تاریخچه قطعی Azure مایکروسافت

دانش مرکز داده Microsoft Azure را ردیابی کرده است قطعی ها برای بیش از یک دهه با توجه به استفاده بسیاری از خدمات Azure برای برنامه های تجاری حیاتی به صورت روزانه، این اختلالات اغلب تأثیر قابل توجهی بر مشتریان Azure دارند.

نکات مهم قطعی مایکروسافت آژور در 10 سال گذشته را بررسی کنید:

23 ژانویه 2023: Microsoft Azure Outage Teams، 365 و Outlook را از بین می برد – ناشی از مشکلات شبکه

اوایل سال 2023، مایکروسافت سه ساعت قطعی را تجربه کرد ارائه‌های اصلی M365 آن به دلیل مشکلات شبکه Azure، برخی از محبوب‌ترین سرویس‌های آن را از بین می‌برد. مشکلات شبکه گسترده دلیل قطعی بود. طبق گفته مایکروسافت به شبکه WAN خود، اتصال بین اینترنت و مجموعه اصلی خدمات مایکروسافت را قطع کرده است.

4 سپتامبر 2018: مایکروسافت آب و هوای “وخیم” را عامل قطع شدن ابر Azure می داند

در سپتامبر 2018، مایکروسافت آب و هوای “خشن” را عامل این وضعیت دانست قطعی Azure Cloud که 40 سرویس Azure را تحت تاثیر قرار داد. به گفته مایکروسافت، یک “رویداد شدید آب و هوایی، از جمله اصابت نور” در نزدیکی یکی از مراکز داده سن آنتونیو، تگزاس، باعث افزایش ولتاژ شد که به نوبه خود منجر به مشکل خنک کننده شد.

29 سپتامبر 2017: مایکروسافت می گوید قطعی Azure ناشی از گاز اطفاء حریق تصادفی است

به گفته مایکروسافت، واکنش خاموش شدن خودکار احتیاطی ناشی از گاز اطفاء حریق منجر به هفت ساعت خدمات در سپتامبر 2017 نقص داشت. مهندسان Azure گفتند که سیستم اطفاء حریق در طول تعمیر و نگهداری معمول فعال شده است.

مربوط:پاسخ به حادثه: درس های آموخته شده از آتش سوزی مرکز داده

31 مارس 2017: قطع خنک کننده مرکز داده، ابر Azure را در ژاپن مختل کرد

تعدادی از خدمات ابری Microsoft Azure در منطقه شرق ژاپن در مارس 2017 خراب شد به دلیل قطعی سیستم خنک کننده این قطعی ناشی از یک منبع تغذیه بدون وقفه چرخشی بوده است.

7 و 23 مارس 2017: بررسی مایکروسافت علت قطع وب جهانی

خدمات مایکروسافت آژور با یک قطعی مضاعف در مارس 2017 که دسترسی کاربر به آفیس 365، اسکایپ، ایکس باکس لایو و سایر خدمات آنلاین را در برخی موارد برای بیش از 16 ساعت مختل کرد.

19 نوامبر 2014: Microsoft Says Config. تغییر باعث قطعی Azure شد

در نوامبر 2014، مایکروسافت فاش کرد که الف تغییر پیکربندی پشت یک قطعی گسترده بود که بر 20 سرویس در مناطق در سراسر جهان تأثیر گذاشت. تغییر پیکربندی به منظور ایجاد فضای ذخیره سازی Blob (Azure's ابر سرویس ذخیره سازی داده های بدون ساختار) قسمت های جلویی Blob ارسال شده غیرمنتظره را «به یک حلقه بی نهایت» بهتر انجام می دهد.

14، 15 و 18 آگوست 2014: تعطیلی ابری برای دوشنبه سخت در Microsoft Azure

خدمات Azure مایکروسافت در آگوست 2014 دچار قطعی های متعدد شد، مناطق مرکزی ایالات متحده، شرق ایالات متحده، شرق ایالات متحده 2، و مناطق شمالی اروپا را تحت تاثیر قرار می دهد. سرویس‌های تحت تأثیر شامل خدمات ابری، پایگاه داده SQL، ماشین‌های مجازی، وب‌سایت‌ها، HDInsight، خدمات تلفن همراه، سرویس اتوبوس، بازیابی سایت و StorSimple بودند.

مربوط:تاریخچه AWS Cloud و مرکز داده قطع می شود

24 ژوئن 2014: مایکروسافت عذرخواهی کرد، جزئیات قطعی خدمات آنلاین

یک قطع خدمات آنلاین در ژوئن 2014 باعث شد بسیاری از آنها بدون دسترسی به ایمیل باقی بمانند. به گفته مایکروسافت، مشکل مربوط به Lync Online و خدمات Exchange Online بود. مشکل Exchange Online توسط یک شکست متناوب در نقش دایرکتوری ایجاد شد که باعث شد یک پارتیشن دایرکتوری پاسخ به درخواست‌های احراز هویت را متوقف کند.

22 نوامبر 2013: Windows Azure و Xbox Live مشکلاتی را در هنگام راه اندازی Xbox One تجربه کردند.

در روز راه اندازی Xbox One، سرویس Azure مایکروسافت، که به تقویت Xbox Live کمک می کند، با یک سری مسائل مواجه شداز جمله مشکلات ذخیره سازی و شبکه. این مشکل منطقه شمال مرکزی ایالات متحده را تحت تأثیر قرار داد، اما مایکروسافت گفت که تعداد مشتریان تحت تأثیر بسیار کم است.

30 اکتبر 2013: Windows Azure Cloud توسط مشکلات مدیریتی مورد هجوم قرار گرفت

مشتریان در اکتبر 2013 به دلیل مشکل در Windows Azure Compute قادر به انجام عملکردهای مدیریتی یا آپلود فایل ها در وب سایت های میزبانی شده در Azure نبودند.

22 فوریه 2013: Windows Azure Cloud توسط گواهینامه SSL منقضی شده از کار افتاد

در فوریه 2013، یک گواهینامه SSL منقضی شده منجر به خرابی شد برای پلت فرم محاسبات ابری ذخیره سازی Windows Azure. با توجه به دامنه قطعی، مایکروسافت اعتبار خدماتی را برای افراد آسیب دیده صادر کرد.

26 ژوئیه 2012: دستگاه شبکه با پیکربندی نادرست باعث خاموشی Microsoft Azure شد

به گفته مایکروسافت، الف دستگاه شبکه پیکربندی نادرست سرویس Azure Compute را برای بیش از دو ساعت در دسترس مشتریان در برخی نقاط اروپا قرار داد. در جولای 2012، وقفه سرویس توسط یک دستگاه شبکه با پیکربندی نادرست ایجاد شد که باعث اختلال در ترافیک یک خوشه در منطقه فرعی اروپای غربی شد.

29 فوریه 2012: Windows Azure Cloud با باگ «سال کبیسه» مواجه شد

Windows Azure Cloud بود در فوریه 2012 با یک باگ “سال کبیسه” مواجه شد، باعث می شود مشتریان قادر به مدیریت برنامه های خود برای حدود هشت ساعت نباشند و خدمات مبتنی بر Azure را برای برخی از کاربران آمریکای شمالی آفلاین کند. مایکروسافت تأیید کرد که این اشکال “به دلیل محاسبه زمانی نادرست برای سال کبیسه” است.

7 اوت 2011: قطع برق در دوبلین آمازون و مراکز داده مایکروسافت را آفلاین کرد

در آگوست 2011 وجود داشت قطعی برق قابل توجه در هاب محاسبات ابری مایکروسافت و آمازون در دوبلین، ایرلند. در ابتدا فرض بر این بود که قطعی ها مربوط به صاعقه است، اما بعداً این موضوع مورد مناقشه قرار گرفت.


Source link