیچ راه منطقی برای توضیح اینکه چرا رقیب شما از شما بالاتر است، وجود ندارد، ممکن است این باشد که وب سایت دیگر لینک های مرتبط تری نسبت به شما داشته باشد. یا به سادگی موارد بهتر. برای این کار باید Ahrefs.com، OpenSiteExplorer Moz یا به عنوان مثال Searchmetrics را بررسی کنید.

تحلیل رقابتی خود را دنبال کنید!

در این مرحله، تفاوت های اصلی بین سایت رقیب خود و سایت شما را می دانید. این لحظه ای است که شما شروع به اولویت بندی بهینه سازی می کنید و دست به کار می شوید. ابتدا از میوه های کم آویزان مراقبت کنید. مواردی را که به راحتی رفع می شوند را اصلاح کنید. در مرحله بعد، تعیین کنید که چه مسائلی ممکن است بیشترین تأثیر را بر رتبه بندی شما داشته باشد، سپس آنها را نیز حل کنید. اگر از بازدیدکنندگان دائمی این وبلاگ هستید، احتمالاً با این موضوع مشکلی نخواهید داشت. نکته ما؟ ابتدا به سراغ مشکلات سرعت و محتوا بروید و سعی کنید در این فرآیند بک لینک های بیشتری دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: 3 برد سریع سئو برای پیاده سازی در حال حاضر »

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور